سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 59965
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
خانه » اخبار برتر » کمبود آب پای دانشجویان خواجه نصیرالدین را به نورآباد کشاند؛ فرهیختگان در روستای قمش کاکاوند+ تصاویر
Print This Post

عمق محرومیت و کمبودهای عمرانی و بهداشتی در بعضی از مناطق شهرستان نورآباد به قدری زیاد است که انسان را به یاد فیلم های می اندازد که گمان ما این بود که فقط در قاب تلویزیون واقعیت دارند.

به گزارش سلام دلفان، عمق محرومیت و کمبودهای عمرانی و بهداشتی در بعضی از مناطق شهرستان نورآباد به قدری زیاد است که انسان را به یاد فیلم های می اندازد که گمان ما این بود که فقط در قاب تلویزیون واقعیت دارند.

مهدی باریک لو سرپرست دانشجویان اعزامی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی  در مورد برگزاری اردوی جهادی اظهار داشت: محرومیت منطقه سبب شد که دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین این منطقه را به عنوان مقصد اردوی جهادی خود انتخاب کنند.

وی در مورد تعداد دانشجویان حاضر در اردو افزود: 60 دانشجو شامل 42 دانشجوی پسر و 18 دانشجوی دختر از 23 مرداد در منطقه قمش حاضر شده اند و انشاءالله تا 4 شهریور به کار خود ادامه می دهند.

وی در اهداف این اردو ادامه داد: در بعد عمرانی مهترین مسئله برای گروه، بحث کمبود آب و بهینه سازی چشمه روستاست و قصد داریم در فرصت باقی مانده با حفر یک منبع آب و لوله گذاری تا حد زیادی این مشکل را برطرف کنیم.

سرپرست تیم اعزامی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین در مورد ابعاد فرهنگی و علمی اردو عنوان کرد: در کار فرهنگی و علمی محوریت با دانش آموزان ابتدایی تا مقطع سوم راهنمایی است و به همین منظور و برای کیفی کردن آموزش و با توجه به سن و کلاس درسی، دانش آموزان را به سه گروه طبقه بندی کرده ایم و متناسب با هر رده سنی آموزش های احکام، قرآن و موضوعات علمی و تحصیلی آموزش داده می شود، همچنین با همکاری پزشکان، دانستنی های بهداشتی لازم، به بچپه های روستا ارائه می شود.

باریک لو با اشاره به تنوع خدمات و آموزش ها در این اردوی جهادی بیان کرد: به همراه دانشجویان دو تن از پزشکان از 23 مرداد در منطقه حاضر شدند که در طی دو روز تست ها و آموزش های لازم داده شد و در طی این دوره مشخص شد که بعضی از اهالی روستای محروم قمش مبتلا به بیماری های تب مالت، آنفولانزا و دیابت هستند.

مبتلا بودن اهالی روستا به انواع بیماری ها نشان دهنده عمق محرومیت در منطقه است و جای دارد مسئولان شهرستان و استان نسبت به رفع محرومیت ها و ارائه خدمات پزشکی در بخش کاکاوند شهرستان نورآباد توجه ویژه داشته باشند.

 

 1. نویسنده دیدگاه: کنجکاو
  شهریور ۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۲۵

  یعنی منطقه کاکاوندازروستای قمش محروم ترنداره.یادرخدمت رسانی خدای نخواسته پارتی بازی می شود.

 2. نویسنده دیدگاه: سعید
  شهریور ۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۴۴

  قمش برا ایتیونده نه کاکاوند، مهندس

 3. نویسنده دیدگاه: اتیوند
  شهریور ۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۴۱

  خاک بر سر آن مسئولان بی تدبیری که قمش و امثال آن را که اتیوند هستند جزء کاکاوند کردند و یا می دانند

 4. نویسنده دیدگاه: کنجکاو
  شهریور ۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۵۹

  بخش کاکاوند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار