سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 8022
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حمله دوباره بوداییان به مسلمان میانمار
Print This Post

بودایی‌های افراطی در میانمار با حمله به یک منطقه مسلمان نشین ۲ خانه را آتش زده و ۳ مسلمان روهینگیا را زخمی کردند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از تسنیم،  بودایی‌های افراطی میانمار بار دیگر به اقلیت مسلمانان این کشور حمله کرده و تعدادی از خانه‌های آنها را آتش زدند.

در این حادثه سه مسلمان روهینگیا نیز زخمی شدند.

در یک سال گذشته دستکم 237 نفر در خشونت‌های فرقه‌ای و مذهبی میانمار کشته شده‌ و در حدود 150 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند.

این در حالی است که پنج‌شنبه گذشته نیز کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اعلام کرد درپی حمله نیروهای امنیتی میانمار به اردوگاه مسلمانان روهینگیا در ایالت “راخین” در غرب این کشور دست‌کم دو نفر از این آوارگان کشته و 6 تن دیگر زخمی شدند.

بر اساس اعلام این سازمان، حمله نیروهای امنیتی به این اردوگاه مسلمانان روز گذشته (پنجشنبه) هنگامی رخ داد که این نیروها به قصد آرام کردن یک نزاع در اردوگاه به سمت مسلمانان آتش گشودند.

بنا براین گزارش، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان از مقامات میانمار خواست تحقیقات درباره این حادثه را هرچه سریعتر آغاز کند.

در آخرین رویداد مرتبط با سرکوب مسلمانان میانمار، عنیفه امان، وزیر خارجه مالزی، در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در حاشیه نشست آسه‌آن در برونئی طی اظهاراتی بی‌سابقه درباره وضعیت داخلی یک کشور عضو دیگر گفت که میانمار باید این مسأله را حل کند.

وی گفت:”من میدانم که این مسأله پیچیده است اما آنها باید به روشی شفاف بدین موضوع بپردازند تا ما ببینیم چه اقداماتی رخ می‌دهد… به نظر من مهاجمین باید محاکمه شوند تا دیگر چنین رویدادهایی رخ ندهند.”

منتقدین می‌گویند دولت میانمار در تعقیب عاملان خشونت‌ها و نیز مبارزه با جنبش‌های فزاینده ضد اسلامی در این کشور اهمال کرده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار