سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67013
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲۰ نظر
خانه » اخبار برتر » نمایندگان لرستان در مجلس از دور دوم تا نهم/رکورد ۴ تایی محمد محمدی و علاء الدین بروجردی
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

محمد محمدی نماینده سابق مردم سلسله و دلفان و علاء الدین بروجردی نماینده مردم بروجرد با ۴ بار حضور، رکورددار بیشترین حضور در بین نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی هستند.

به گزارش سلام دلفان، نکته برجسته این تصاویر نمایندگان استان لرستان در ادوار مختلف مجلس از دور دوم تا دور نهم، حضور محمد محمدی، نماینده سابق مردم سلسله و دلفان در بیشتر این تصاویر است به طوری که چهره وی یک در میان در این تصاویر وجود دارد.

البته علاء الدین بروجردی هم که از دوره ششم به جمع نمایندگان استان لرستان پیوسته با ۴ بار حضور مستمر توانسته به رکورد محمد محمدی برسد اما تفاوت این دو رکورد در آن است که محمدی از سال ۱۳۶۲ در جمع نمایندگان استان لرستان قرار گرفته است اما علاء الدین بروجردی از سال ۷۸ یعنی حدود ۱۶ سال بعد به این جمع پیوسته است.

از جمله دیگر نمایندگان باسابقه استان لرستان در مجلس شورای اسلامی می توان از اسامی مانند علی امامی از کوهدشت و  سید مهدی شاهرخی از پلدختر با  ۳ بار حضور در مجلس شورای اسلامی نام برد.

نکته قابل توجه دیگر در این آمار این است که بجز محمد صالح طاهری، هیچ نماینده ای از شهرستان خرم آباد بیش از یک بار نتوانسته به مجلس راه یابد که این آمار برخلاف آن چیزی است که در شهرستان های مانند سلسله و دلفان، بروجرد، پلدختر و کوهدشت اتفاق افتاده است.

همچنین از این بین سید نورالدین رحیمی نماینده مردم ملاوی در دور دوم به شهادت رسید و عبدالصمد نظام السلامی نماینده مردم بروجرد در دور ششم دار فانی را وداع گفته است.

از دیگر نکات بارز این تصاویر عدم حضور نماینده ای از شهرستان کوهدشت در دور سوم مجلس شورای اسلامی به علت اعتراضات انجام گرفته توسط نامزدهای انتخاباتی آن دوره می باشد.

۸ نماینده لرستان در مجلس دوم (از ۷ خرداد ۱۳۶۳ تا ۶ خرداد ۱۳۶۷): محمدصالح طاهری‌خرم‌آبادی و محمدرضا عباسی‌فرد(خرم‌آباد)، حجت‌الله زمانی(بروجرد)، سید محمدرضا هاشمی(الیگودرز)، سید عباس موسوی(دورود و جاپلق)، سید نورالدین رحیمی(بخش ملاوی)، محمد محمدی(سلسله و دلفان)، علی‌اصغر اسفندیارپور(کوهدشت و طرهان)

توضیح: پس از شهادت سید نورالدین رحیمی نماینده مردم “ملاوی”، در انتخابات میان‌دوره‌ای، کریم ملک‌آسا به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

 

نمایندگان لرستان دوره سوم مجلس

۷ نماینده لرستان در مجلس سوم (از ۷ خرداد ۱۳۶۷ تا ۶ خرداد ۱۳۷۱): علی‌محمد سوری‌لکی و علی عنایت(خرم‌آباد)، محمدکریم مروجی(بروجرد)، علی‌محمد احمدی(الیگودرز)، سیدمحسن شفیعی(دورود و جاپلق)، کریم ملک‌آسا(بخش ملاوی)، ماشاء‌اله حیدری‌مقدم(سلسله و دلفان)، ؟ (کوهدشت و طرهان)

توضیح: در حوزه انتخابیه “کوهدشت”، علی‌اصغر اسفندیارپور در دور اول به مجلس راه یافت که به دلیل اعتراض علی شاهرخی‌قبادی، اعتبارنامه وی تصویب نشد. در انتخابات میان‌دوره‌ای نیز علی شاهرخی‌قبادی بالاترین رأی را کسب کرد که همین موضوع برای وی پیش آمد و اعتبارنامه‌اش تأیید نشد. لذا کوهدشت در دوره سوم نماینده‌ای در مجلس نداشت!

 

نمایندگان لرستان, مجلس چهارم, یافته نیوز

۸ نماینده لرستان در دوره چهارم مجلس شورای اسلامی از ۷ خرداد ۱۳۷۱ تا ۶ خرداد ۱۳۷۵:سیدمحمدصالح طاهری‌خرم‌آبادی و اکبر فرید(خرم‌آباد)، [مرحوم] هادی خاتمی(بروجرد)، محمدحسن قلی(الیگودرز)، جهانشاه صدیق(دورود و ازنا)، محمد محمدی(سلسله و دلفان)، علی امامی‌راد(کوهدشت)، علی بوالفتح(پل‌دختر)

 

نماینده لرستان مجلس پنجم

۸ نماینده لرستان در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی از ۷ خرداد ۱۳۷۵ تا ۶ خرداد ۱۳۷۹: عبدالرضا سپهوند و کورش فولادی(خرم‌آباد)، [مرحوم] هادی خاتمی(بروجرد)، محمدابراهیم مداحی(الیگودرز)، غلام‌رضا عبدالوند(دورود و ازنا)، علی آل‌کاظمی(سلسله و دلفان)، اسماعیل دوستی(کوهدشت)، محمدمهدی شاهرخی(پل‌دختر)

 

نماینده لرستان مجلس ششم

۹ نماینده لرستان در دوره ششم مجلس شورای اسلامی از ۷ خرداد ۱۳۷۹ تا ۶ خرداد ۱۳۸۳: سیدعیسی موسوی‌نژاد و عبدالرحیم بهاروند(خرم‌آباد)، علاء‌الدین بروجردی و [مرحوم] عبدالمحمد نظام‌الاسلامی(بروجرد)، علی‌محمد احمدی(الیگودرز)، غلام‌رضا عبدالوند(دورود و ازنا)، محمد محمدی(سلسله و دلفان)، علی امامی‌راد(کوهدشت)، محمدمهدی شاهرخی(پل‌دختر)

 

نماینده لرستان مجلس هفتم

۹ نماینده لرستان در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی از ۷ خرداد ۱۳۸۳ تا ۶ خرداد ۱۳۸۷: فتح‌الله حسنوند و قدرت‌الله ایمانی(خرم‌آباد)، علاء‌الدین بروجردی و سیدمحسن یحیوی(بروجرد)، سیدمرتضی موسوی(الیگودرز)، حسین پاپی(دورود و ازنا)، محمودرضا حسنوند(سلسله و دلفان)، علی امامی‌راد(کوهدشت)، محمدمهدی شاهرخی(پل‌دختر)

 

نماینده لرستان مجلس هشتم

۹ نماینده لرستان در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی از ۷ خرداد ۱۳۸۷ تا ۶ خرداد ۱۳۹۱: محمدرضا ملکشاهی‌راد و رضا رحیمی‌نسب(خرم‌آباد)، علاء‌الدین بروجردی و هادی مقدسی(بروجرد)، حجت‌الله رحمانی(الیگودرز)، عزت‌الله دهقان(دورود و ازنا)، محمد محمدی(سلسله و دلفان)، علی شاهرخی‌قبادی(کوهدشت)، علی کاییدی(پل‌دختر)

 

نمایندگان لرستان در مجلس نهم

۹ نماینده لرستان در دوره نهم مجلس شورای اسلامی از ۷ خرداد ۱۳۹۱ تا ۶ خرداد ۱۳۹۵: ایرج عبدی و ابراهیم آقامحمدی(خرم‌آباد)، علاء‌الدین بروجردی و بهرام بیرانوند(بروجرد)، محمدتقی توکلی(الیگودرز)، عباس قائدرحمت(دورود و ازنا)، حجت‌الله خدایی‌سوری(سلسله و دلفان)، الهیار ملکشاهی(کوهدشت)، علی‌اکبر کاییدی(پل‌دختر)

منبع: یافته

 1. ۱۶ سال نمایندگی کم سابق وتجربه ای نیست اما مهمتر از آن چه چیزی نصیب این دیار شد که به آن بنازیم وافتخار کنیم متا سفانه جز ندامت وپشیمانی ورنج درد بیکاری جوانان ومدیران غیر بومی دست رنجی برای دلفان نداشت بنابرین تجربه گذشته باید عبرت وآزمونی موفق برای آینده درپیش باشد انشالله

 2. دلفاني می‌گه:

  قطعا نماینده این دوره دلفان نویسنده توانا استاد فرزانه و سخنور فاضل استاد چراغیان است

  • حالا هرچی می‌گه:

   گیرم که آقای چراغیان سخنور خوبی باشن..سخنوری چه دردی رو از شهرستان محروم دلفان دوا میکنه..خدایا خودت شفا بده

   • .واقع بین می‌گه:

    عزیزم سخنور خوب میتواند زبان الکن من و شما در مجلس باشد .ضمن اینکه اقای چراغیان بالای ۵۰تالیف دارد و صاحب نظر است .ایشان عضو هر کمیسیونی که در مجلس باشد برای گفتن و احقاق حق حرف دارد .در ثانی ایشان کارنامه موفق مدیریتی در سطح استان دارند .من دور گذشته به ایشان رای ندادم وشخصا خودم هم هنوز تصمیم نگرفتم که به چه کسی رای بدهم اما ای کاش شهر ما دهها نفر مثل این اقا داشتند .

    • حالا هرچی می‌گه:

     به عمل کار برآید به سخندانی نیست..این دوره زمونه همه بلدن خوب صحبت کنن ماشاالله تو هر خانواده چند نفر فوق لیسانس و دکتری هستش و با این اطلاعات دنیای مجازی و دسترسی به اینترنت همه دیگه دانشمند سطحی شدن پس نفرمایید که تو هر کمیسیونی باشند میتونن حرف بزنن.همه میتونن حرف بزنن..ملت به همچین آدمایی با طرز تفکر آقای چراغی رای نخواهند داد.این خط/این نشون&#$

 3. دلفان می‌گه:

  ای مردم دلفان توجه کنید این تیتر خبری تبلیغ برای شخص خاصی است مسوول محترم سایت لطفا برای اقای ١۶ساله تبلیغ نفرمایید

 4. نام شما... می‌گه:

  بدون شک قدرت بیان، سوابق اجرایی، علم و دانش و احاطه برمسائل سیاسی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ویژگی های مهمی هستند که در کارآمدی نماینده موثرند،

 5. محمد مهدي می‌گه:

  امین رضوانی به بشتوانه محمدی با ۴ دوره سابقه کسب رای اکثریت و سوابق سیاسی و ریشه خانوادکی خود محکم در این کارزار وارد شده
  مردم دلفان همواره دنبال افراد با اصالت خانوادکی
  و حامی ولایت بوده و تخریب ها اکر میخواست اثر کند مدتها قبل محمدی حذف میشد
  لذا این جریان حذف شدنی نیست

 6. امیر خان می‌گه:

  با سلام . من به همه اطمینان میدمممممممممممممممم اقای چراغیان با اکثریت ارا پیروز میشه ضمن اینکه من انتخابات قبلی ایشونو انتخاب نکرده بودم ….

  • مهدي می‌گه:

   دوست عزیز شک نکن ١۴ هزار رای اقای جراغیان أین دوره نصف میشود دیکر اقای غلامی شهردار نیست و طرفداران شیخ محمدی و شاهیوند هم بخاطر زمین زدن شیخ در دور قبل هرکز به جراغیان رای نمیدهند
   ازموده. را ازمودن خطاست
   امین رضوانی هم رای شیخ را دارد هم رای اقای احد عبداللهی زیرا هر دو اهل خاوه هستند
   در ضمن اصالت خانوادکی امین رضوانی بخاطر خوشنامی شیخ حیدر رضوانی مزیت دیکری است

   • نام شما... می‌گه:

    آقا مهدی عزیز! خیلی باهوشی!! چه جوری شاهیوند و سایر مردم دلفان دوره قبل باوجود حاج آقا محمدی در صحنه انتخابات به چراغیان رای دادند اما حالا که حاج آقا محمدی نیستش به او رای نمیدن وبه رضوانی رای میدن ؟! یعنی رضوانی را عزیزتر از محمدی میدانند؟! رضوانی اصالتا اهل قلایی از توابع سلسله است نه اهل خاوه ! که از آنجا مهاجرت کرده و در روستای عبدل آباد (چم زکریا ) سکونت کرده اند، در خصوص طرفداران جناب آقای عبداللهی هم بهتره بررسی بیشتری بکنی چون به راحتی قابل فهم است،لطفا اندکی صبر کن تا واقعیت برایت روشن شود. گرچه مطمئنم خود تو هم طرفدار آقای رضوانی نیستی! پدر چراغیان هم از بزرگان میربگ(شاهیوند ) و خواهرزاده ایتیوندها و مادرش از سادات حسینی است و از احترام ویژه ای در دلفان برخوردارند. و اما : طرفداران حاج آقا محمدی که خود من هم یکی از آنها هستم خود تصمیم میگیرند و این نکته را در سفر اخیر حاج آقا در جلسه خصوصی به ایشان باد آوری کردیم پس نیازی نیست شما برای آنها تصمیم بگیری!

   • نام شما... می‌گه:

    در ضمن چراغیان دوره قبل ۱۵۰۰۰رای پاک آوردن نه ۱۴۰۰۰، این هم در فرمانداری شهرمان ثبت شده!

   • مهدی جان لطفا تفرقه نندازید .چراغیان اگر دور گذشته در حقش اجحاف نمیشد برنده انتخابات بود .در ضمن از ۹ دوره انتخابات از اول انقلاب ۸ دوره کامل اقای چراغیان طرفدار محمدی بوده و یک دور هم برا خودش کار کرده و به نوعی شیخ بدهکار چراغیان است .در ثانی از هر نظر که مقایسه کنیم چه کسی را شما بهتر از چراغیان سراغ دارید ؟مطمعن باش محمدی از رضوانی دفاع نمیکند چون نمیخواهد که با کسب حداکثر ۴۰۰۰رای خدای نکرده اعتبار خود را در دلفان مخدوش کند.ثالثا ۹۵در صد میربگ جنوبی و ۵۰ در صد میربگ شمالی با اقای چراغیان اتمام حجت کرده اند و به شیخ هم پیام داده اند .ثالثا اصولگرایان شهر فقط چراغیان را کاندیدای خود میدانند .ضمن اینکه قابل قیاس نیستند با اقای رضوانی .شما از کل لرستان در مورد اقای چراغبان تحقیق کنید اگر در کارنامه وعملکرد وی ضعفی دیدید کتمان نکنید .شیخ محمدی هم با چراغیان نباشد باز هم با اکثریت قاطه چراغیان برنده است .

    • محمد مهدي می‌گه:

     سلام
     والا من که فامیل نزدیک و درجه یک شیخ محمدی هستم
     میدانم ایشان با قاطعیت از رضوانی حمایت کرد در جلسع خصوصی هم صریح کفتن
     خیلی از افراد ان جلسه خصوصی هم با رضوانی بیعت کردند
     اون طرفداران شیخ و اون قسم شاهیوند که میدانید اکثریت هستن و دور قبل با شیخ بودند هرکز به خاطر اینکه جراغیان شیخ را زمین زد این دور طرف أو نمیروند
     بنده خودم در بسیاری جلسات دوستان شیخ رفته ام خط قرمز انها جراغیان است با نور بخش بیفتند با جراغی هرکز
     نظر سنجی کردیم روستا به روستا رفتیم کاکاوند و شهر راسنجیده ایم حرفی از جراغی نبوده
     در روستاها مردم تابع حرف شیخ بودند و اظهار داشتند هر که شیخ بکوید در شهر هم رای رضوانی و رستمی و نوربخش بالا بود
     ارای شیخ یکسر سمت رضوانی میرود
     خود رضوانی هم رای خانوادکی دارد
     در ضمن رضوانی میربک است اخر فامیلش موموندی است
     نورابادی اصیل است و به واسطه فامیل مادرش ازروستاهای الشتر رأی بالایی دارد

     • نام شما... می‌گه:

      سلام / ی سئوال از محمد مهدی! راستی، اگه آنطور که گفته اید : حرفی از چراغیان نیست پس چرا اینقدر از او میترسید و مردم همه جا از او صحبت میکنند؟!

     • عزیزم شما ها دور گذشته هم میگفتید چراغی ۱۰۰۰رای بیشتر نمی اورد .اگر ان همه بد اخلاقی و ظلم در حقش روا نمیداشتید قطعا بالاتر از شیخ رای میاورد .حالا هم خدای .چراغی بزرگ است .در ضمن چرا از خانواده محمدی باید سکاندار این جریان باشند ؟نکند دیگران شایستگی و صلاحیت ندارند ؟نکند مردم را گوشت قربانی فرض کردید ؟نکند .پانزده هزار رای دور گذشته چراغیان دلفانی نبودند؟ توصیه میکنم احساسی عمل نکنید و اغفال نشوید که پشیمانی سودی ندارد .عده ای قلیل ممکن است منافعشان را در چراغیان نبینند اما توده. مردم که دنبال منافع نیستند .مطمعن باشید این جریان یکی خواهد شد چون مردم هوشیار و بیدارند .

 7. امیر می‌گه:

  سلام….کار نیکو کردن از پر کردن است… صرفا سخنور بودن مهم نیست… آدم شایستگی های خود را باید در میدان عمل نشان دهد…اقای چراغیان هم انسان ولایت مدار و محترمی است و ممکن است سخنور باشد اما بنده خودم در جلسات تمام کاندیدا ها بودم و اگر بنا بر سخنوری باشد هیچکدام به آقای رضوانی نمی رسند..درضمن رضوانی در عمل نیز امتحان خود را پس داده و در زمان مدیر کلی سیاسی همواره شایستگی های خود را نشان داده و ارتباط خود را با مردم کم نکرده.. هرچند جناب اقای چراغیان انسان شریف و قابل احترامی هستند..

 8. نام شما... می‌گه:

  سلام
  آقای محمد مهدی: مطلب شما صحت ندارد! چون اکثر مردم دلفان واقعیت را میدانند،ضمنا اگر اصرار داری من حاضرم فایل صوتی آن جلسه خصوصی را که رضوانی هم حضور نداشتند وحاضر هرکدام نظرشان را گفتند ارائه دهم . علاوه برآن مگر مردم برده کسی هستند که تا همیشه تابع نظر او بمانند! آیا این توهین آشکار به مردم نیست؟!!! ضمنا به کامنت قبلی خود مراجعه کنید گفته اید ”’ امین زضوانی هم رای شیخ را دارد هم رای آقای احد عبداللهی را زیرا هر دو اهل خاوه هستند ”اما در این کامنت گفته آید اصالتا میربگی هستند!!!! خیر عزیزم واقعیت همان است که گفته شد مرحوم پدر ایشان اصالتا از اهالی محترم قلابی از توابع شهرستان سلسله بوده اند که در گذشته به دلفان (روستای عبدل آباد / چم زکریا ) از توابع میربگ جنوبی مهاجرت نموده اند.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار