سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 82647
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » بهره‌برداری از ۴۰ پروژه بزرگ عمرانی توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء در سال ۹۵/ در خدمات مهندسی هیچ نیازی به خارجی‌ها نداریم
Print This Post
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در دلفان:

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) کشور گفت: ۴۰ پروژه بزرگ عمرانی در سال ۹۵ قرارگاه خاتم‌الانبیاء به بهره‌داری می‌رسد.

به گزارش سلام دلفان، سردار سرتیب عبادالله عبداللهی در مراسم آغاز به کار احداث سد تاج‌امیر شهرستان دلفان اظهار داشت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در سال 95، 40 پروژه بزرگ عمرانی را به بهره‌برداری می‌رساند.DSC03019

وی افزود: اگر دولت برخی موانع را رفع کند پروژه‌هایی همچنان سد رودبار لرستان، خط انتقال آب خرم‌آباد و طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد را به بهره‌برداری می‌رساند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت: قطعه اول آزادراه خرم‌آباد ــ اراک نیز به‌طول 70 کیلومتر در سال 96 آسفالت می‌شود و به بهره‌‌برداری می‌رسد.

عبداللهی اظهار داشت: با بهره‌برداری از فاز اول این آزادراه که در مسیر خرم‌آباد ــ بروجرد به‌مسافت 70 کیلومتر قرار دارد 28 کیلومتر کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: اعتبار بهره‌برداری از فاز اول آزادراه خرم‌آباد ــ اراک 1300 میلیارد تومان است که 40 درصد این اعتبار توسط قرارگاه تأمین اعتبار می‌شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه حدود 450هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام در کشور یک گناه است تأکید کرد: وجود این تعداد پروژه یعنی 11 سال به‌اعتبار عمرانی کشور، البته این تعداد پروژه تنها مربوط به این دولت نیست و سایر دولتها را در بر می‌گیرد.

عبداللهی با اشاره به اینکه کشور امروز از حیث تأمین امنیت و همچنین انجام خدمات فنی و مهندسی هیچ‌گونه مشکلی ندارد تصریح کرد‌: ما از حیث خدمات مهندسی هیچ نیازی به خارجی‌ها نداریم و البته امروز می‌توانیم بهترین خدمات مهندسی را نیز صادر کنیم.

وی با اشاره به هجمه‌های رسانه‌های بیگانه علیه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به بهانه اجرای پروژه‌های بزرگ کشور توسط این قرارگاه، افزود: در کشور کره جنوبی و چین که امروز به یکی از قدرت‌های اقتصادی جهان تبدیل‌شده است پروژه‌های بزرگ وسط نیروهای نظامی این کشورها اجرا می‌شوند.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) با اشاره به پیشنهاد قرارگاه خاتم به دولت برای بهره‌برداری از10 پروژه در فازهای 15 و 16 عسلویه عنوان کرد: اگر برای عمران و آبادانی کشور هزینه نکنیم غرق می‌شویم.

وی با اشاره به سرریز سدهای کشور به دنبال وقوع بارندگی‌های اخیر بیان کرد: کارشناسانی که در رسانه‌ها حضور پیدا می‌کنند و البته باید گفت که آن‌ها غیرکارشناس هستند مدعی می‌شوند که ریزگردها و خشک‌سالی‌ها به علت سدسازی در کشور است و این در حالی است که مناطقی مانند دلفان باید سد داشته باشند.

عبداللهی بابیان اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیاء هم ماشین‌آلات نو و هم بخشی از اعتبار را برای سرعت بخشیدن به ساخت پروژه سد تاج امیر اختصاص داده است گفت: توسط قرارگاه 24 مدرسه، راه دسترسی به بابابزرگ و تعدادی مسجد را ساخته است.

وی با اشاره به اینکه در استان لرستان پروژه‌های بزرگی توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء در دست‌ساخت است تصریح کرد: سد رودبار بزرگ‌ترین سد آبی برقی کشور است که به‌ عنوان تنها سدی که با چینی‌ها آن را فاینانس کرده‌ایم در الیگودرز رو به اتمام است و آب‌گیری می‌شود.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) نمایندگان و مسئولان لرستان را به داشتن وحدت حول محور استاندار این استان توصیه کرد و گفت: نمایندگان قانون‌گذار هستند و نمی‌توانند پولی را برای استان تأمین کنند؛ اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که آن‌ها می‌توانند با وضع قوانین مناسب به نفع کشور و مناطق خود عمل کنند.

وی با اشاره به ملاقات‌های متعدد با نمایندگان اکثر استان‌های کشور، اظهارداشت: متأسفانه تاکنون نتوانسته‌ام که نمایندگان استان لرستان را به‌ طور دسته‌جمعی ملاقات کنم.

عبداللهی بابیان اینکه امروز برخی از پروژه‌های بزرگ ملی برای دولت هزینه‌های زیادی در برداشته است و با این‌حال دولت نیز توان شروع پروژه‌های جدید را ندارد افزود: به لطف تلاش‌های استاندار لرستان کشت و صنعت خرم‌آباد که یکی از قطب‌های تولید کشور محسوب می‌شود و سال‌ها به دلیل تعطیلی خاک می‌خورده احیاء شده است.

وی بااشاره به اینکه از مسئولان و نمایندگان استان انتظار داریم که هر جا توان اجرای پروژه‌ای را ندارند به مردم قول ندهندعنوان کرد: به طور یقین اگر قولی برای اجرای پروژه‌ای داده شود و نهایتاً عملی نشود مردم بدبین می‌شوند.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) از مردم به‌ عنوان بزرگ‌ترین پشتوانه نظام نام برد و گفت: در دوران جنگ کشور هیچ امکاناتی نداشت حتی از سلاح کلاشنیکف که در نوع خود برای ما پیشرفته‌ترین سلاح بود چیزی در اختیار نداشتیم اما باوجوداین مردم و نفس مسیحایی امام  (ره) در برابر سلاح‌های پیشرفته دشمنان ایستادیم.

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار