سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 7792
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » پرونده انتخابات شورای شهر نورآباد همچنان باز است/ اهل کوتاه آمدن از حقوق مردم دلفان نیستیم/انتقاد شدید از فامیل بازی برخی مسئولین شهر/ علامت سؤالهای مهمّ حجت الاسلام مرادیانی در مقابل عملکرد هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای استان/ منتظر پاسخگویی هیئت نظارت هستیم/ کاندیداهای معترض فقط از کانال قانونی پیگیر حقوق خود باشند
Print This Post
سخنان انقلابی و روشنگرانه امام جمعه دلفان در خطبه های نمازجمعه:

در مقابل عمل کرد هیئت نظارت استان سؤالات بزرگی وجود دارد . چرا هیئت نظارت استان وقتی مستنداتی و سند هایی در باره ای بعضی از افراد به آنها داده شد چرا چشم خود را بستند؟ من خودم سندهایی را که به هیئت نظارت داده شد دیدم/ ما منتظر هستیم. منتظر جواب منطقی، با کسی هم دشمنی نداریم. ضمن این که درباره ی حق این مردم با کسی به لطف خدا کنار نخواهیم آمد. و تا جان در بدن داریم از حق این مردم مظلوم نخواهیم گذشت.

حجت الاسلام و المسلمین مرادیانی در خطبه ی اول با دعوت مردم به تقوای الهی یکی از راه های رسیدن و تقویت تقوا در فرد را توجه به این نکته دانست که امام زمان(ع) بر اعمال ما آگاهی دارند و اعمال ما بر ایشان عرضه می گردد ایشان با پیش رو بودن نیمه ی شعبان ضمن تبریک آن روز به بیان موضوعاتی درباره ی امام زمان پرداختند.

ایشان در این باره فرمودند: بیش از صد آیه درباره ی امام زمان و موضوع مهدویت وجود دارد که به اختصار به تعدادی از آن ها اشاره می کنم. موضوع منجی جهان فقط مختص به اسلام نیست بلکه در بسیاری از ادیان الهی به آن اشاره شده که آیه ی 105 انبیاء به این موضوع اشاره دارد.

ایشان در ادامه به موضوع عمر امام زمان پرداخته و افزودند: یکی از موضوعات مطرح در مسئله ی مهدویت موضوع عمر امام زمان است. عده ای می گویند مگر می شود یک انسان 1172سال عمر بکند؟ ایشان این امر را از امور خارق العاده معرفی کرده که برخی لز این امور در قرآن به آن اشاره شده مثل سخن گفتن حضرت عیسی(ع) در گهواره، مثل زنده ماندن حضرت یونس در شکم نهنگ، مثل عمر حضرت نوح که آن حضرت به گواهی قرآن فقط 950 سال که به پیامبری مبعوث شد تا پس از طوفان نوح.

عمر دراز حضرت مهدی نیز مثل این امور از امور خارق العاده است. ایشان همچنین مسئله ی غیبت را مسئله ای دانست که در میان انبیای گذشته سابقه داشته .

مرادیانی امام جمعه شهرستان دلفان درشروع خطبه دوم بار دیگر با دعوت مردم به تقوای الهی با گرامی داشت روز 31 خرداد، روز شهادت شهید چمران به بررسی ابعاد زندگی این شهید بزرگوار پرداختند .

ایشان همچنین افزودند روز میلاد امام زمان (عج) به نام روز سرباز گمنام نام گذاری شده این روز را به همه ی سربازان گمنام امام زمان و نیرو های وزارت اطلاعات تبریک میگوییم .

 و در ادامه به نقش وزارت اطلاعات در شرایط بحرانی کشور اشاره کردند وافزود :فتنه ی مهدی هاشمی و قائم مقام امام را اولین بار وزارت اطلاعات تشخیص داد و به داد انقلاب رسید . در زمان خودمان در سالهای اخیر دستگیری عبد المالک ریگی ، در زمان انتخابات و بسیاری از مقاطع دیگر مشغول خدمت هستند .

ایشان همچنین با توجه به پیش رو بودن کنکور به خانواده ها توصیه کردند فضای آرامی را برای بچه ها فراهم کنند همچنین به جوانان عزیز سفارش کردند علاوه بر درس خواندن از توسل به اهل بیت نیز غافل نشوند .

همچنین به مناسبت روز تبلیغ و اطلاع رسانی این روز را به همه ی اعضای سازمان تبلیغات اسلامی تبریک گفتند . و نیز با گرامی داشت روز قوه ای قضائیه و سال روز شهادت دکتر بهشتی ،برای تمامی اعضای دستگاه قوه قضائیه آرزوی موفقیت کردند .

حجت السلام و المسلمین مرادیانی موضوع آخر خود را به انتخابات اختصاص دادند و افزودند : روز 24 خرداد مردم ایران باز به ندای رهبر خود لبیک گفتند و با حضور 72% درصدی آنان برای دشمن شکننده بود در بین کاندیداها حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی بیشترین آراء را به خود اختصاص دادند که برای ایشان آرزوی سلامتی میکنیم .

ایشان در ادامه دادند : آقای روحانی یکی از فرماندهان جنگ بوده و فرمانده پدافند هوایی کشور بودنند در قرارگاه خاتم الانبیاء مسئولیت داشته اند بعد از جنگ هم از سوی مقام معظم رهبری مسئولیتهای مختلفی داشته اند و در حال حاضر نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی هستند . به لطف خدا دیدید که مواضع ایشان برای دشمن نا امید کننده بود .

ایشان به جوانان هم یک توصیه کرد:به جوانها توصیه میکنم چشمانتان را باز کنید بعضی ها دنبال هوا و هوس هستند . بعضی ها  جذب باد هستند و بر اساس شرایط مختلف رنگ عوض میکنند . یکی از نکاتی که از این انتخابات قابل توجه است ، مقایسه ای این انتخابات با انتخابات سال 88 است . شما نگاه کنید در سال 88 فاصله ای اراء رئیس جمهوری که رائ آورد و رئیس جمهوری که رای نیاورد یازده میلیون بود . ولی در این انتخابات اگر آقای روحانی حدود  370 هزار رای کمتر می آوردند انتخابت به دور دوم کشیده میشد . همان کسانی که ادعا کردند در سال 88 که تقلب اتفاق افتاده بعضی از آنها جزء اولین کسانی بودند که به آقای روحانی تبریک گفتند . سیاست این افراد سیاست یک بام و دو هواست . این دولت را متهم کردند به دولت تقلب و بعضی از سران همان هایی که  نمیخواستند موفقیت این دولت را ببینند هنوز به آقای روحانی تبریک نگفته اند از این جهت نیز این انتخابات نشانه ای مظلومیت نطام است .

حجت السلام و المسلمین مرادیانی در بحث انتخابات شوراها نیز چند نکته را متذکر شدند: اولاً اینکه پرونده ای شوراها هنوز مفتوح است . کاندیداهایی که گله دارند یا شکایت دارند میتوانند شکایت کنند و اگر مستنداتی هست ارائه کنند .

 به مسئولین سفارش میکنم این یک امانت است یک حق الناس . مسئولین موظف اند از حق کاندیداها دفاع کنند و به خوبی بررسی کنند تا حق به حق دار برسد . من به کاندیداهایی که اعتراض دارند و در طول این یک هفته به دفتر ما مراجعه کردند چه به صورت جمعی و چه به تنهایی سفارش کردم هر کس حرفی دارد از مسیر قانون . اول و وسط وآخر حرف من قانون است . بعضی ها گفتند فلانی در دفتر خودش دارد برای فلان کاندیدا تبلیغ میکند و ما فیلم آنرا داریم . من گفتم بی صبرانه منتظر دیدن آن فیلم هستم اما چیزی ندیدم . دروغ گفتید ، تهمت زدید ، غیبت کردید .

حجت السلام مرادیانی افزود:من از اول گفتم قانون ؛ هر کس حقی دارد باید از راه قانون آنرا بگیرد مسئولین هم وسواس به خرج دهند و شرعاً موظفند قانون را رعایت کنند.

وی ادامه داد:دربحث نظارت بر شوراها یک نکته خدمت شما عرض کنم : نظارت بر انتخابات شوراها بر عهده ی نماینده هاست ودر ریاست جمهوری بر عهده ای شورای نگهبان است . در مقابل عمل کرد هیئت نظارت استان سؤالات بزرگی وجود دارد . چرا هیئت نظارت استان وقتی مستنداتی و سند هایی در باره ای بعضی از افراد به آنها داده شد چرا چشم خود را بستند؟ من خودم سندهایی را که به هیئت نظارت داده شد دیدم.

وی ادامه داد:حضرات هیئت نظارت بیایید برای نمازگزاران در روز جمعه که بهترین های شهرستان هستند توضیح دهید:

که چرا بعضی ها انتخاب شدند به عنوان هیئت نظارت اما به جلسات راهشان ندادید؟ چرا عضو هیئت نظارت را 48ساعت قبل از انتخابات برکنار کردید؟ وفرد دیگری را جایگزین کردید. چرا بعضی از شما فامیل های خود را-یکی از بلاهایی که شهر ما دارد، بلای بعضی از اطرافیان بعضی از مسئولین ما است. چرا دست بعضی از اطرافیان بعضی از مسئولین را باز می گذارید؟به این ها چه ربطی دارد؟ آیا دین این اجازه را می دهد؟ آیا قانون دست شما را باز گذاشته است؟

ایشان همچنین افزودند:ما منتظر هستیم. منتظر جواب منطقی، با کسی هم دشمنی نداریم. ضمن این که درباره ی حق این مردم با کسی به لطف خدا کنار نخواهیم آمد. و تا جان در بدن داریم از حق این مردم مظلوم نخواهیم گذشت.

ایشان در آخر فرمودند:مسئولین باید به فکر حل مشکلات مردم باشند اما برخی به فکر این هستند که این یکی با ماست و آن یکی با ما نیست. این ها خلاف هستند، این ها انحراف هستند. برگردید. زحمات زیادی برای این انقلاب کشیده شده. والله قسم کوچک ترین مسامعه آتش جهنم را به دنبال خواهد داشت .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار