سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 68837
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » رئیس اداره حراست آموزش و پرورش لرستان منصوب شد
Print This Post

در مراسمی با حضور “محسن موحد” رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش‌، معاون حفاظت اسناد مرکز حراست و مدیر حراست کل استان لرستان‌، رئیس اداره حراست آموزش و پرورش لرستان منصوب و معارفه شد.

به گزارش سلام دلفان، رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در مراسم معارفه رئیس جدید حراست آموزش و رئیس اداره حراست آموزش و پرورش لرستان منصوب شد/ انتصاب رئیس هسته گزینشپرورش لرستان تغییر نگاه از فرهنگ امنیتی به امنیت فرهنگی را مهم‌ترین رویکرد حراست خواند و گفت‌: امنیت فرهنگی یعنی حاکمیت بر قلوب فرهنگیان و ایجاد تعلق خاطر در آنان و پیشبرد اهداف‌، برنامه‌ها و سیاست‌های کلان تعلیم و تربیت به وسیله فرهنگیان است‌.
موحد در ادامه با اشاره به این که آموزش و پرورش گسترده‌ترین شبکه اجتماعی را در اختیاردارد، اظهارداشت: ظرافت کار و مدیریت در چنین مجموعه‌ای عظیمی که تقریبا بطور غیرمستقیم همه جامعه را در بر می‌گیرد از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.
وی در ادامه خاطر‌نشان کرد‌: رویکرد دیگر مجموعه حراست تغییر نگاه از بیرون به حراست به عنوان مشاورانی امین‌، دلسوز و مورد اعتماد است‌. موحد تاکید کرد‌: با در نظر گرفتن گستردگی جامعه هدف آموزش و پرورش‌، باید در مجموعه حراست با بهره‌گیری از علم آینده‌پژوهی حراست دانش‌بنیان را حاکم کرد‌.
وی تصریح کرد: اگر سخن از علم آینده‌پژوهی و رویکرد دانش‌بنیان در اداره مجموعه حراست می‌شود بدین معناست که اقدامات و عمکرد این مجموعه مهم مبتنی بر یافته‌های پژوهشی در مسیر امنیت پایدار است که رویکرد‌های سلیقه‌ای و فاقد پژوهش در آن جایگاهی ندارد.
رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش پرهیز از تصمیم‌گیرهای عجولانه و همچنین واکنش‌های غیرعلمی را از دیگر رویکردهای مجموعه حراست وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا با پرهیز از سیاست‌های خشک و غیر منعطف به سمت سیاست‌های حرفه‌ای پیش رویم‌.
وی تصریح کرد‌: سیاست های منعطف بر پایه تعادل‌، تفاهم و تعادل برقرار است‌.
موحد با اشاره به رشد شتابان تحولات علمی در حوزه تکنولوژی و فن‌آوری‌، خاطرنشان کرد: تحولات اخیر در حوزه‌های مختلف علمی و تغییرات اجتماعی بیانگر این است که امروزه با دانش‌آموز منفعل روبه‌رو نیستیم لذا باید همگام با این تغییرات و همسو با شتاب تکنولوژی، مجموعه حراست نیز به روز باشد و با نگاه دقیق و علمی مسیر صحیح را سریع تشخیص داده و بر مبنای آن عمل نماید.
وی تاکید کرد: صیانت از سرمایه‌های آموزش و پرورش که علاوه بر معلم و دانش‌آموز، اولیا و مربیان و سایر بخش‌ها را نیز در برمی‌گیرد از جمله اهداف عملیاتی حراست است که باید بکوشید انگیزه خدمت را برای هم‌افزایی در مسیر طرح‌ها و برنامه‌های ارتقاء دهد.
این مقام مسئول همچنین با اشاره به نقش حراست به عنوان امین مجموعه خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از همه ی ظرفیت های موجود در آموزش و پرورش برای صیانت از دستاوردها باید راهبرد اجرایی حراست باشد چرا که در دوره جدید ، رویکرد حراست وزارت آموزش و پرورش براین امر است که قدرت منطق به جای منطق قدرت و امنیت فرهنگی جای‌گزین فرهنگ امنیتی شده است.
موحد ادامه داد‌: اگر بتوانیم خرد جمعی را در تصمیم‌گیری‌ها دخیل کنیم به  تصمیمات هوشمندانه می‌رسیم که این امر ماموریت و اولویت اصلی حراست درحوزه تعلیم و تربیت است‌.
وی همچنین بر پاسخگو بودن نیروهای حراست تاکید کرد و گفت‌: باید با دلسوزی به مدیران مشاوره داد و چراغی در فراسوی آنان روشن ساخت تا آسیب‌ها و تهدیداتی که نظام تعلیم و تربیت با آن مواجه هستند را ببینند‌.
مدیر حراست کل لرستان هم در این مراسم تغییر مسئولیت‌ها را در نظام مقدس جمهوری اسلامی طبیعی خواند و گفت‌: کار در حراست حساسیت خاصی دارد‌.
علی‌پور تاکید کرد‌: باید با عشق و علاقه و باور قلبی در این حوزه کار کرد و به مسئولیت‌های خطیر آن واقف بود‌.
در ادامه به شرح وظایف نیروهای حراست اشاره کرد و گفت‌: باید با رعایت تقوی و عدالت در این حوزه خدمت کرد و به چارچوب وظایف محوله آگاهی پیدا کرد‌.
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان هم گفت‌: آموزش و پرورش وظیفه و رسالتی حساس‌، ظریف‌، پیچیده و مهمی را برعهده دارد‌.
“گودرز کریمی‌فر” آموزش و پرورش را مهم‌ترین مولد منابع انسانی نامید و گفت‌: تعلیم و تربیت علم است‌، معلمی هنر و معلم هنرمند است‌.
وی هنرمند‌ترین معلمان را کسانی عنوان کرد که بتوانند از شان و جایگاه معلمان و آموزش و پرورش حفاظت و حراست کنند‌.
کریمی‌فر تاکید کرد‌: توجه به سه فرایند تعادل‌، تعامل و تفاهم می‌تواند آموزش و پرورش را به تکامل برساند و از نابه‌سامانی ها به سامان برساند.
وی اضافه کرد‌: آموزش و پرورش مصمم است تا با دوری از حواشی و توجه به این مولفه‌ها رسالت خود را به سرانجام برساند‌.
کریمی‌فر تسلط بر تفکر آموزشی و آموزش تفکر را برای معلمان لازم و ضروری برشمرد و گفت‌: نقش نیروهای حراست در ساختن حماسه‌ی آموزشی و پرورشی با رعایت آرامش باید برجسته باشد‌.
وی ایستایی‌، کارآیی و زیبایی را سرلوحه کار متولیان تعلیم و تربیت خواند و گفت‌: باید تلاش کنیم تا مدیریت را در آموزش و پرورش به قیمت
کنیم نه به هر قیمتی مدیریت کنیم‌.
مدیر کل آموزش و پرورش در پایان ابراز امیدواری کرد با تعامل سازنده  با نهادهای و دستگاه‌های اجرایی، شاهد بالندگی در آموزش و پرورش و رسالت خطیر تعلیم و تربیت باشیم‌.
در ادامه این مراسم از زحمات “اسفندیار نوروز‌پور” رئیس سابق اداره حراست آموزش و پرورش لرستان که از ۲۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۴ در این سمت منصوب شده بود تجلیل و “محمد‌حسین احمدی” که از ۱۲ اسفند ۹۳ مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش لرستان بود به عنوان رئیس جدید اداره حراست معرفی شد‌.
احمدی دانش‌آموخته‌ی رشته ادبیات فارسی است و ۲۸ سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش دارد‌. وی که عضو خانواده معظم شاهد است در کارنامه کاری خود علاوه بر تدریس در مراکز آموزشی، مسئولیت‌هایی همچون رئیس آموزش و پرورش ویسیان و رئیس هسته گزینش آموزش و پرورش لرستان را دارد‌.
گفته می‌شود نوروزپور نیز به عنوان رئیس هسته گزینش آموزش و پرورش لرستان منصوب می‌شود به نوعی در این دو منصب جابه‌جایی صورت می‌گیرد.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار