سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60006
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » توطئه آمریکایی برای مرگ بیت الله؟
Print This Post

یک بار دیگر مرگ یک قهرمان؛ قهرمانی که در ورزش همیشه پر حرف و حدیث پرورش اندام فعالیت داشته است ، ورزش ایران را به سوگ نشاند و دوباره کلی شایعه.

به گزارش سلام دلفان، بیت الله عباسپور کمتر از 6 ماه پنچه در پنجه مبارزه با بیماری عجیب و غریبش انداخت و درنهایت هم مغلوب مرگ شد. قهرمان سرشناس پرورش اندام ایران که با بدن تراشیده و عضلانی اش توانسته بود به یکی از 5 مرد برتر دنیا در این رشته بدل شود، در بازگشت از سفر برزیل بود که ناگهان افتاد. بدنش داشت از تو خورده می شد و نمی دانستند چه به سرش آمده. کارش به بیمارستان کشید و در عرض کمتر از 2 ماه آن کوه عضله آب شد.

چه اتفاقی افتاده بود؟ کسی نمی دانست. اسم بیماری این قدر ناشناخته بود که هنوز هم برای بسیاری تلفظش سخت است. دردی ناشناخته به نام واسکولیت حاد. بیماری تورم رگ ها که از درون داشت همان کاری را می کرد که سرطان پیشرفته در دوره متاستاس انجام می دهد. این که بافت ها را یک به یک درگیر می کرد و از بین می برد. برای بیت الله هم همین اتفاق افتاد. ابتدا روده ها، بعد ریه و کلیه، بعد رفتن به کما و سرانجام پایانی غم انگیز برای یک قهرمان سرشناس.

از همان روزهای نخست بیماری و انتشار اولین خبرها، شایعات سر باز کردند؛ «این اثر مخرب مکملهاست.» حرفی که هم خانواده عباسپور و هم پزشک معالج او تکذیبش کردند اما مدام شایعه اش تکرار می شد تا در اینستاگرامی که نویسنده اش یک مدیر ورزشی بود، نوشته شد: «خانواده مرحوم عباسپور می گفتند مشکل او از مکمل هایی ایجاد شد که دنیس جیمز آمریکایی برایش فرستاد.» گفته ای که هنوز اعضای این خانواده واکنشی به آن نداشتند. دنیس جیمز از دوستان مرحوم بیت الله بود که در دوران بیماری اش برای او در آمریکا بیش از 400 هزار دلار کمک مالی جمع کرد اما این پول ها به دلیل شرایط تحریم به ایران نرسیدند و مشخص نیست چه سرانجامی پیدا می کنند. دکتر رامین طباطبایی قائم مقام ستاد مبارزه با دوپینگ ورزش ایران در این باره می گوید: «راستش ما پرونده مرحوم عباسپور را ندیدیم اما آنچه علت بیماری عنوان شده یعنی واسکولیت یک التهاب عروقی است که در حقیقت بدن در آن علیه خودش حمله می کند و مشکل ساز می شود.»

او اعتنایی به این شایعات ندارد اما می گوید حالا که به سبب فوت یک قهرمان ملی تب مکمل ها و داروهای مضر سر زبان ها افتاده، چه خوب است که یکبار این معضل آسیب شناسی شود و برای آینده ورزش کشور و کلی جوان گام های بلند برداشته شود: «متاسفانه استفاده از استروئیدهای غیر مجاز که همه جور بیماری را به همراه می آورند در این رشته ورزشی رواج زیادی دارد. بخصوص در بین جوان های آماتور. یا حتی قهرمانان نامی. این ها البته عوارض بلندمدت دارند. خیلی از این ستاره های امروز، در زمان ورزش شان مشکلی ندارند اما در آینده به مشکل می خورند ولی چون به فراموشی سپرده شده اند، کسی پیگیر احوال شان نمی شود تا ما بتوانیم یک مطالعه علمی جامع داشته باشیم و بدانیم این داروها با ورزشکاران مان چه کرده اند و بیشتر بتوانیم در راه مبارزه با رواج این معضلات گام برداریم.»

شاید بهتر باشدحادثه تلخ از دست دادن بیت الله که ارتباطی با مصرف مواد نیروزا ندارد و پزشک معالج او هم بر آن مهر تائید زده است را به جای ارتباط دادن به توطئه جنایت یک قهرمان آمریکایی، بستری برای ورزش ایران قرار داد برای افتتاح بنیاد مطالعات علمی مبارزه با قاچاق و رواج مکمل های غیرمجاز. کاری که در تمام دنیا انجامش می دهند. اینگونه نام بیت الله هم تا همیشه گوشه ای جدا نشدنی از ورزش ایران می شود. که البته اگر وزارت ورزش اسنادی مستدل برای توطئه قهرمان آمریکایی دارند، می شود حتی آن پرونده را در دادگاه های بین المللی پیگیری کرد، به جای اینکه در سطح بحثی گذرا و غیر رسمی هزینه اش کرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار