سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67921
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » اخراج مدیر در جلسه اشتغال استان!!/ استاندار: بانک‌های خصوصی لرستان، بار شده‌اند
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

استاندار لرستان: در وضعیتی که لرستان با مشکل بیکاری دست‌وپنجه نرم می‎کند برخی مدیران بانک‌ها هیچ تلاش و همتی برای جذب اعتبارات نداشته‌اند.

به گزارش سلام دلفان؛ هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‎گذاری لرستان که به ریاست وی و با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، “مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی”، مدیرکل بهزیستی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران بانک‎های عامل و مدیران دستگاه‎های اجرایی استان و سایر اعضاء در محل استانداری لرستان تشکیل شد، افزود: نرخ بیکاری در استان بالا است و برخی بانک‌های عامل هیچ حمایتی برای اشتغال‌زایی ندارد.

وی اظهار کرد: برخی از مدیران بانکی استان هیچ تلاشی برای جذب اعتبارات اشتغال‌زایی و کارآفرینی را ندارند و در وضعیتی که لرستان با مشکل بیکاری دست‌وپنجه نرم می‎کند این مدیران هیچ تلاش و همتی برای جذب اعتبارات را نداشته‌اند.
استاندار لرستان در ادامه ضرب‎الاجل یک‌ماهه به مدیران بانکی داد و از آن‌ها خواست که ظرف یک ماه آینده اعتبارات لازم را برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در استان را جذب نمایند.
این سخنان استاندار با توضیحات و مخالفت یکی از مدیران بانکی (صادرات) همراه شد، بازوند خطاب به این مدیر بانکی اظهار کرد: به‌جای این‌که به دنبال منابع بروید و داستان‌های «حسین کُرد» تعریف کنید به تعهدهای خود عمل کنید!
وی ادامه داد: توضیحاتی که شما دادید، ما آن‌ها را می‌دانیم و همه‌کسانی که اینجا حضور دارند برای ارائه گزارشی از منابع و مصارف شما آمده‌اند.
بازوند افزود: این چه ادبیاتی است که به کار می‌برید که مصارف ما این‌قدر است و منابع ما آن‌قدر؟! شما مدیر هستید و موظف شده‌اید که حق این استان را تأمین کنید.
وی افزود: تکلیف مردم در این میان چیست؟ شما چرا مدیر شدید؟ شما به‌عنوان مدیری که هنوز نمی‌دانید سهام عدالت متعلق به دولت است و از سهام بانک خودت خبر ندارید، چطور می‌توانید مشکلات را حل کنید؟
استاندار لرستان تصریح کرد: شما تعهد دارید و باید به آن عمل کنید؛ لکن این‌که بگویید به من باید ابلاغ شود و … ما این‌ها را قبول نداریم!
بازوند بابیان این‌که اگر می‌توانید به تعهدات خود عمل کنید و اگر نمی‌توانید اعلام کنید تا تصمیم لازم گرفته شود، افزود: اگر نمی‌توانید به تعهدهای خود عمل کنید دیگر حق کار کردن در این مدیریت را ندارید.
بازوند در بخش دیگری از سخنان خود بابیان این‌که بانک‌های خصوصی در استان نباید برای ما «بار» باشند، افزود: اگر بانک‌ها سپرده مردم لرستان را بگیرند و به‌جای دیگری ببرند، در حق مردم این استان ظلم کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: بانک‌های استان برای توسعه و اشتغال استان بایستی گام بردارند.
سخنان استاندار با مخالفت این مدیر بانکی مواجه شد، وی در پاسخ به درخواست استاندار گفت: بنده تابع دستورات مدیر ارشد بانک هستم و با توجه به محدودیت منابع مالی امکان پرداخت هیچ‌گونه تسهیلاتی را نداریم.
این پاسخ مدیر بانک صادرات باعث شد؛ استاندار وی را از جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‎گذاری لرستان اخراج کند و به وی اعلام کرد که حق مراجعت به محل کار را هم ندارد.
درحالی‌که برخی بانک‌ها به تعهدات خود عمل می‌کنند، برخی دیگر از بانک‌ها شرایط سخت‌گیرانه‌ای دارند.
 
مدیرکل بهزیستی لرستان به پرداخت ویژه تسهیلات به مددجویان تأکید کرد.
“اسداله حیدری” در این جلسه با اشاره به اینکه برخی بانک‌های استان برای پرداخت تسهیلات به مددجویان شرایط سخت‌گیرانه‌ای در نظر می‌گیرند افزود: بانک‌های ملی، مهر ایران و رسالت به ۱۰۰ درصد تعهد خود عمل کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه نباید پرداخت تسهیلات بانک مسکن منوط به پرداخت جریمه تأخیر اقساط باشد افزود: بخش عمده‌ای از مستمری مددجویان بهزیستی استان بابت جریمه تأخیر تسهیلات آن‌ها پرداخت خواهد شد و این افراد تا ۳۰ سال آینده باید جریمه تأخیر پرداخت کنند.
مدیرکل بهزیستی لرستان افزود: بانک‌های مسکن، تجارت و صادرات تاکنون اعتبارات ابلاغی برای پرداخت تسهیلات را پرداخت نکرده‌اند.
حیدری به جذب اعتبارات اشتغال‌زایی مددجویان بهزیستی استان اشاره کرد و گفت: شهرستان چگنی با ۹۳ درصد، سلسله با ۷۳ درصد و بروجرد با ۵۶ درصد شهرستان‌های برتر در زمینه جذب هستند.
وی ضمن درخواست از مدیران بانک برای کاهش ضوابط سخت‌گیرانه پرداخت تسهیلات به مددجویان گفت: تا پایان مهرماه امسال برای ۱ هزار و ۲۰۰ نفر از مددجویان بهزیستی اشتغال ایجاد شده است.
 تصویب ۱ هزار و ۷۶۹ طرح اشتغال‌زا در استان
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اقدامات صندوق کارآفرینی امید لرستان در خصوص نحوه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی را تشریح کرد.
“علی آشتاب” با اشاره به اینکه سهم ابلاغی صندوق کارآفرینی امید استان در پرداخت تسهیلات طی سال جاری ۲۵ میلیارد تومان بوده افزود: پیگیری‌های استاندار باعث شد این سهم به ۴۰ میلیارد تومان افزایش یافت.
وی افزود: تاکنون ۴۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در صندوق کارآفرینی امید طرح اشتغال‌زا مصوب شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان به اظهار داشت: تاکنون ۱ هزار و ۷۶۹ طرح اشتغال‌زا در کمیته اعتباری صندوق کارآفرینی امید استان مصوب شده است.

منبع:یافته

  1. دلفان می‌گه:

    افرین بر استاندار شجاع و دلسوز

  2. همشهری می‌گه:

    دمت گرم جناب آقای بازوند این مسئول بانک صادرات خیابان امام (ره) هم از ایشان تبعیت می کردند که رفتار خوشایندی در برابر ارباب رجوع ها ندارند انگار مردم وامدار ایشان وآن جناب مدیر کل ومسئول ارشدشان هستند

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار