سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60243
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جزئیات عملیات شلاقی ارتش عراق علیه داعش
Print This Post

یگان اطلاعاتی عراق در بیانیه ای اعلام کرد مخفیگاه تروریست‌های‌تکفیری در القائم واقع در غرب الانبار در یک حمله هوایی دقیق منهدم شد که در نتیجه آن پنج نفر از سرکردگان داعش به هلاکت رسیدند.

سلام دلفان به نقل از الفرات، در بیانیه یگان اطلاعاتی عراق آمده است این مخفیگاه همان مکانی بود که عملیات تروریستی اخیر در استان الانبار که به شهادت جمعی از نیروهای عراقی از جمله سرتیپ عبدالرحمن ابورغیف معاون فرمانده عملیات الانبار و سرتیپ سفین عبدالمجید منجر شده بود، طراحی و خودروهای بمبگذاری شده برای اجرای این عملیات ارسال شده بود.

بر  اساس این بیانیه، این حمله دقیق با هماهنگی فرماندهی  عملیات مشترک(نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی) انجام شد.

برنامه ریزی برای انجام این حمله به مخفیگاه داعشی‌ها از 28 آگوست آغاز شده بود و طی آن گروهی از نیروهای اطلاعاتی و نیروی هوایی عملیات جست‌وجورا آغاز کردند و توانستند مکان استقرار هسته تروریستی و عاملان شهادت فرماندهان ارتش عراق را در محله هفتم آوریل القائم شناسایی کنند و پس از مشخص شدن دقیق هدف، جنگنده‌های ارتش در یک عملیات منحصر به فرد هوایی،مخفیگاه داعشی‌ها را به طور کامل منهدم کردند.

اسامی مهمترین تروریست‌هایی که به هلاکت رسیدند

در بیانیه یگان اطلاعاتی عراق آمده است مهمترین تروریست‌هایی که در عملیات دقیق نیروی هوایی عراق کشته شدند،شامل ابوعبیده الجزائری تروریست الجزایری‌الاصل که سرکرده گروه انتحاری‌های ولایت فرات داعش بود،ابوکوثر اسماعیل ابراهیم فرمانده یگان انتحاری‌های داعش در ناحیه البغدادی، ابواسحاق السلمانی مسئول پشتیبانی و تدارکات داعش در ولایت به اصطلاح فرات، ابومعتصم الجزراوی تروریست سعودی‌الاصل مسئول به اصطلاح یگان ویژه حملات داعش در البوکمال و القائم و ابوعمار الکربولی مسئول مقرها و تجهیز داعشی‌ها به کمربندهای انفجاری بودند.

یگان اطلاعاتی عراق اعلام کرد با این حمله ثابت شد که نیروهای عراقی قادر به پیگرد تمام هسته‌های تروریستی و وارد کردن شکست تلخ و قصاص عادلانه آنها هستند.

تروریست‌های تکفیری با هدف متوقف کردن پیشروی نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی در عملیات پاکسازی الرمادی در محور شمالی، یک دستگاه خودرو بمبگذاری شده را منفجر کردند که به شهادت عبدالرحمن ابورغیف معاون فرمانده عملیات الانبار و سفین عبدالمجید فرمانده لشکر دهم ارتش عراق منجر شد.

خبر دیگر اینکه در حمله هوایی ارتش عراق به مواضع و مخفیگاه‌های تروریست‌های تکفیری در الکرمه،فلوجه و صقلاویه در استان الانبار، شماری از تروریست‌ها کشته شدند.
منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار