سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60209
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » عکس/ «جامانده» یعنی این
Print This Post

تنها جامانده‌ی این قاب، «حاج علی» است که از نخستین روزهای آغاز «دفاع مقدس» تا پایان جنگ، در خطوط مقدم نبرد، حضور داشت اما از توفیق شهادت محروم ماند

به گزارش سلام دلفان، تصویری که پیش رو دارید، احتمالا در اواسط سال ۱۳۶۱ شمسی و در جبهه ی خوزستان به ثبت رسیده است. افراد حاضر در این نما، هنگام برداشته شدن آن، اعضای کادر «تیپ المهدی(صلوات الله علیه)» (از لشکر «فجر») به شمار می رفتند. از این جمع، امروز تنها «حاج علی فضلی» از توفیق شهادت محروم مانده است. سایرین به ترتیب عبارتند از:

*«یدالله کلهر» (متولد ۱۳۳۳ شمسی که به سال ۱۳۶۵ شمسی در عملیات «کربلای ۵» خلعت شهادت پوشید. وی در زمان شهادت، جانشینی فرماندهی «لشکر ۱۰ سیدالشهدا(صلوات الله علیه) را بر عهده داشت.)

*«حمیدرضا زرچینی» (متولد ۱۳۴۰ شمسی که به سال ۱۳۶۲شمسی در «عملیات خیبر» بال در بال ملائک گشود. وی در زمان شهادت، معاونت فرماندهی «گردان حبیب ابن مظاهر اسدی» از «لشکر۲۷ محمد رسول الله(صلوات الله علیه و آله)» را بر عهده داشت.)

*«محمدحسین(مهرداد) قلی نیا نوایی» (متولد ۱۳۴۵ شمسی که به سال ۱۳۶۵ شمسی در «عملیات کربلای ۵» پای بر بساط «عند ربهم یرزقون» نهاد.)

*«حسین راحت» (متولد ۱۳۳۷ شمسی که به سال ۱۳۶۲ شمسی در «عملیات خیبر» پنجه بر ایوان عرش گرفت. وی در زمان شهادت، فرماندهی یکی از محورهای عملیاتی «لشکر۲۷ محمد رسول الله(صلوات الله علیه و آله)» را بر عهده داشت.)

تنها جامانده‌ی این قاب، «حاج علی فضلی»، متولد ۱۳۴۷شمسی در شهرستان «تویسرکان» است که از نخستین روزهای آغاز «دفاع مقدس» تا پایان جنگ، در خطوط مقدم نبرد، حضور داشت و از عملیاتی‌ترین فرماندهان سال‌های مقاومت شناخته می شود و امروز به عنوان جانشین «سازمان بسیج مستضعفین» مشغول انجام رسالت انقلابی خویش است.
عکس/ «جامانده» یعنی این

 

  1. نورابادی می‌گه:

    البته سردار فضلی نیز چیزی کمتر یک شهید ندارد او یکچشم خود را فدا کرده است پس او جا مانده نیست جا مانده ماییم که در گرداب دنیا انهم بیحاصل غوطه ور شده ایم

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار