سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 6545
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » صدور یک روزه شناسنامه برای رای در انتخابات
Print This Post
معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال از صدور یک روزه شناسنامه برای رای دادن در انتخابات پیش رو خبرداد و گفت: برای دادن رای وجود شناسنامه و کارت ملی ضروری ...

معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال از صدور یک روزه شناسنامه برای رای دادن در انتخابات پیش رو خبرداد و گفت: برای دادن رای وجود شناسنامه و کارت ملی ضروری است به همین دلیل سازمان ثبت احوال شناسنامه و تاییدیه کارت ملی را در یک روز صادر می کند.

به گزارش مهر محسن کرمی در نشست خبری روز سه شنبه افزود: برای برگزاری انتخابات شوراها از سوی وزارت کشور ۳۰۰ هزار استعلام از ثبت احوال انجام شد که به تمامی آن ها پاسخ دادیم.
وی تاکید کرد: همچنین برای انتخابات میان دوره ای مجلس ۱۱۲ استعلام انتخابات ریاست جمهوری ۶۸۷ استعلام و انتخابات مجلس خبرگان نیز ۲۸ استعلام صورت گرفت که توانستیم زودتر از مهلت قانونی به استعلام ها پاسخ دهیم.
 به گفته وی: در حال حاضر ۶۰۰ دفتر ثبت احوال در سراسر کشور فعال است و برای تسهیل در انتخابات اطلاعیه های متعددی برای صدور شناسنامه و تاییدیه کارت ملی به این دفاتر ارسال کردیم تا با تسهیل در شرایط برگزاری حضور حداکثری را در انتخابات داشته باشیم.
معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال گفت: هیچ فردی با داشتن شماره ملی نمی تواند در دو مکان و یا با داشتن دو شناسنامه رای دهد و یک کد ملی واحد این امکان را از آنها گرفته است.  کرمی اظهار داشت: تمامی دفاتر ثبت احوال در یک روز قبل و روز انتخابات حضوری فعال و دائم خواهند داشت و متقاضیان می توانند برای صدور شناسنامه و یا مشکلات ثبتی و کارت ملی به آن ها مراجعه و نسبت به رفع مشکلات خود اقدام کنند.
کرمی با اشاره به این که در حال حاضر ۴ ملیون ۷۰۰ شناسنامه مکانیزه برای متقاضیان صادر شد گفت: سالانه ۱ ملیون ۴۰۰ هزار شناسنامه برای نوزادان و همچنین ۱ ملیون ۱۰۰ هزار شناسنامه نیز برای افراد ۱۵ ساله صادر می شود.
وی در مورد کارت ملی هوشمند گفت: اجرای آزمایشی این طرح در استان قم آغاز شده و به ۵۰ نفر نیز از طریق پورتال ثبت احوال ثبت نام کرده اند که از روز اول خردادماه ثبت نام این طرح آغاز می شود و مردم باید برای گرفتن عکس و اثر انگشت به دفاتر ثبت احوال در این استان اشاره کنند.
وی همچنین گفت: صدور کارت هوشمند ملی برای ۱۵۰۰ نفر از مجریان انتخابات خبر داد و گفت: از طریق امضای دیجیتال اطلاعات مربوط به انتخابات از طرق الکترونیکی ارسال می شود.
وی همچنین از آرشیو الکترونیکی ۱۰۵ ملیون سند هویتی خبرداد و گفت: در حال حاضر بیش از ۱۲۰ میلیون سند هویتی در اختیار داریم که از سال ۸۹ نسبت به آرشیو آن اقدام کرده ایم و در آینده نزدیک نیز تمامی اسناد را اسکن و آرشیو خواهیم کرد.
به گفته معاون سازمان ثبت احوال استعلام داوطلبان انتخابات نیز قبل از موید مقرر به دلیل بهره مندی از آرشیو الکترونیکی اسناد بود.
وی درباره دفاتر پیشخوان نیز گفت: در حال حاضر ۶۰۰ دفتر پیشخوان نسبت به ۱۱ خدمت ثبت احوال به مردم خدمات انجام می دهند که قصد داریم در سال جاری تعداد این دفاتر را افزایش دهیم.
وی با اشاره به این که جمعیت کشور ۷۵ میلیون نفر است گفت: در خصوص رای اولی ها وزارت کشور باید آمار و اطلاعات آنها ارائه دهد و وظیفه ما فقط پاسخگویی به استعلامات است.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار