سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67601
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » همه افراد جامعه موظف به رعایت قوانین هستند/ حجاب عامل تحکیم بنیان خانواده
Print This Post
گزارشی از اجراي طرح برخورد با بي حجابي در لرستان؛

حجاب بیش تر از آن که به فرد مربوط باشد اجتماعی است و جامعه درگیر آن است لذا همه افراد یک جامعه موظف به رعایت قوانین هستند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از خبرافلاک، یکی از مسلمات دین اسلام عفاف وحجاب است،قرآن کریم در سوره ی نور واحزاب از حجاب وعفاف سخن گفته است.حجاب در اسلام به عنوان یک قانون مدنظر است ورعایت آن هم برای مردان وهم برای زنان واجب است.

حجاب باعث تحکیم بنیان خانواده می شود و از بی بند وباری و فساد اجتماعی جلوگیری می کند.حجاب بیش تر از آن که به فرد مربوط باشد اجتماعی است و جامعه درگیر آن است لذا همه افراد یک جامعه موظف به رعایت قوانین هستند.

حجاب یکی از ضروریات دین و متعلق به همه زمان هاو مکان هاست که تخطی از این مهم، باعث بی نظمی و ناآرامی روحی و روانی برای افراد جامعه می شود.

طرح ویژه مقابله با مظاهر بی حجابی و رانندگان هنجارشکن و سایر ولنگاری های اخلاقی که توسط نیروی انتظامی استان در حال اجراست و نیروی انتظامی بر اساس ابلاغ سلسله مراتب و وظیفه شرعی و قانونی خود، با مظاهر بی حجابی و هنجارشکنان برخورد می کند.

“سیدلطف اله حیات الغیب” در رابطه با طرح مقابله با مظاهر بی حجابی با اشاره به آیات وارده در قرآن کریم در سوره نور که می فرماید؛ به مردان با ایمان بگو که چشمان خود را فرونهند و پاکدامنی ورزند که این برای آنان پاکیزه تر است، گفت: اصل حجاب یک دستورالهی است و این دستور برای همه مسلمانان، همیشه و در همه عصر ها جاری است.

وی با اشاره به بدپوششی که خداوند در روزقیامت، لباس آتش براندام آنان می پوشاند، بیان داشت: برزنان و مردان واجب است که حجاب و پوشش را رعایت کنند.

مدیر حوزه علمیه کمالیه خرم آباد گفت: نیروی انتظامی در راستای عمل به قرآن و تبعیت از فرمایش حضرات معصومین (س) طرحی تحت عنوان مقابله بابدحجابی و مبارزه با رانندگان هنجارشکن را در دستور کار قرار داده که اثرات مثبت آن به عینه در جامعه ملاحظه می شود.

حیات الغیب خاطرنشان کرد: بحمداله مردم استان لرستان از پشتیبانان و محبین حضرت امیر (ع) هستند و پایبند به اصول و اعتقادات اسلامی و همچنین نسبت به مسائل شرعی و دینی تعصب خاص دارند.

وی افزود: بعضی مواقع هم به صورت انگشت شمار مشاهده می شود یکسری افراد به عمد یا غیر عمد با لباس های ناپسند درخیابان ها ظاهر می شوند که بر همگان بخصوص نیروی انتظامی لازم است با توجه به تاکید اسلام مبنی بر امر به معروف و نهی از منکر با این منافی عفت برخورد جدی داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین دریکوند با اشاره به طرح مقابله با بد حجابی و رانندگان هنجار شکن در جامعه گفت:معمولا چنین کسانی افرادی  فریب خورده هستند که می بایست در مرحله اول به آنان تذکر لسانی داده شود ودر مرحله بعد نیروی انتظامی با آنها برخورد جدی داشته باشد.

رئیس هیات های مذهبی کشوربا اشاره به وظیفه خطیر نیروی انتظامی خاطر نشان کرد:هیئات مذهبی و کانون مداحان کشوری حمایت قاطع خود را در دفاع از ارزش های اسلامی ،عفاف و حجاب وهرگونه ناهنجاری که باعث ناامنی جامعه می شود، اعلام می دارد.

حسین رضا دلفان” با بیان اینکه بی حجابی در جامعه جرم است، انجام فعالیت های فرهنگی در جامعه را مفید و مثمر ثمر دانست.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب مرکز لرستان، با اشاره به اینکه مردم لرستان معتقد و پایبند به اصول و عقاید شرعی هستند، گفت: انشاالله در این استان هیچگاه شاهد چنین مواردی نباشیم.

وی ادامه داد: چنانچه اندک افرادی بخواهند مظاهر علنی بی حجابی را در جامعه اشاعه دهند، با برخورد قانونی و قاطع دستگاه قضا، مواجه می شوند.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب مرکز لرستان، در ادامه به تبصره ذیل ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات اشاره کرد و گفت: کسانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند، از ۱۰روز تا دو ماه و یا به جزای نقدی محکوم می شوند.

 

محمد تقی شاکرمی،معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان گفت: تخلیه کردن جوانان از اعتقادات و باورها و ارزش های دینی- مذهبی یکی از راه های ورود به مسائل و منکرات اخلاقی است.

وی افزود: چنانچه زنان، دختران و مادران جامعه که سربازان عرصه میدان مبارزه با پلیدی ها و منکرات هستند، از پلشتی ها مبری و پاک باشند، به همان میزان فرزندان پاک تحویل جامعه می دهند که هرگز تسلیم جهل، نادانی، استعمار و سایر آسیب های جامعه نمی شوند.

شاکرمی با تاکید بر اینکه در اسلام حجاب مصونیت است نه محدودیت، پوشش و عفاف را وسیله رهایی و نجات از چنگال شیاطین دانست و گفت: از نظر شرعی و قانونی، تقویت بنیان خانواده یکی از وظایف حکومت ودولت است و خانواده ها باید در تقویت و سالم سازی فرزندان، نقش خود را به درستی ایفا کنند.

وی اظهارداشت: چنانچه بنیان های اخلاقی، مذهبی، خانوادگی و اجتماعی فرو ریزد بنیان خانواده و به تبع آن جامعه متزلزل شده و فرو می ریزد و جامعه به اهداف و آرمان های خود نمی رسد.

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان بیان کرد: باتوجه به فرمایش اخیر ریاست قوه قضاییه حضرت آیت الله لاریجانی مبارزه با بی حجابی و بد حجابی یکی از وظایف قوه قضاییه است و از تمام نیروهای حاضر در این عرصه حمایت می شود.

وی با اشاره به ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵تظاهر به عمل حرام در اماکن عمومی و معابر عمومی جرم بوده و دارای حبس و شلاق است و بنا به تبصره ذیل آن بی حجابی جرم محسوب شده و دارای مجازات زندان و شلاق است.

شاکرمی اظهار داشت: استان لرستان از نظر مسائل منکراتی عاری از هر گونه آلودگی است و بنا به گزارش وزارت کشور در این حوزه در رتبه ۲۹ کشوری هستیم اما این بدان معنا نیست که خانواده ها از این موضوع مهم و فرزندان خود غافل باشند لذا توصیه می شود مادران از فرزندان خود مانند چشمان خود مراقبت نمایند که خدای ناکرده مورد هجمه و آسیب افراد فرصت طلب و بیمار قرار نگیرند.

وی تصریح کرد: در صورتی که افرادی بخواهند فضای سالم حجاب و عفاف استان را خدشه دار نمایند، براساس مقررات شرعی و قانونی با تمام قدرت دستگاه قضائی و نیروی انتظامی با آنها برخورد می کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان گفت: انتظار می رود متولیان فرهنگی و اصحاب رسانه، صدا و سیما و آموزش و پرورش و دانشگاه ها در خصوص ارتقا فرهنگ حجاب و عفاف اقدام نمایند و آسیب های وارده در این حوزه را به اطلاع افراد جامعه برسانند.

  1. معرق می‌گه:

    واقعا این مملکتِ اسلامیه؟!؟! این دخترها توو چ خونواده هایی بزرگ شدند ک این نوع پوشش غیرتِ مرداشون رو خشه دار نمیکنه؟!؟!

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار