سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 83589
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » شهرستان دلفان نیازمند 200 روحانی است/ لزوم احداث ساختمان حوزه علمیه خواهران
Print This Post
امام جمعه نورآباد در جریان سفر نماینده آیت الله سیستانی:

نماینده تام الاختیار آیت الله سیستانی با حضور در مسجد النبی نورآباد با مردم و طلاب این شهرستان دیدار کرد.


DSC000941-480x270به گزارش سلام دلفان،
حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده تام الاختیار آیت الله العظمی سیستانی به همراه آیت الله میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد پیش از ظهر یکشنبه با حضور در مسجد النبی با مردم و طلاب شهر نورآباد دیدار کردند.

حجت الاسلام سید جعفر هاشمی نژاد امام جمعه شهرستان نورآباد در این مراسم در سخنانی با بیان اینکه شهرستان دلفان دارای ۴۴۰ روستا بوده و به برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری خدمات بی بدیل و فراوانی به مردم این شهرستان ارائه شده است.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی و مذهبی صورت گرفته در شهرستان نورآباد عنوان کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی شهرستان نورآباد تنها پنج مسجد داشت و این در حالیست که امروز شاهد در دست ساخت بودن بیش از ۱۵۰ مسجد در این شهر هستیم.

امام جمعه نورآباد با تاکید بر اینکه مردم نورآباد، مردمی انقلابی و عالم پرور هستند عنوان کرد: تا کنون بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب روحانیون این شهرستان به چاپ رسیده است.

حجت الاسلام هاشمی نژاد با بیان اینکه این شهرستان دارای علمای برجسته ای از جمله آیت الله کاظمی بوده است تصریح کرد: این عالم بزرگوار همواره از روحانیون و مبارزین انقلاب اسلامی بوده اند.

وی با اشاره به فعالیت ۲۰۰ هیئت مذهبی در شهرستان نورآباد بیان داشت: همچنین این شهرستان بیش از ۵۰۰ روحانی دارد که در سراسر کشور در حال تحصیل و تدریس هستند.photo_2016-05-29_10-35-22

امام جمعه نورآباد با اشاره به فعالیت ۵۵ روحانی در سطح مساجد و ادارات شهرستان نورآباد ادامه داد: این شهرستان دو حوزه علیه خواهران و برادران دارد.

حجت الاسلام هاشمی نژاد با بیان اینکه حوزه علمیه برادران نورآباد دارای ساختمان است عنوان کرد: اما حوزه علمیه خواهران این شهرستان فاقد ساختمان بوده و این در حالیست که زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع برای احداث آن در نظر گرفته شده اما به دلیل کمبود اعتبار بلا تکلیف مانده است.

وی از تحصیل ۳۰۰ طلبه خواهر و برادر در حوزه های علمیه نورآباد خبر داد و تصریح کرد: این شهرستان نیاز مند به استاد سرا برای اساتید غیر بومی حوزه علمیه بوده که امیدواریم با مساعدت های مسئولان و همچنین نماینده آیت الله سیستانی شاهد رفع مشکلات موجود در این حوزه باشیم.

امام جمعه نورآباد تصریح کرد: هم اکنون شهرستان نورآباد نیازمند به ۲۰۰ روحانی بوده که با توجه به آسیب های فرهنگی و اجتماعی موجود تامین این تعداد روحانی در نورآباد بسیار ضروری است.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار