سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 61049
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کاپیتانی محمد نوری در حضور ستاره‌های پرتغالی و برزیلی +عکس
Print This Post

المسیمیر تیمی که با نایب‌قهرمانی در لیگ دسته دوم قطر به جمع ستارگان این کشور راه یافته، امیدوار است با تکیه کردن بر توانایی‌های محمد نوری کاپیتان فصل پیش پرسپولیس، داسیلوا برزیلی و پینتو پرتغالی یکی از کاندیداهای زودهنگام برگشت به لیگ دسته دوم نباشد.

سلام دلفان – در پایان لیگ ۱۵-۲۰۱۴ ستارگان قطر، الشمال و الشحانیه دو تازه‌وارد به رقابت‌های مذکور با قرار گرفتن در انتهای جدول و سقوط به دسته دوم صعود و سقوطی آسانسوری داشتند. آیا المسیمیر که بعد از الریان صاحب‌نام به لیگ ستارگان صعود کرده، سرنوشتی مشابه با الشمال و الشحانیه خواهد داشت؟

کاپیتانی محمد نوری در حضور ستاره‌های پرتغالی و برزیلی

۲۰ گل تا الریان

المسیمیر که ترجیح داده بازوبند کاپیتانی تیمش را بر بازوی محمد نوری ببندد، فصل قبل طی ۱۷ دیدار با ۱۴ پیروزی و ۲ تساوی و تنها یک شکست ۴۴ امتیاز گرفت تا بعد از الریان ۴۸ امتیازی نایب‌قهرمان لیگ دسته دوم فوتبال قطر شود.

جالب این‌که الریان قهرمان تک شکست فصل خود را (۳بر۲) برابر همین المسیمیر پذیرا شد. شاید تفاوت آشکار الریان و المسیمیر در قدرت خط آتش دو تیم بود. آنجا که الریان ۸۷ گل طی ۱۷ بازی به ثمر رساند و المسیمیر ۶۷ گل طی همین تعداد بازی.

تیمی که حالا مدیرانش از عقد قرارداد با کاپیتان فصل پیش پرسپولیس خوشحالند فصل قبل فقط یک مرتبه باخت و آن هم در ایستگاه هفتم برابر المعیدر (۴بر۳).

کاپیتانی محمد نوری در حضور ستاره‌های پرتغالی و برزیلی

دیپورت جرمی

به گزارش مشرق، جرمی انجوک ۳۵ ساله مهاجمی بود که پیش از حضور المسیمیر شانس پوشیدن پیراهن این تیم را داشت. فورواردی با ۱۹۶ سانتی‌متر بلندی قامت و اهل کشور کامرون. جرمی در فصل ۱۲-۲۰۱۱ لیگ دسته دوم پرتغال (سگوندا لیگا) با موریرنزه نایب‌قهرمان شده بود. این فوروارد سابقه حضور در دسته سوم فوتبال بلژیک را هم با تیم THD (2012-13) داشت.

انجوک می‌خواست بعد از نایب‌قهرمانی با المسیمیر حضور در لیگ ستارگان را هم تجربه کند اما به نظر می‌رسد دیپورت او بعد از صعود حتمی باشد.

هر ۱۳۱ دقیقه یک لبخند برای آقای گلی

به نظر می‌رسد امید این فصل المسیمیر در خط حمله به اریولتو امیلیانو سیلوای برزیلی باشد. مهاجمی که فصل پیش با اسپورتینگ کویلها در سگوندا لیگ پرتغال (دسته اول) چهارم شد. اریولتو فصل قبل ۴۲ بازی برای اسپورتینگ انجام داد تا ۳۵ مرتبه وارد ترکیب اصلی تیمش در جدول ۲۴ تیمی رقابت‌ها شود. امیلیانو طی ۳۰۲۲ دقیقه ۲۳ گل زده که از لحاظ ماآاااآماری عملکردی قابل‌توجه بود. یعنی به‌طور میانگین هر ۱۳۱ دقیقه یک گل. قابل توجه این‌که اریولتو هرگز سابقه بازی در سری Aفوتبال برزیل را ندارد اما در لیگ‌های سری D و B حضور داشته است.

کاپیتانی محمد نوری در حضور ستاره‌های پرتغالی و برزیلی

با تمام این اوصاف داسیلوا فصل پیش همه‌جوره آماده بود. این مهاجم در جام‌حذفی برای کویلها ۶ بازی انجام داد تا طی ۴۸۶ دقیقه ۲ گل بزند. شاید بزرگ‌ترین دلیل خرید داسیلوا توسط المسیمیر کسب عنوان آقای گلی لیگ دسته اول پرتغال بود.

در فصل ۱۵-۲۰۱۴ سگوندا لیگ داسیلوا مانند توزه مارکو از تیم توندلا، ۲۳ گل زد تا همراه با او عنوان آقای گل مشترک رقابت‌ها را به دست بیاورد. البته مارکو ۴ گل و امیلیانو ۳ گل خود را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساندند.

با این حال توزه با توندلا قهرمان شد و راه لیگ برتر را در پیش گرفت، آن وقت داسیلوا با کویلها چهارم شد و المسیمیر قطر را برگزید.

رافائل مدافع لیگ برتری

المسیمیر در فصل ۱۵-۲۰۱۴ لیگ یک قطر طی ۱۷ دیدار ۲۳ گل دریافت کرد. با این حال یوسف آدم مرد شماره یک کادرفنی تیم تصمیم گرفت یک مدافع برزیلی را به ترکیب خط دفاعی‌اش اضافه کند.

مدافع مدنظر یوسف آدم برای افزایش قدرت خط دفاع المسیمیر رافائل لیما آموریم است. این مدافع ۲۸ ساله، فصل پیش در لیگ برتر فوتبال پرتغال برای تیم پاسکودوفریرا ۱۹ بازی انجام داد. رافائل طی ۱۴۴۰ دقیقه با پیراهن پاسکو یک گل هم در دقیقه ۵۹ بازی با آلکارمیکا به ثمر رساند تا از عوامل تاثیرگذار در تساوی ۲-۲ تیمش مقابل حریف باشد.

کاپیتانی محمد نوری در حضور ستاره‌های پرتغالی و برزیلی

درنهایت هم دوفریرا با کسب ۴۷ امتیاز هشتم شد و رافائل رضایتنامه‌اش را برای پیوستن به المسیمیر دریافت کرد تا از نظر مالی به شرایط بهتری برسد.

پینتو پرتغالی کمک نوری

تیم جدید محمد نوری در خط هافبک به جز جذب این بازیکن هلیو خوزه پینتو پرتغالی را هم به خدمت گرفته است. هافبک ۳۱ ساله با سابقه حضور در آپوئل قبرس پینتو در دو سال اخیر برای لژیاورشو لهستان توپ زده و فصل پیش طی ۱۸ بازی و ۱۳۵۴ دقیقه یک گل به ثمر رساند. هلیو فصل پیش با لژیا ۴۲ امتیاز گرفت تا تیمش بعد از لخ پوزنان نایب‌قهرمان لیگ برتر لهستان شود.

کاپیتانی محمد نوری در حضور ستاره‌های پرتغالی و برزیلی

این هافبک در فصل ۱۴-۲۰۱۳ هر ۲۵ بازی لهستانی را انجام داد و طی ۱۴۲۴ دقیقه ۶ گل زد تا نشان دهد در صورت قرار گرفتن کنار محمد نوری می‌تواند مهره‌ای کارآمد باشد. پینتو سال ۲۰۰۸ با پیراهن آپوئل به شالکه ۰۴ آلمان هم گل زد.

راه ناهموار

المسیمیر در لیگ ۱۶-۲۰۱۵ ستارگان قطر راه ناهمواری را حتی برای ماندن در جدول رقابت‌ها پیش‌رو دارد. شاید اتکا به ستاره‌های خارجی این تیم توسط یوسف آدم سرمربی سابق زیر ۲۳ ساله‌های سومالی کمک کند، شانس ماندن المسیمیر در لیگ ستارگان افزایش یابد.

با این حال شاید تنها نگرانی هواداران این تیم کیفیت نه‌چندان بالای بازیکنان داخلی این تیم باشد. بازیکنانی که امیدشان به درخشش محمد نوری، هلیو پینتو، اریولتو برزیلی و رافائل لیما در خط دفاعی باشد.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار