سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 63885
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تخلیه ۱۳ ‌هزار لیتر اسید در کف اتوبان ساوه
Print This Post

هزاران لیتر اسید اتوبان ساوه را دربرگرفت. حادثه پرمخاطره‌ای که با عملیات نفسگیر آتش‌نشانان به خیر گذشت. در این حادثه راننده تانکر اسید دچار ۴٠‌درصد سوختگی شد.

سلام دلفان – روزنامه شهروند نوشت: هزاران لیتر اسید اتوبان ساوه را دربرگرفت. حادثه پرمخاطره‌ای که با عملیات نفسگیر آتش‌نشانان به خیر گذشت. در این حادثه راننده تانکر اسید دچار ۴٠‌درصد سوختگی شد.
پنجشنبه شب ١۶ مهر ماه ٢ تریلی در اتوبان ساوه درحال حرکت بودند. درست ساعت ٢٢ بود که این دو تریلی در کیلومتر ۵٠ اتوبان ساوه به طرز هولناکی با هم برخورد کردند. چند ثانیه‌ای از آن تصادف وحشتناک نگذشته بود که ناگهان تانکر داخل یکی از تریلی‌ها روی زمین افتاد و محتویات آن شروع به خالی شدن کرد. مایع مرگباری به نام اسید از این تانکر خالی می‌شد. خیلی زود ماموران آتش‌نشانی به همراه اورژانس از این حادثه باخبر شدند و خود را به محل رساندند.

تا عوامل امدادی سر صحنه حاضر شوند، ١٣‌هزار لیتر اسید در سطح آزاد راه تخلیه شد و کف اتوبان پر از اسید شده بود. در این میان راننده تریلی نیز به شدت دچار سوختگی شد، بنابراین ماموران آتش‌نشانی به امدادرسانی محل پرداختند و ماموریت خطرناک خود را آغاز کردند.

عباس خیراندیش مدیر روابط عمومی مرکز فوریت‌های پزشکی ساوه درباره این خبر گفت: «پنجشنبه شب به اورژانس خبر رسید که در اتوبان ساوه یک‌ تریلی با بار سویا از پشت به یک تریلی حامل تانکر اسید برخورد کرده است.

بلافاصله عوامل امدادی راهی محل شدند و بعد از حضور در اتوبان ساوه متوجه شدند که این تصادف باعث آسیب به تانکر و تخلیه کامل اسید در منطقه شده است. ماموران امدادی عملیات خود را آغاز کردند و در حالی که ممکن بود این حادثه به یک فاجعه تبدیل شود و باعث مصدومیت و سوختگی خیلی‌ها شود، به این حادثه بدون هیچ تلفاتی پایان دادند.»

وی در ادامه صحبت‌هایش گفت: «این حادثه یک مصدوم داشت آن هم راننده تانکر اسید بود که دچار سوختگی ۴٠‌درصد شد. این مرد از سوی عوامل اورژانس به بیمارستانی در اراک اعزام شد.»

خیراندیش گفت: «وقتی این حادثه مخابره شد به دلیل خطرناک بودن آن، برای کنترل صحنه و پیشگیری از هر حادثه ممکن آمبولانس مرکز فوریت‌های ساوه به همراه پلیس و عوامل آتش‌نشانی و مدیریت بحران شهرستان ساوه تا رفع خطر در صحنه حاضر بودند تا اگر به کسی آسیب رسید به سرعت امدادرسانی کنند ولی خوشبختانه صحنه به خوبی مدیریت شد و حادثه دیگری اتفاق نیفتاد.»

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار