سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 66611
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سر بریدن داعشی این بار در فیلیپین! + عکس
Print This Post

ک گروه تروریستی موسوم به ابوسیاف در فیلیپین گروگان مالزیایی خود را به روش داعشی ها سربرید.

سلام دلفان – “نجیب رزاق” نخست وزیر مالزی در حساب رسمی خود در شبکه ارتباط اجتماعی فیس بوک نوشت: من، دولت و تمام شهروندان مالزیایی دچار شوک شدیم و ضمن احساس انزجار از قتل شهروندمان، این اقدام را با شدیدترین لحن محکوم می کنیم.

به نوشته سایت “روسیا الیوم”، نخست وزیر مالزی از مقام های فلیپین خواست تا با اتخاذ تدابیری ضد عاملان این اقدام وحشیانه ، دادگاهی شدن آنها را تضمین کنند.

به گفته یک مسئول نظامی فیلپینی، گروه موسوم به ابوسیاف در جنوب فیلیپین یک مهندس مالزیایی به نام برنارد جین تید فین(۳۹ساله) را روز سه شنبه پس از ۶ ماه بازداشت، اعدام کردند.

ابوسیاف” ، تید فین را به همراه ثین نیوک فون صاحب یک رستوران مالزیایی در ۱۴ ماه می گذشته از شهر سانداکان ربوده بود؛ ثین پس از پرداخت ۳۰ میلیون بیسو(حدود ۶۳۸ هزار دلار) به عنوان فدیه، آزاد شد.

گروه ابوسیاف که با سازمان تروریستی القاعده در ارتباط است، مسئولیت اغلب حملات خونین در فیلیپین را به عهده دارد و این علاوه بر ربودن گروگان های خارجی برای گرفتن فدیه است.

ربودن سه شهروند نروژی، کاندایی و فیلیپینی و تقاضای ۲۱ میلیون دلار برای آزادی آنان ، بخشی از فعالیت های تروریستی ابوسیاف از سپتامبر سالجاری است.

یک گروه مسلح فیلیپینی مهرماه امسال با انتشار تصاویری از بیعت خود با ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی تکفیری داعش خبر داد  که برخی منابع این گروه را وابسته به تروریستهای ابوسیاف معرفی کردند.

گروه ابوسیاف ادعا می کند که براى دستیابى به استقلال در جنوب فیلیپین می جنگد، ولى عملکرد آن بیشتر به آدم‌ربائى و اخذ پول در برابر آزادى گرگان‌ها محدود بوده است.

پیشینه این گروه نشان مى‌دهد که در سال ۱۹۹۱ میلادى تحت رهبرى فردى به نام عبدالرجاء ابوبکر جنجلانی از جبهه آزادى‌بخش ملى مورو منشعب شده است.

سر بردین داعشی این بار در فیلیپین
منبع: العالم

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار