سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 59513
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
خانه » اخبار برتر » خاموشی ذکر اعظم الهی در پگاه شهر/ تنها 1 مسجد در نورآباد نماز صبح را به جماعت اقامه می‌کند
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

با وجود داشتن 8 مسجد در شهر نورآباد تنها در 1 مسجد از این تعداد نماز صبح را به شکل جماعت اقامه می گردد.

به گزارش سلام دلفان، بر اساس آیات قرآن و روایت رسیده از حضرات معصومین، ستون دین اسلام و اساس مسلمانی، بر پا داشتن و اقامه ذکر اعظم الهی یعنی نماز است.serat_23024557

 اهمیت این عبادت به قدری مهم و برجسته است که امام صادق علیه سلام در آخرین لحظات عمر مبارک خود در همین موضوع می فرماید «شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمارد، نمی رسد» و در جایی دیگر می فرماید « نمازاولین چیزی که در قیامت مورد سوال قرار می گیرد، و در صورت قبول شدن آن، سایر عبادات نیز پذیرفته می شود»

یکی از مصادیق اهمیت دادن به نماز در کلام معصومین، اقامه نماز به شکل جماعت است و در این مورد نیز احادیث فراوانی از ناحیه بزرگان دین صادر شده است؛ حضرت محمد(ص) در مورد اهیمت نماز جماعت می فرماید: هنگامى که اذان نماز را شنیدى ، هرچه سریعتر به مسجد بیا، گرچه سینه خیز باشد ,و نیز در مورد بی اعتنایی به این فریضه به شکل جمعی حضرت علی فرموده اند: هرکس که صداى اذان جماعت را بشنود و بدون هیچ عذرى پاسخ ندهد، نماز ندارد (نمازش مقبول نیست).

 اهمیت نمازهای جماعت در هر نوبت مورد تاکید است اما نقشی که قرآن و احادیث برای نماز صبح  قائل شده اند ویژه است به طوری که بخشی از یک آیه در قران در مورد برجسته بودن کیفیت نماز صبح نازل شده است، «وَ قُرْآنَ الْفَجْرِ إِنّ قُرْآنَ الْفَجْرِ کانَ مَشْهُودًا»؛ « و نماز صبح را نیز به جای آور که آن نماز به حقیقت مشهود نظر فرشتگان شب و روز است »

علاوه بر این آیه مبارک احادیث بسیاری از معصومین علیه سلام در مورد مهم بودن اقامه فریضه صبح به شکل جماعت صادر شده است که در این جا فرصتی برای ارائه آن ها نیست و از مجموع روایات چنین بر می آید که اقامه این نماز در دین حکم سر را در بدن دارد.

 حجت الاسلام موسوی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دلفان  در گفت و گو با خبرنگار سلام دلفان در مورد موضوع اقامه نماز جماعت در مساجد نورآباد  اظهار داشت: شهرستان دلفان به  نزدیک به 128 مسجد دارد.

وی در مورد میزان اقامه نماز جماعت در مساجد شهر نورآباد افزود: 8 مسجد در شهرنورآباد وجود دارد که در آن ها اقامه نماز در دو وقت شرعی ظهر و مغرب به شکل جماعت خوانده می شود.

مدیر سازمان تبلیغات اسلامی دلفان در مورد تعداد اقامه فریضه صبح در مساجد نورآباد بیان کرد: تنها در مسجد امام سجاد(ع) شهر نورآباد به طور دائم نماز صبح به صورت جماعت اقامه می شود که دلیل اقامه نشدن نماز صبح در سایر مساجد به متغیرهای زیادی وابسته است، البته در ایام ماه مبارک رمضان نماز صبح در تمامی مسجد شهر به صورت جماعت اقامه می شود.

حجت الاسلام موسوی عنوان کرد: نبود خانه عالم در اکثر مساجد، طی مسیر خانه تا مسجد برای ائمه جماعات و عدم استقبال نمازگزاران در مساجد در هنگان نماز صبح، از دلایل عمده اقامه نشدن نماز جماعت در مساجد است.

 1. نویسنده دیدگاه: ممد
  مرداد ۲۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۲۷

  سلام علیکم.
  روحانیت وظیفه سنگینی بردوش دارد که باید انرا به نحو احسن بجا بیاورد
  جای این سوال خالی است که چرا سازمان تبلیغات یا سازمان اقامه نماز حمایت کامل و وافی را از روحانیون نمیکنند!!!!!!!!
  چرا مساجد برای جوانان برنامه ندارندَ!؟
  وقتی که برنامه نیست جوان نیز به مسجد علاقه ای ندارد تاحضور بیابد……..!
  برای جوانان هزینه کنید جوانان سرمایه های ملتند

 2. نویسنده دیدگاه: اداره تبلیغات اسلامی
  مرداد ۲۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۳۲

  سیاست کلی نظام جمهوری اسلامی این است که که این امور نباید دولتی باشد ومردم می بایست ائمه جماعات وامورات مساجد را تأمین نمایند. و سه سال است که اعتبارات در حوزه دین و امورات فرهنگی به حداقل رسیده است وسازمان اعتبارات لازم را در این خصوص در اختیار ندارد .

 3. نویسنده دیدگاه: همشهری
  مرداد ۲۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۰۴

  مسولین باید بفکر جوانان باشند جوانانی که هر کدامشان برای خود یک ملتند
  خداراشاکرهستیم که مردمی ولایی داریم وهمگی پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.
  جوانانتان را تشویق کنید که به مساجد بیایند…. شهرستان ما نیاز ضروری به کارهای فرهنگی دارد

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مرداد ۲۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۰۸

  سلام.اقا جان به فریاد مساجد برسید علما به فریود جوانان برسید ،روحانیت به فریاد مساجد خالی از جمعیت و بدون جوان برسید.مساجد خصوصآمسجد اصلی شهرمون،مسجد جامع ….

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار