سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60413
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲۵ نظر
خانه » اخبار برتر » گزارش تصویری/ وداع باشکوه مردم دلفان با پیکر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین علی آل کاظمی
Print This Post
عصر امروز دلفان در سوگ عالم فرزانه اش گریست؛

مراسم وداع باشکوه مردم دلفان با پیکر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی آل کاظمی عصر امروز با حضور مسئولین کشوری، استانی و مردم شریف دلفان برگزار شد.

 1. نام شما... می‌گه:

  چی بگم تصاویر گویاست
  فاتحه ای نثار روحش

  • رضایی می‌گه:

   درود خدا بر این مردم فهیم و قدرشناس که اینچنین با پیکر عالم وارسته مرحوم کاظمی وداع کردند . آفرین بر دلفانیهای اصیل و نجیب که قدر گوهر از دست رفته خویش را باخلق صحنه های زیبا و قابل تامل دانستند و الحق که سنگ تمام گذاشتند . خداوند بزرگ از این مردم ارجمند راضی وخشنود باشد . انشاالله .

   بگذار تا بگریم چون ابر دربهاران
   کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران

  • ali می‌گه:

   به چهره ی مردم دقت کنید واقعا همه دارن برای فقدان این عالم پرهیزگار گریه میکنن به یاد فوت امام راحل و مرحوم طالقانی افتادم از همه ی طیف های سیاسی اومدن و واقعا همه متاسفن دلفان هیچوقت همچین مراسم وداع باشکوهی نداشته من که نتونستم نوراباد بیام ولی برای از دست دادن هیچ کسی به اندازه مرحوم ال کاظمی اشک نریختم نمیدونم این مردم از وضع مالی این مجتهد خبر داشتن یا نه کسی خونه ی مرحوم ال کاظمی رو تو پاکدشت دیده یا نه کسی میدونه تنها وسیله امرار معاش این شخصیت کشوری فقط حقوق حوزه علمیه بود

 2. ایتیوند می‌گه:

  استاد برجسته حوزه ودانشگاه معلم مسلم اخلاق .زاهد بی ریا .دانشمندعلم ودین .پژوهشگر .نویسنده توانا .مترجم .مولف .مبارز مجاهد .نستوه .عارف .عاشق .بریده از دنیا .امروز مردم دیارت .مردم زادگاهت .مردمی که بیش از یک قرن پدرت وخودت با آنها نشست وبر خاست داشتی سنگ تمام برایت گذاشتند .احسن ومرحبا برچنین مردمی وچنین احساس پاکی حقا که چنین مردمی باید چنین عالمان ومجاهدانی را به جامعه تحویل دهند .درود وصد درود برشما مردم دلفان که آیات عظامی همچون آیت الله مجاهد مرحوم شیخ فرج الله موموندی وایت الله مرحوم شیخ محمد رضا کاظمی وایت الله حیدری و…. تحویل ایران اسلامی داده اید .

 3. ایتیوند می‌گه:

  وسلام برسایت دلفان که ایچنین گویا ورسا خبر را بازتاب نموده است همواره مانا باشید

 4. نام شما... می‌گه:

  عکسها سیاسی گرفته شده

  • عرض ادب و احترام. درود بر غیرت و تعصب ومروت و جوانمردی و آزادگی مردان روز سخت دلفان و لرستان و غرب و ایران هوشمند. سپاس از مدیران ساعی و پر تلاش سایت سلام دلفان هرچند به تصویر کشیدن اشک و آه پیرمردان و پیرزنانی که بسان جوان از دست داده کاری بس سنگین است و هرچند این شور و حماسه غیر قابل پیش بینی بود و هر چند پوشش کرامت و بزرگی آن انسان های آسمانی این چنین در باورها نمی گنجید حقا” در پوشش این واجب خوب درخشیدند.ضمن موافقت با نظرحضرتعالی اگر عکاسان نشریه به جای انعکاس حضور اشخاص و نگاه سیاسی به آنها بیشتر مردم را به تصویر میکشیدند به دلیل پرهیز از هر گونه نگاه و تفسیر جانبدارانه زیبنده تر بود با تمام این تفاصیل انعکاس این حضور در تاریخ لرستان و ایران ستودنی و در نگاه کلان آن اشک ها و آن عزاداری ها و آن صحنه های زیبای معنوی گریه بر آقا علی همان تندیس صبوری و مظلومیت نبود ما بر خود و برای خود گریستیم که در زمان حیاتش قدرش را نشناختیم شاید خداوند اشک های مان را شفاعتی برای ندانم کاری های مان قرار دهد و ما را عفو دارد.مجددا” از شما و تک تک دلسوزان این آب و خاک به سهم خود قدر دانی دارم. آن حماسه ی بزرگ هویت و شناسنامه دلفان لقب گرفت. غرور و غیرت تان ستودنی است. هزاران آفرین بر شعور و شور مردم .

 5. باسلام
  رحلت عالم وارسته، مفسر قرآن، استاد حوزه و دانشگاه و نماینده ی دوره های اول و پنجم و امام جمعه ی محبوب پاکدشت را بر مردم قدر شناس دلفان تسلیت عرض می نمایم.

 6. به نوبه خودم رحلت عالم ربانی نویسنده توانا مفسر قرآن وشهره در ساده زیستی را به عموم مردم دلفان تسلیت عرض می نمایم یادش گرامی

 7. مراد مظفری می‌گه:

  آفرین بر مردم شریف دلفان به خاطر داشتن چنین بزرگانی و به خاطر ارج نهادن به مقام عالمان بزرگ دینی، اینجانب نیز به نوبه خود رحلت این عالم ربانی را به خانواده های محترم کاظمی و مردم شریف دلفان تسلیت عرض می کنم و باید عرض کنم که مراسم باشکوهی امروز در شهرستان پاکدشت برای وداع با پیکر پاک ایشان با حضور سران کشوری و بزرگان این شهرستان برگزار خواهد شد.

 8. سيد مهدي می‌گه:

  وجود شیخ علی کاظمی شایسته تندیس بود….ابتدا رحلت جانسوز این عالم وارسته را به تمام مردم دلسوخته دلفان تسلیت می گوییم،ای کاش افرادی که جهت رسیدن به مقاصد سیاسی دست به هر کاری میزنن،این یه درس عبرتی باشه که دنیا محل گذره:فقط نام نیک به جای می ماند،متاسفانه دیروز بعضیا حضورشون بازهم برای خودنمایی بود که درعکسها کامل مشخصه،از این مردم ساده و یکرنگ یادبگیرید آقایون…یاحق

 9. منصور می‌گه:

  سلام
  من واقعاً عمیقاً ناراحت شدم.
  روحش شاد و یادش گرامی باد.
  از برادران عزیزام در سلام دلفان تشکر ویژه دارم.

 10. مراد قنبری می‌گه:

  من هم به سهم خودم این مصیبت بزرگ را به مردم فهیم و نجیب دلفان و دودمان کاظمی تسلیت عرض می نمایم

 11. بی نشان می‌گه:

  مظلوم بود و مظلوم ماندو مظلوم از دنیا رفت
  واقعا بایستی بر این مظلومیت سالها گریست
  روحش شاد

 12. درود بر مردمانی که خردمندانه و خرد ورزانه دوشنبه ۱۳۹۴/۶/۹ را در وداع با عالمی فرزانه سرزمین دلفان را قطعه ای پاک در بهشت به ایرانیان شناساندند.سلام بر دلفان که که این روز را با حضوری پررنگ در وداع با جسم پاک و روح مطهر آن عارف بی ریای بی تکلف این چنین به زیور عشق آراستند و فارغ از هرگونه رنگ و ریا ورقی پر افتخار بر برگهای زرین تاریخ افزودند. بی شک زبان از بیان این حضور ملی عاجز و روح بلند مرحوم حاج شیخ علی آل کاظمی همان آقا علی معروف قدر دان شما ملت قدرشناس خواهد بود…. دراینکه سالها ما به دلایل مختلف از شناخت عارف و عالم فرزانه خود بازنده بودیم تردیدی نیست. در اینکه نتوانستیم از ظرفیت های موجود استفاده ای درست داشته باشیم شبهه ای هم نیست.در اینکه چندین دهه از حضور آن چهره خرد و اندیشه در محافل علمی و مراکز سیاسی خود را محروم کردیم تا همواره رنج و حرمان بر تارک خسته از درد محرومین و مستضعفان باقی بماند هرگز خود را نمی بخشیم. در اینکه زخم های مان بیشتر از جراحات تاریخ است هم شکی نداریم. در اینکه از شهر و دیارمان مخروبه ساختیم و دستان پینه بسته را مرهم نبودیم و دلهای رنجور را دلداری ندادیم و خواب عمیق مان به دلیل بی توجهی مان همواره به رویای صادقه تبدیل نشد نیز شکی نداشته و نداریم . در اینکه هیچ یک از مناطق کشور شخصیتی چون آقا علی با هویت و شناسنامه ای سراسر افتخار نداشت تا بدان سبب بر خود ببالد و او را رهبر و مقتدای خود کند ذره ای تردید هم نیست و در آخر در اینکه همواره بر خلاف مسیر آب شنا کردیم هم آگاهان به خوبی این را می دانند. ما در صدد بیان خطاهای خود و محرومیت از آن وجود نازنین نیستیم اما باید گفت که حرکت زیبای این روز تاریخی و قدر شناسی مردم و همراهی با مظلومیت آن خردمند دانش کیش مرهمی بود بر تمام آلام درون و برون آن دیار . هزاران آفرین بر این بینش و دانش و خردتان . درود بر شرافت ملی و غیرت مذهبی تان و سلام بر عزت آفرینی تان . تاریخ در برابر این بزرگواری شما خواهد ایستاد.

  • نام شما... می‌گه:

   دوست عزیز!! باید به خاطر این حضور از مردم تشکر کرد، نه آنهاراسرزنش کرده و به باد انتقاد گرفت!!!!!!

   • لرستانی می‌گه:

    دوست عزیز ایشان در سراسر مطلب از مردم قدردانی کرده و انتقادش متوجه مسؤولینی بود که در حق این فقید ظلم کردند

   • دوست عزیز و دلسوزم : غم و اندوهتان را می ستایم… ما بر خود و برای خود و برای درد و رنج و شکنج پابرهنگانی می گرییم که به تعبیر حضرت امام (رض) نه قلم نوشتن دارند و نه زبان گفتن…. پیام این ناچیز از بدو تا ختم سپاس از غیرت مردمانی است که با وصف عدم اطلاع رسانی کافی به یک باره موج که نه بلکه به اقیانوسی متلاطم و آسمانی اشکبار و بارانی در شهر تبدیل و امواجی از اشک و آه و ماتم ساختند و در دل تاریخ دلفان غیرت و شکوه و عظمت خود را ثبت کردند… نوشتار اینجانب بوسه بر قدم های بی رنگ و ریایی است که به مانند تمامی حضور بدون چشم داشت شان در صحنه های دینی /ملی /مذهبی / تاریخی /سیاسی/ فرهنگی / حماسی درخششی غیر قابل توصیف به یادگار گذاشته و هرگز بر آن بزرگواری و کرامت نمی توان اغماض کرد.شکوه و بزرگی آن حرکت تاریخی همان بس که روز شور و شعور و شناخت و معرفت و آگاهی مردم دلفان در ایران لقب گرفت…. اگر در متن نوشتار سرزنشی مشهود است ملامت دلی است که به جای پناه بردن به ستیغ کوه سرنوشتش را سالیانی چند به دست باد سپرد تا امروز در زمینه های متعدد توسعه نیافتگی و عدم اشتغال و بیکاری جوانان و فقر و فساد موجود و اعتیاد سرسام آور شاهد بحران های مختلف باشیم.اگر ملامتی هست همه را نشانه گرفته تا بلکه به خود آییم و برای ملت مان ناخوانده نسخه ننویسیم و جریان حرکت دریا را خوب بشناسیم . اگر سرزنشی هست به خاطر آن است که قدر گوهرمان را نشناختیم و سادگی و بی ریایی و درد و رنجش را ندیدیم از زهد و ورع و تقوای خداگونه اش خوشه ای نچیدیم ؟؟؟؟ ما باخت دادیم که عارف و عالم خردورز خود را نشناختیم
    اما فقط در وصف آن بزرگ مرد همین بس :
    حین نماز آیه الله صلواتی بر بالین آن عزیز فرزانه در پاسخ یکی از دوستان که برای حاج آقا علی امشب دعا کنید میفرمایند : علی را میگویید ؟
    او به دعا نیاز ندارد کتاب بلاغه الحسین علی آل کاظمی ( هم تالیف و هم ترجمه ) چراغ حیاتین او است. هدف وغرض نوشتار مذکور جز بیان درد چیز دیگری نیست .من و تو و ما و شما هریک به سهم خود مسئولیم دستان پینه بسته ی مردمان آن سامان نیازمند نوازش است فرهیختگان و خرد مندان مسئولیتی بس بزرگ دارند. ما و شما نوکر و خادم آن مردم پاک سیرتیم و به این نوکری افتخار می ورزیم. تاریخ در برابر عظمت دلهای ساده و بی ریای مردم شهرمان به کرنش خواهد افتاد. از شما به خاطر یادآوری تان ممنونم

 13. نام شما... می‌گه:

  درود سلام خدا بر شما مردم وفادار و گرانقدر دلفان
  حقا شما قابل ستایش هستید و زحمات شما را باید ارج نهاد

 14. پاکزاد می‌گه:

  سلام و درود خدا بر مردم نجیب ” شریف و نجیب دلفان بزرگ .

 15. نام شما... می‌گه:

  انصافا کار دوستان سلام دلفان، با حداقل امکانات بسیار زیبا خلاقانه وحرفه ای است! دست مریزاد عزیزان.

 16. دلفانی می‌گه:

  آن مرحوم یگانه ای کم نظیر بود حیف شد رفت خدا رحمتش کند عزاداران واقعی فقط مردم هستند نه طایفه ای خاص .ایشان هرگز راضی به ورود در صحنه انتخابات نبود وبه اصرار بعضی ها می آمد وچون بحث جناح بود عده ای به ایشان رای نمی دادند .حالا جانشینآن ایشان را هم محک بزنید ببینید ۵ هزار رای می آورند۱

 17. سارا می‌گه:

  رحلت جانسوز عالم ربانی،اسوه ی زهد و پرهیزگاری وساده زیستی و شجاعت حجه الاسلام علی آل کاظی،کسی که حتی برای یک لحظه دنیای فانی را برآخرت خود ترجیح نداد ،قلب همه ی نورآبادی های غیور را به درد آورد.
  این فقدان عظیم را بر همه ی شما عزیزان و داغداران آن عالم مجتهد تسلیت می گویم.
  “آقا علی “دوست داشتنی و محبوب ما به خدا میسپاریمت.
  دوستان سلام دلفان قطعا دعای خیر دوستداران این عالم فرهیخته پشتوانه ای بسیار با ارزش برای موفقیت روز افزون شماست.
  موفق باشید

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار