سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 70722
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ۲۳ نفراز خبرگان انصراف دادند
Print This Post

علی پورمطلق گفت: از میان نامزدهای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان ۲۳ نفر انصراف داده اند.

سلام دلفان –  علی پورمطلق گفت: از میان نامزدهای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان ۲۳ نفر انصراف داده اند.
علی پورعلی مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه روند تأیید صلاحیت ها به اتمام رسیده است، اظهار کرد: از فردا هفت روز روند هیات های نظارت انتخابات در موضوع تأیید صلاحیت ها به پایان می رسد.

وی افزود: نامزدهای انتخاباتی ۲۰ روز فرصت دارند نسبت به روند تأیید صلاحیت های خود اعتراض کنند که این موضوع طبق قانون در یک فرصت سه روزه و همچنین طبق ماده واحده مجمع تشخیص مصلحت نظام در یک فرصت هفت روزه نیز وجود خواهد داشت.

دبیر ستاد انتخابات کشور خاطر نشان کرد: در راستای برگزاری فرآیند انتخابات مجلس تعرفه ها از سوی ستاد انتخابات کشور چاپ شده و مهرها و صندوق های اخذ رای نیز با توجه به نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات آماده شده اند.

پورعلی مطلق تأکید کرد: در مجموع در انتخابات مجلس شورای اسلامی ۴۹۸ نفر انصراف و ۸۱۰ نفر رد صلاحیت شده اند که این موضوع طبق برآوردهای ما نسبت به دوره های گذشته امری عادی و طبیعی بوده است.

وی اظهار کرد: طبق برآوردهای آماری ما در بحث انصراف نامزدها استان اصفهان با ۷۵ نفر، استان تهران با ۵۰ نفر و استان فارس با ۴۵ نفر بیشترین آمار انصراف از انتخابات مجلس دهم را به خود اختصاص دادند.

پورعلی مطلق در پایان تصریح کرد: در انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز از ۸۰۱ نفری که ثبت نام کرده اند ۲۳ نفر انصراف دادند که استان تهران با ۷ نفر و استان کردستان با ۳ نفر بیشترین آمار را به خود اختصاص دادند.

منبع: میزان

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار