سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65966
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » بارندگی بیش از یک میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی دلفان وارد کرد
Print This Post
بابایی رئیس جهاد کشاورزی دلفان:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان گفت :بارش های اخیر یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال خسارت به مزارع و باغهای این شهرستان وارد کرده است .

به گزارش سلام دلفان، فرشاد بابایی افزود: این خسارت به زمینهای کشاورزی ، انبارهای علوفه ، قنوات و کانال های سنتی، جاده های بین مزارع ، مزارع پرورش ماهی ، مراتع ، جنگلها ، دامداری و باغات شهرستان دلفان وارد کرده است .
وی بیان داشت : براثر این بارش ها ۷۲۵ هکتار از مزارع غلات ، ۵۰ هکتار از مزارع سیب زمینی ، چغندر و هویج ، ۵۲۳ مورد اصطبل های سنتی ، ۱۲۰ مورد انبار علوفه ، ۱۰۰ کیلومتر جاده بین مزارع ، ۴۳ کیلومتر کانال های سنگی و سنتی ، هزار و ۷۳۰ هکتار باغات ، مراتع و جنگل، و پنج مورد ایستگاه پرورش ماهی خسارت وارد کرده است .
به گفته بابایی ، همچنین براثر این بارش ها ۱۸۵ راس از احشام دامداران و عشایر شهرستان دلفان تلف شدند .
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان خاطر نشان کرد : متاسفانه استقبال کشاورزان ، باغداران و عشایر این شهرستان از بیمه کردن محصولات مزارع و دام ها بسیار کم می باشد که با توجه به این موضوع توجه ویژه دولت به خسارت دیدگان ضروری است .
این مسئول ، با اشاره به ضرورت بیمه کردن محصولات کشاورزی اظهار داشت : امیدواریم مسئولان ستاد حوادث غیرمترقبه استان با توجه به میزان خسارت وارده نسبت به جبران بخشی از خسارت به کشاورزان و باغداران شهرستان دلفان اقدام نمایند .
به گفته بابایی ، در شهرستان دلفان بیش از ۱۷ هزار بهره بردار کشاورزی وجود دارد که در زمینه تولید محصولات کشاورزی فعالیت دارند .

منبع: ایرنا

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار