سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60197
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » یادگاری تلخ به‌جا مانده از دیدار ستارگان ایران و جهان
Print This Post

عده‌ای از خبرنگاران ظاهراً فقط و فقط باید به حاشیه بپردازند و متن یک بازی برایشان اهمیتی ندارد، حالا می خواهد این حاشیه ها واقعی باشد یا اینکه خود خبرنگاران به صورت شایعه بسازند و روی خروجی رسانه خود بفرستند.

غیر حرفه‌ای ها

سلام دلفان -ستارگان فوتبال جهان با فیگو و کارلوس و کاناوارو و … با کلی تبلیغات و سر و صدا برای انجام یک دیدار خیریه به نفع بیماران ام اسی به ایران آمدند، ستارگان فوتبال ایران را 3 بر صفر شکست دادند و رفتند. در این بین چیزی که در محافل ورزشی بیش از همه در کانون توجهات بود آمادگی بالا و روی فرم بودن بازیکنان خارجی بود و عده ای از رسانه ها به جای پرداختن بیشتر به نفس کار و استفاده از فرصت مغتنم به وجود آمده، تا می توانستند تفاوت فرم بدنی دو تیم را پتک کردند و بر سر بازیکنان خودمان کوبیدند.

ما هم منکر این تفاوت و عدم آمادگی نیستیم اما باید این نکته را در نظر داشته باشیم که ورزش حرفه‌ای زندگی حرفه‌ای می‌طلبد و نباید شرایط دو طرف را از همه نظر یکسان دید.

از شعارهای رنگی و آماتور گونه هواداران آبی و قرمز در روزی که ستارگان هر دو تیم محبوب کشور در قالب تیم ملی ایران بازی می کردند بگذریم، یک نکته منفی دیگر که علاقه مندان واقعی فوتبال را همواره آزار می‌دهد انعکاس شایعات رسانه‌ها پس از بازی است و این بازی هم مستثنی از این امر نبود؛ از درگیری خداداد عزیزی و فرهاد مجیدی (که قبل از بازی هم گفته بود به علت پرواز زودتر خواهد رفت) در رختکن گرفته تا قهر استقلالی‌های تیم با هم، که هر دو مورد هم با مصاحبه بازیکنان کاملا تکذیب شد.

جالب اینجاست که یکی از رسانه‌ها انگار خبرنگارش در وسط زمین بازی بوده و لب خوانی کرده باشد، گفتگوی ادگار داویدز و میشل سالگادو در خصوص شکم برآمده برخی بازیکنان ایران را با تمام جزئیات در حین بازی روی خروجی فرستاده بود!

عده‌ای از خبرنگاران هم ظاهراً فقط و فقط باید به حاشیه بپردازند و متن یک بازی برایشان اهمیتی ندارد، حالا می خواهد این حاشیه ها واقعی باشد یا اینکه خود خبرنگاران به صورت شایعه بسازند و روی خروجی رسانه خود بفرستند. قابل توجه اینکه برخی از این رسانه ها در گزارش‌هایی بازی محکم و خشن بازیکنان ایران و نیز کار عادل فردوسی پور در نشان دادن یک صحنه مربوط به جوانی های میشل سالگادو در برنامه 90 را تقبیح کرده و نوشته بودند که سالگادو تا صبح به این علت نخوابیده است، و در خبری دیگر مدعی شدند همین سالگادوی عذاب وجدان گرفته از رفتار عادل، حاضر نشده لباس خود را پس از بازی به یکی از ستارگان ایران بدهد!

به نظر می‌رسد حضور بیش از حد معمول خبرنگاران و عکاسان در کنار زمین برخی از آنها را قلقلک داده که نه تنها از یک نکته حاشیه ای نگذرند، بلکه با آب و تاب زیاد به آن پر و بال هم بدهند تا جایی که واکنش چند تن از بازیکنان را در پی داشته باشد و خوراک روزهای پس از بازی هم برای رسانه متبوعشان مهیا کنند.

در هر صورت بد نیست برخی از خبرنگاران به جای سوزن زدن به پیشکسوتان و ستارگان سال‌های نه چندان دور فوتبال کشورمان بابتناآمادگی و زندگی غیرحرفه‌ای، یک جوال دوز هم به خودشان و رفتار کاملا غیر‌حرفه ای خود بزنند. قضیه از آنجا جالب تر می شود که ببینیم عده ای از خبرنگاران حتی هنگام استقبال از ستارگان کار اصلی خود را فراموش کردند و به فکر انداختن عکس یادگاری و گرفتن امضا از آن‌ها بودند، با این تفاسیر تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل ….

مشرق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار