سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60255
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲۵ نظر
خانه » اخبار برتر » حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی به دیار باقی شتافت
Print This Post
انا لله و انا الیه راجعون

نماینده سابق مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی امروز به دلیل بیماری به دیار باقی شتافت.

به گزارش سلام دلفان،  حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی، فرزند مرحوم آیت الله حاج شیخ فرج الله کاظمی موموندی، موسس حوزه علیمه جعفریه پاکدشت، نماینده دوره های اول و پنجم مجلس شورای اسلامی، محقق و پژوهشگر برجسته حوزوی، و از علمای استان لرستان، صبح امروز در سن 69 سالگی، دعوت حق را لبیک گفت و به دیار ابدی شتافت.

 

اطلاعات تکمیلی متعاقبا از طریق همین پایگاه خبری اعلام خواهد شد.

هیئت تحریریه سلام دلفان مصیبت وارده را به مردم شریف دلفان و بیت معظم له تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال مغفرت و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهان است .

ahjat-1024x751

بخشی از زندگینامه حجت‌الاسلام‌ والمسلمین شیخ علی آل‌كاظمی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ علی آل‌كاظمی فرزند مرحوم آیت‌الله حاج شیخ فرج‌الله كاظمی در سال 1325 هجری شمسی در شهرستان هرسین متولد شد و پس از گذراندن تحصیلات ابتدائی در مكتب‌خانه مرحوم شیخ حسن معلم,‌ در محضر مرحوم آیت‌الله والد به فراگرفتن صرف و نحو پرداخت و پس از یك سال تحصیل در حوزه علیمه كرمانشاه و یك سال در حوزه علیمه خرم‌آباد سال 1339 شمسی به حوزه علمیه قم مهاجرت نمود.
 ادبیات را در محضر اساتید معروف آن زمان آیت‌الله آدینه وند و آیت‌الله فشاركی به پایان رساند سپس دروس فقه و اصول سطح را در محضر اساتید خود آیت‌الله صلواتی, آیت‌الله خزعلی, آیت‌الله سلطانی و آیت‌الله‌العظمی فاضل لنكرانی(ره) به پایان رساند و مدت شش سال در درس خارج فقه و اصول آیات عظام مرعشی نجفی, موسوی گلپایگانی و اراكی شركت نمود.
در سال 1345 پس از گذراندن یك دوره مباحث فقهی در محضر مرحوم آیت‌الله العظمی گلپایگانی(ره) با نوشتن رساله فقهی از تقریرات درس خارج ایشان به دریافت جایزه و تشویق از استاد خود نائل گردید.
 سوابق مبارزاتی قبل از انقلاب
حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌كاظمی از همان ابتدای شروع نهضت امام خمینی(ره) در حوزه علمیه قم پا به پای دیگر فضلا و روحانیون مبارز در این نهضت مقدس شركت نموده كه فهرست وار به گوشه‌ای از فعالیت‌های قبل از انقلاب اشاره می‌شود:
تصویری از ایشان در مبارزات قبل از انقلاب

تنظیم و امضاء گرفتن و چاپ بیانیه‌های فضلا و مدرسین حوزه علمیه قم

۱- تهیه و تنظیم بیانیه‌های فضلاء و مدرسین حوزه علمیه قم و گرفتن امضاء و چاپ و تکثیر آنها که بسیاری از این بیانیه‌ها در کتاب بررسی و تحلیل نهضت امام خمینی(ره) تألیف سید حمید روحانی چاپ شده است و امضای (علی کاظمی) در صفحات «۸۷۶,۸۸۴,۸۸۸,۹۰۲» این بیانیه‌ها وجود دارد.

وی در روزهای آغاز نهضت‏, خدمت امام خمینی(ره) می‌رسند و امام از ایشان می‌خواهند که از علمای شهرستان‌ها بخواهید تا از نهضت اسلامی اعلام پشتیبانی کنند.

بدنبال این رهنمود به کرمانشاه, رفته جریان نهضت اسلامی امام را برای مرحوم آیت‌الله والد خود تشریح می‌کند و اظهار می‌دارد, امام از علمای بلاد استمداد کرده حمایت و اعلام پشتیبانی خواسته‌اند, مرحوم آیت‌الله کاظمی که تازگی از بیمارستان به منزل آمده کسالت قلبی داشتند و بستگانش هر نوع خبر ناراحت کننده‌ای از حوادث قم را از ایشان پنهان کرده‌اند.

تصویری از ایشان در مبارزات قبل از انقلاب

با شنیدن حوادث قم و آغاز نهضت اسلامی آهی از نهاد برکشیده و گفت: حیف که من در این شرائط و کسالت بسر می‌برم, قلم و کاغذ خواست و متن تلگرافی مبنی بر اعلام حمایت از نهضت اسلامی و محکومیت رژیم و اعلام حمایت عشایر لرستان از مراجع تقلید قم و نهضت اسلامی تهیه و امضاء نمودند.

دونامه برای سران عشایر سلسله و دلفان نوشته و از آنان خواستند به پیام امام پاسخ داده و حمایت خود را از ایشان و نهضت اسلامی اعلام نمایند, حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌کاظمی متن نامه امام به سران عشایر را از شهرستان نورآباد مخابره و متن آنرا در خرم‌آباد در چاپخانه دانش مخفیانه چاپ و در خرم‌آباد و قم و شهرستان‌ها منتشر می‌نمایند.

«نهضت دو ماهه تألیف استاد علی دوانی»

تهیه و تکثیر اعلامیه فضلای کرمانشاه و لرستان

تهیه و تنظیم و چاپ و تکثیر اعلامیه‌های فضلای کرمانشاهی و خرم‌آبادی مقیم حوزه علمیه قم در حمایت از امام خمینی(ره) که به امضای وی و دیگر فضلاء و طلاب رسیده است «بررسی و تحلیلی از نهضت امام خمینی(ره) ص۸۰۵».

تنظیم و امضاء گرفتن اعلامیه علماء کرمانشاه:

تهیه متن بیانیه اعلام پشتیبانی علمای اعلام کرمانشاه «بررسی تحلیل از نهضت امام خمینی(ره) صفحه ۳۸۲».

تکثیر نوار و چاپ و نشر بیانات و اعلامیه‌های امام:

چاپ سخنرانی‌ها و اعلامیه‌های امام خمینی(ره) و تکثیر و نشر آن در قم و تهران و دیگر شهرستان‌ها از طریق طلاب شهرستانی مقیم حوزه علمیه قم, به خصوص در مناسبت‌های تبلیغی ماه مبارک رمضان و محرم و صفر.

چاپ و تکثیر تراکت‌ها در حجره:‌

۶- چاپ و تکثیر تراکت‌ها و شعارها و گزیده‌هائی از بیانات امام خمینی(ره) در حجره مدرسه فیضیه به وسیله شیشه و مرکب و استنسیل دستی و پخش آن در جلسات فیضیه و مسجد اعظم و غیره.

فعالیت در ماهنامه بعثت

تهیه اخبار و گزارش‌های نهضت و درج و چاپ و تکثیر آن در ماهنامه بعثت با همکاری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی, مرحوم حجت‌الاسلام علی حجتی کرمانی, حجت‌الاسلام دعائی, حجت‌الاسلام سید جعفر شبیری زنجانی, حجت‌الاسلام شیخ رضا شریفی گرگانی و حجت‌الاسلام سید هادی خسروشاهی از دیگر فعالیت‌های این روحانی مبارز است که در کتاب بررسی و تحلیل از نهضت امام خمینی(ره) ص۶۲۳ به آن اشاره شده است.

ابلاغ پیام امام به مراجع تقلید در عراق:

از دیگر فعالیت‌های مبارزاتی وی سفر به عراق, از مرز قصرشیرین, به صورت قاچاق در سال ۱۳۴۱ به منظور زیارت اربعین و شرکت در مراسم سالگرد مرحوم والد خود بود که مأموریت رساندن سه نامه از طرف امام خمینی(ره) به مراجع تقلید حوزه علمیه نجف اشرف و کربلای معلی به منظور جلب همکاری آنان و ابلاغ پیام امام(ره) به مرحوم آیت‌الله سید محسن حکیم, مرحوم آیت‌الله سید ابوالقاسم خوئی, مرحوم آیت‌الله سید محمد شیرازی را برعهده داشت که در آن سفر اخبار نهضت اسلامی ایران به رهبری امام را با همکاری طلاب کربلائی در مطبوعات عراق و منعکس و به دیگر کشورهای اسلامی سرایت داد.

بازگشت از مأموریت عراق و توقیف و بازجوئی:

سال ۱۳۴۱ پس از انجام رسالت و مأموریتی که امام به وی محول کرده بودند از طریق مرز آبی آبادان و با عبور از شط‌العرب, وارد روستای قصوره و سپس شهر آبادان شد که در بین راه توسط مأمورین ژاندارمری آبادان مورد سوء ظن قرار گرفته مورد بازجوئی قرار گرفت و سپس از مشکلات فراوان وارد آبادان شده.

در شهربانی و ساواک قم:

استاد آل‌کاظمی در سال ۱۳۴۲ هجری شمسی پس از حادثه ۱۵خرداد و باز داشت امام(ره) به علت اقدام به چاپ اعلامیه مجلس دعای توسل از طریق اطلاعات شهربانی قم بازداشت شده, پس از چند بار بازجوئی بوسیله رئیس اطلاعات وقت قم سپس از تشکیل پرونده به ساواک قم اعزام و از آنجا همراه مأمورین ساواک به ساواک تهران معرفی شد پس از چند شبانه روز بازداشت محکوم به اقامت اجباری در تهران تحت نظر ساواک قرار می‌گیرد, که نام وی جزء بازداشت شدگان این ایام در کتاب نهضت تحلیلی امام آمده است: «صفحه ۸۴۲ ج۱ بررسی و تحلیلی از نهضت امام خمینی(ره)».

برهم زدن مجلس نیایش برای رفع خطر از شاه

در سال ۱۳۴۲به مناسبت ۱۵ بهمن سالروز رفع خطر از شاه در بیشتر مساجد و محلات کرمانشاه مجالسی برگزار شد, از جمله از طرف کلانتری بخش ۶ اعلامیه‌ای چاپ می‌کنند که از طرف اهالی مسجد ناصری به منظور رفع خطر از علیحضرت! مجلس نیایشی برگزار می‌شود, دعوتنامه برای استاندار و تمام مقامات استان ارسال شده بود.

حجت‌الاسلام آل‌کاظمی برای اقامه نماز ظهر وارد مسجد شد و با تعداد بسیاری میزو صندلی در گوشه مسجد مواجه شد, از خادم پرسید: مجلس ختمی هست؟ خادم گفت: نماز بخوان بعد از نماز خواهم گفت: خادم مسجد بعد از نماز اظهار داشت: شما کار نداشته باشید برای سلامتی شاه می‌خواهند مجلس بگیرند, اگر مخالفت کنید خطر است, وقتی متن اعلامیه‌ها را خواند نوشته شده بود این مجلس از طرف اهالی مسجد ناصری بر پا می‌شود,‌ به رئیس کلانتری گفت: شما چرا از طرف اهالی مسجد ناصری اعلامیه‌ای داده‌اید؟ اعلام می‌کردید از طرف کلانتری مجلس گرفته می‌شود, آنهم نه در مسجد بلکه در همان مکان کلانتری.

رئیس کلانتری گفت: دستور رئیس شهربانی است, به صلاح شما هم نیست اعتراض کنید, وی بلافاصله به شهربانی رفته مخالفت خود را با برپائی این مجلس اعلام می‌کند, رئیس شهربانی می‌گوید: دولت قدرت دارد و ما این مجلس را حتی با مخالفت شما خواهیم گرفت, وی اظهار می‌دارد پس اول مرا زندان کنید بعد مجلس بگیرند و گرنه من در جلسه پشت بلندگو اعلام خواهم کرد که: این مجلس ربطی به مردم نداشته و رئیس شهربانی آنرا برپا کرده است, رئیس شهربانی دید زندان کردن وی هم مسئله ساز خواهد شد, با عصبانیت به رئیس کلانتری تلفن کرد و گفت: چرا در این مسجد نیایش گرفتند فورا صندلی‌ها را ببرید جای دیگر, این شیخ خیلی ناراحت است!

پس از این موفقیت آل‌کاظمی پله‌های شهربانی را دو تا دو تا به سرعت پائین آمد و به مؤمنین مسجد و خادم مژده برهم زدن مجلس را داد و همگی دست به دست هم داده فورا صندلی‌ها را بیرون مسجد ریختند و یک قفل بزرگ هم از بیرون روی مسجد زدند و هر کس سراغ کار خودش رفت.

در زندان شهربانی کرمانشاه:

سال ۱۳۴۲ پس از قائله کاپیتولاسیون و تبعید امام(ره) وی بدلیل امضاء و چاپ و پخش اعلامیه شدید اللحن طلاب و فضلای خرم‌آبادی مقیم حوزه علمیه قم در کرمانشاه بازداشت شده پس از بازجوئی مفصل در ساواک این شهر به دادگاه ارتش تحویل داده شد, از آنجا پس از صدور قرار بازداشت به زندان شهربانی کرمانشاه برده می‌شوند که پس از دو ماه و نیم زندان آزاد می‌شود, در این زندان با ارشاد زندانیان موجب تحولاتی شده, زندانی‌ها به حمایت از امام با مخالفین امام درگیر و حوادث جالبی اتفاق می‌افتد.

در شهربانی و ساواک کرمانشاه:

در سال ۱۳۴۵ پس از ایراد یک سخنرانی تند در مسجد ناصری کرمانشاه و بیان مفاسد رژیم ستم شاهی و انتقاد از رشوه‌خواری کلانتری و مأمورین شهربانی, توسط مأمورین با دستبند به ساواک این شهرستان اعزام و پس از بازجوئی و پاره‌ای تذکرات و تهدیدات رئیس ساواک به دلیل اختلافاتی که در آن برهه از زمان با شهربانی اظهار می‌دارد: می‌گوید قبول داریم شهربانی آلوده است و این پدر سوخته‌ها آبروی اعلیحضرت! را می‌برند و به خیالشان من نوکر پدرشان هستم, شما قول بده دیگر از این سخنرانی‌ها نکنی و بفرست یک نفر کاسب ضامن بیاید تا تو را با قید ضمانت آزاد کنیم.

دیدار امام در تبعیدگاه عراق و توقیف و بازجوئی در ساواک قصرشیرین به هنگام بازگشت:

سال ۱۳۴۴ که امام خمینی(ره) از ترکیه به عراق تبعید شد به منظور زیارت عتبات عالیات و دیدار با امام از طریق مرز خسروی به صورت قاچاق, شبانه و پس از برخورد با یک گروه سارق مسلح در نوار مرزی و فرار از چنگ آنان وارد عراق شده چند ماهی توفیق زیارت ائمه اطهار(ع) و دیدار امام(ره) و شرکت در کلاس‌های درس ایشان و اقامه نماز جماعت پشت سر ایشان در پشت بام مدرسه مرحوم آیت‌الله بروجردی را یافت, با گرفتن برگ عبور از سفارت ایران تحت الحفظ وارد مرز خسروی شده وی را تحویل ساواک قصر شیرین می‌دهند, که پس از یک بازجوئی مفصل و انگشت نگاری و گرفتن عکس و مشخصات و بازجوئی مفصل که باشد منظوری عراق رفته؟ و چه رابطه‌ای با امام داشته‌ای؟ با ارائه اسم و مشخصات و نشانی جعلی از این معرکه نیز جان سالم به در برده آزاد می‌شود.

افشاءگری مفاسد رژیم در آبدانان ایلام:

ایام عاشورای حسینی بود, یکی از بستگان آل‌کاظمی که خود روحانی و امام جماعت در آبدانان بود ایشان را برای برگزاری مراسم محرم و ایراد سخنرانی دعوت می‌کند, در این بخش از شهرستان ایلام سرهنگ کبیری به عنوان نماینده تحمیلی و کاندیدای دربار به مجلس شورا رفته همه جا وابستگان خود را به عنوان شهردار و بخشدار گماشته بود, از جمله در آبدانان کسی را شهردار کرده بود که با دلگرمی و حمایت وکیل درباری هر چه بودجه برای عمران و آبادانی آمده بود را حیف و میل کرده بود به طوری که مردم از دست او به شدت عصبانی بودند و لذا آل‌کاظمی سخنرانی‌هائی را در رابطه با اهمیت حفظ بیت المال و دقت‌های امام علی(ع) در امر بیت المال ایراد می‌کرد و از حیف و میل بودجه‌های عمرانی به شدت انتقاد می‌کرد, سرانجام باز هم به مناسبت رفع خطر از ذات مملوکانه! بهانه‌ای برای برپائی یک جلسه نیایش بدست شهردار و ژاندارمری آبدانان فراهم شد و شب ۱۱ محرم بود که در مسجد اعلام کردند فردا به مناسبت خطر از ذات مبارک! مجلس نیایشی برقرار است و حاج آقا کاظمی هم سخنرانی خواهند داشت, که یا ایشان مجبور به سخنرانی می‌شود که هدف آنها همین بود و یا ایشان از سخنرانی خودداری می‌کند که در این صورت بازداشت او حتمی خواهد بود, در چنین شرایطی در منزل مرحوم حجت‌الاسلام غضنفری میزبان تصمیم بر فرار شبانه از طریق کبیر کوه گرفته شد.

فردا در مسجد جلسه برگزار شد, شهردار و روسای ادارات حضور به هم رسانده, منتظر آمدن حاج آقا کاظمی شدند, حاج‌آقا دیر آمد فوراً دو نفر ژاندار می‌فرستند که حاج آقا را به اجبار به مسجد بیاورند‏, مأمورین که به منزل میزبان می‌روند, میزبان می‌گوید چون جلسات حاج آقا تمام شده بود, عجله داشتند و دیشب حرکت کردند و به طرف قم رفتند.

انتهای پیام /

 

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۱۵

  برسان باده که غم روی نمود ای ساقی
   این شبیخون بلا باز چه بود ای ساقی
   
  حالیا نقش دل ماست در ایینه ی جام
  تا چه رنگ آورد این چرخ کبود ای ساقی
   
  تشنه ی خون زمین است فلک ، وین مه نو
   کهنه داسی ست که بس کشته درود ای ساقی
   
   بس که شستیم به خوناب جگر جامه ی جان
   نه ازو تار به جا ماند و نه پود ای ساقی
   
   حق به دست دل من بود که در معبد عشق
  سر به غیر تو نیاورد فرود ای ساقی
  غیاب مردی که حضورش٬ دریایی از نجابت و صداقت بود٬ غیاب مردی که در روزگار نامرادی و نامردمی با مردم بود و مرادش ستردن گرد خستگی از سر و روی آنان ٬ بسی دردناک است. تسلیت به همه مردم دلفان

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۵۵

  هو الباقی
  خدایش رحمت کند

 3. نویسنده دیدگاه: حرف حق
  شهریور ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۲۰

  خداوند روح این عالم بزرگ شهرمان را با روح پدر بزرگوارش محشور گرداند

 4. نویسنده دیدگاه: شهروند دلفانی
  شهریور ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۱۲

  بسم الله الرحمن الرحیم

  اذا مات المؤمن الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء

  رحلت حضرت آیت الله حاج علی آل کاظمی که عمری را در خدمت به اسلام با سربلندی سپری کرد، موجب تأثر فراوان دوستاران آن سفر کرده گردید.

  ضمن عرض تسلیت این ضایعه اسفناک به حضور قطب عالم امکان امام زمان عجل الله فرجه الشریف و رهبر عظیم الشأن انقلاب مدظله العالی و حضرات مراجع معظم ادام الله اظلالهم و تمام علاقمندان و دوستداران آن فقید سعید، از خداوند متعال علو درجات برای آن مرحوم و صبر جمیل و اجر جزیل برای خانواده محترم ایشان مسألت دارم.

 5. نویسنده دیدگاه: شهروند
  شهریور ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۵۴

  خداوند او را با حسین فاطمه محشور کند

 6. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  شهریور ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۱۳

  رحلت جانسوز و جانگداز عالم و مجاهد وارسته،مفسر قرآن حضرت حجت الاسلام حاج شیخ علی آل کاظمی را به تمامی ملت ایران اسلامی خصوصامردم لرستان تسلیت عرض مینمایم.

 7. نویسنده دیدگاه: احسان کاظمی
  شهریور ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۱۸

  ای آنکه بر اسب بقا از دیر فانی می روی دانا و بینای رهی آن سو که دانی می روی

  رحلت جانگداز عالم ربانی حضرت حجت السلام والمسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی را به خانواده محترم ایشان و مردم شریف دلفان تسلیت عرض می نمایم.

 8. نویسنده دیدگاه: مبین
  شهریور ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۲۷

  سعدیامردنکونام نمیردهرگز خداوندروح پاکش راباسروروسالارشهیدان محشوربگرداند.

 9. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  شهریور ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۵۰

  روحش شاد .یادش گرامی وعرض تسلیت به مردم لرستان

 10. نویسنده دیدگاه: شورای شهر
  شهریور ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۲۱

  ارتحال جانسوز دانشمند جلیل القدر، نویسنده و پژوهشگر توانا، مفسر قرآن، نماینده ادوار مجلس حضرت حجه الاسلام والمسلمین علی آل کاظمی فرزند آیت الله العظمی حاج شیخ فرج الله کاظمی را به عموم همشهریان وبخصوص خانواده های محترم کاظمی تسلیت عرض می نماییم11

 11. نویسنده دیدگاه: مجتبی کلانتری
  شهریور ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۵۵

  انا لله و انا الیه راجعون
  درگذشت عالم پارسا و پرهیزگار مرحوم حجت الاسلام والمسلمین استاد حاج شیخ علی آل کاظمی فرزند برومند مرجع عالیقدر تشیع مرحوم آیت الله العظمی شیخ فرج الله کاظمی (قدس الله نفسه الزکیه) را محضر حضرت ولی عصر (روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء) ،مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، مراجع معظم تقلید (حفظهم الله)،حوزه های علمیه و مردم ولایتمدار غرب کشور تسلیت عرض می نمایم .

 12. نویسنده دیدگاه: محمود
  شهریور ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۱۷

  بسم الله الرحمن الرحیم
  إنا لله و إنا الیه راجعون
  رحلت عالم مبارز و روحانی وارسته مرحوم آیت الله حاج شیخ علی آل کاظمی رحمة الله علیه موجب تأسّف و تأثّر گردید.

 13. نویسنده دیدگاه: بابایی
  شهریور ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۲۰

  در گذشت عالم ربانی حضرت حجت السلام حاج شیخ علی آل کاظمی به مردم ولایت مدار استان لرستان بخصوص مردم شریف دلفان تسلیت عرض میکنم واز خداوندمنان برای آن عزیز سفرکرد علو درجات و برای بازماندگان صبرجزیل خواستارم

 14. نویسنده دیدگاه: لرستانی های مقیم پایتخت
  شهریور ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۴۰

  رجعت عالم ربانی و یار مجاهد امام و رهبری،نماینده اسبق مردم شریف و فهیم سلسه و دلفان،حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی را به عموم هم استانی ها و مردم ولایی سلسه و دلفان و خصوصا بیت مکرم کاظمی و بستگان و علما،فضلا،اساتید دانشگاهی و حوزوی،مجامع سیاسی و فرهنگی استان لرستان تسلیت و تعزیت عرض می نماییم. روحش شاد و یادش گرامی.

 15. نویسنده دیدگاه: مسجد جامع شهرستان پاکدشت
  شهریور ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۱۵

  در گذشت عالم ربانی حضرت حجت السلام حاج شیخ علی آل کاظمی امام جماعت مسجد جامع شهرستان پکدشت به مردم ولایت مدار و شهید پرور شهرستان پاکدشت تسلیت عرض میکنم واز خداوندمنان برای آن عزیز سفرکرد علو درجات و برای بازماندگان صبرجزیل خواستارم

 16. نویسنده دیدگاه: محمد.خ
  شهریور ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۲۳

  باسلام
  انا لله و انا الیه راجعون
  درگذشت حجت الاسلام علی آل کاظمی یار دیرینه انقلاب، امام و رهبری را به همه همشهریان عزیز تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل آرزومندم.

 17. نویسنده دیدگاه: نوری
  شهریور ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۳:۳۱

  بسمه تعالی
  انا لله وانا الیه راجعون
  درگذشت عالم ربانی،استاد جلیل القدر،مرد تقوا و زهد و پارسایی مرحوم معفور حاج شیخ علی آل کاظمی را به عموم مردم شریف دلفان ،روحانیت معزز،بویژه بیت مکرم ایشان و خانواده های محترم و شریف کاظمی تسلیت عرض مینمایم.
  روح این مرد خدایی و استاد وارسته علوم اسلامی و قرآنی با پیامبر رحمت محشور باد.
  با احترام
  محمد امین نوری
  مجتمع مس سونگون
  تبریز

 18. نویسنده دیدگاه: خبرگزاری رسمی حوزه علمیه :
  شهریور ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۵:۱۵

  استاد علی آل کاظمی از روحانیون سرشناس لرستان درگذشت 
  حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی، موسس حوزه علمیه جعفریه پاکدشت، نماینده دوره های اول و پنجم مجلس شورای اسلامی و از علمای استان لرستان، دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

  به گزارش خبرگزاری «حوزه از تهران، حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی، فرزند مرحوم آیت الله حاج شیخ فرج الله کاظمی موموندی، موسس حوزه علمیه جعفریه پاکدشت، نماینده دوره های اول و پنجم مجلس شورای اسلامی، محقق و پژوهشگر برجسته حوزوی، و از علمای استان لرستان، صبح امروز در سن 69 سالگی، دعوت حق را لبیک گفت و به دیار ابدی شتافت.

  مرحوم استاد کاظمی در سال 1325 هجری شمسی در شهرستان هرسین متولد شد و پس از گذراندن تحصیلات ابتدائی در مكتب‌خانه مرحوم شیخ حسن معلم,‌ در محضر مرحوم آیت‌الله والد به فراگرفتن صرف و نحو پرداخت و پس از یك سال تحصیل در حوزه علیمه كرمانشاه و یك سال در حوزه علیمه خرم‌آباد، سال 1339 شمسی به حوزه علمیه قم مهاجرت نمود.

  ادبیات را در محضر اساتید معروف آن زمان آیت‌الله آدینه وند و آیت‌الله فشاركی به پایان رساند و سپس دروس فقه و اصول سطح را در محضر آیت‌الله صلواتی، آیت‌الله خزعلی، آیت‌الله سلطانی و آیت‌الله‌العظمی فاضل لنكرانی(ره) به پایان رساند و مدت شش سال در درس خارج فقه و اصول آیات عظام مرعشی نجفی، گلپایگانی و اراكی شركت کرد.

  در سال 1345 پس از گذراندن یك دوره مباحث فقهی در محضر مرحوم آیت‌الله العظمی گلپایگانی(ره)، با نوشتن رساله فقهی از تقریرات درس خارج ایشان، به دریافت جایزه و تشویق از استاد خود نائل گردید.

  استاد آل‌كاظمی از همان ابتدای شروع نهضت امام خمینی(ره) در حوزه علمیه قم پا به پای دیگر فضلا و روحانیون مبارز در این نهضت مقدس شركت کرد و در پیروزی انقلاب نقش موثری داشت. پس از پیروزی انقلاب با حضور در کمیته های انقلاب در تامین امنیت مردم ایفای نقش کرد و با آغاز دوران دفاع مقدس، در اولین روزهای جنگ تحمیلی به جبهه های نبر حق علیه باطل شتافت و علاوه بر ایفای نقش تبلیغی، در عملیات های گونان از جمله فتح تنگه حاجیان، در قامت فرماندهی، حضور داشت.

  مرحوم کاظمی به مدت 15 سال با حکم امام خمینی(ره) عهده دار امامت جمعه پاکدشت استان تهران بود و با تاسیس حوزه علمیه در این منطقه در سال 63 و تربیت طلاب، نقش اثرگذاری در تقویت و حفظ دیانت مردم و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) ایفاد کرد.

  از دیگر مسئولیت های آن مرحوم می توان به مسئولیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مجتمع آموزش عالی ابوریحان بیرونی، معاونت سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، دو دوره حضور در مجلس شورای اسلامی، صاحب امتیازی و مدیر مسئولی نشریه سراسری ندای خاوران و … اشاره کرد.

  استاد آل کاظمی همچنین به عنوان یکی از محققان و پژوهشگران برجسته حوزه، صاحب بیش از 150 اثر تالیفی و ترجمه ای گرانسنگ می باشد.

  خبرگزاری حوزه، درگذشت این علم وارسته را به محضر حضرت ولی عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب، حوزه های علمیه، شاگردان و علما و مردم استان لرستان تسلیت می گوید.

  روحش شاد و یادش گرامی

  http://www.ghatreh.com/news/nn27303812/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B8%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%AD%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%B3%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3-%D9%84%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA

 19. نویسنده دیدگاه: حجت الله عبد لی سرابی
  شهریور ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۲۰

  رحلت عالم فرزانه وروحانی وارسته فرزند برومندحوزه ودانشگاه حاج شیخ علی آل کاظمی را به مردم شریف ونجیب وقدر زان سلسله ودلفان تسلیت وتعزیت عرض می نمایم.

 20. نویسنده دیدگاه: سلطان پناهی
  شهریور ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۰۴

  مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاکی .رحلت جانکاه عالم ربانی اسوه تقوا و مقاومت محقق و نویسنده محبوب اهل دل حضرت حجته السلام والمسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی را به روحانیت معظم بیت معظم اله خاندان کاظمی و مردم قدر شناس دلفان تسلیت و از خداوند سبحان برای ایشان علو درجات در سرای باقی مسئلت مینمایم گودرز سلطان پناهی

 21. نویسنده دیدگاه: امین نجفی
  شهریور ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۵۵

   

  (( انا لله و انا الیه راجعون ))

  در اینجا لازم است از طریق این رسانه این مصیبت دردناک را خدمت خانواده آن عزیز و دیگر بستگان تسلیت گفته و آرزوی مغفرت و آمرزش برای مرحوم و صبر جزیل برای بستگان وی از درگاه خداوند متعال مسئلت نماییم

  روحش شاد و یادش گرامی باد

 22. نویسنده دیدگاه: شهروند6
  شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۴۴

  درگذشت جانسوز عالم ربانی فرزند آیت اله شیخ فرج اله کاظمی را به خاندان عظیم کاظمی و مردم دلفان تسلیت عرض می‌نمایم روحش شاد و خاطرش مستدام

 23. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۵۳

  درگذشت غم انگیز عالم ربانی را به خاندان بزرگ کاظمی تسلیت می گوییم

 24. نویسنده دیدگاه: رستمی
  شهریور ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۴۳

  رحلت جانگداز عالم ربانی شیخ علی آل کاظمی فرزند برومند آیت الله العظمی شیخ فرج اله آل کاظمی را به خانواده محترم ایشان ومردم داغدار دلفان تسلیت عرض مینماییم

 25. نویسنده دیدگاه: محمد علیزاده
  شهریور ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۵۱

  درگذشت عالم وارسته حاج شیخ علی آل کاظمی را به خانواده محترم ایشان واقوام آن مرحوم خصوصا آقای احمد کاظمی و محمدحسین کاظمی و مردم فهیم دلفان تسلیت می گویم و رحمت الهی را برایشان خواستارم .
  حسرت برند بر تو و نام بلند تو آنانکه روز و شب پی حشمت دویده اند .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار