سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 83691
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » دلفان رتبه اول ثبت ولادت در لرستان/ «امیرعلی» و «فاطمه» نام‌های محبوب + آمار کلی جمعیت،ازدواج و طلاق
Print This Post
مدیرکل ثبت احوال لرستان خبر داد

مدیرکل ثبت احوال لرستان جمعیت استان را تا پایان سال گذشته یک میلیون و 883 هزار و 378 نفر اعلام کرد و گفت: لرستان 2/3 درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد.

 به گزارش سلام دلفان، مصطفی امانی‌پور در جلسه شورای راهبردی ثبت احوال لرستان در خرم‌آباد با اشاره به تحقق اقتصادی مقاومتی در راستای اقدام و عمل شناخت از جمعیت استان و کشور را مهم دانست و به همین دلیل به ارائه گزارشی از وضعیت جمعیتی استان لرستان در سال 94 پرداخت.1021

مدیرکل ثبت احوال لرستان جمعیت استان را تا پایان سال گذشته یک میلیون و 883 هزار و 378 نفر اعلام کرد و گفت: لرستان 2/3 درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد و رشد جمعیت استان در سال 94 دارای 1/57 درصد بوده است.

وی 23/5 درصد از جمعیت استان را کمتر از 15 سال، 33/8 درصد جمعیت استان را بین 15 تا 25 سال، 37/2 درصد جمعیت استان را بین 30 تا 64 سال و همچنین 5/5 درصد جمعیت استان را در گروه سالمندان دانست.

این مسؤول با تاکید به اینکه طرح پوشش ولادت در استان در اولویت قرار دارد، تصریح کرد: ثبت وقایع ولادت به موقع در استان از 96/1 درصد سال 92 به 99/3 تا پایان سال 94 رسیده است و در بیمارستان‌های تامین اجتماعی خرم‌آباد، شهید چمران بروجرد و نرگس دورود ثبت ولادت به صورت آنلاین صورت می‌گیرد.

امانی‌پور با بیان اینکه لرستان در سال 94 به ازای هر هزار نفر 20/7 نفر ولادت داشته است، گفت: استان از نظر ولادت دارای رتبه 13 در کل کشور است.

مدیرکل ثبت احوال لرستان بیشترین ولادت را در شهرستان دلفان و کمترین ولادت در سال 94 را در شهرستان دوره چگنی دانست.

وی در خصوص ثبت وفات در استان افزود: لرستان در ثبت فوت دارای رتبه یازدهم در کشور است که شهرستان دوره چگنی کمترین فوتی و شهرستان بروجرد بیش‌ترین فوتی را در سال 94 داشته است.

در ‌ارتباط‌ با بیشترین فراوانی نام در لرستان، اظهار داشت: نام امیرعلی با 896 بار تکرار بیشترین فراوانی در بین نوزادان پسر و نام فاطمه با تعداد یک هزار و 312 در سال 94، بیشترین فراوانی را در بین دختران داشته است.

وی افزود: 96 هزار و 921 کارت هوشمند ملی در لرستان صادرشده و باید یک‌میلیون و 300 هزار کارت دیگر نیز صادر شود.

مدیرکل ثبت‌احوال لرستان بیان اینکه امسال 70 هزار شناسنامه مکانیزه در لرستان چاپ می‌شود، عنوان کرد: در سال 94، تعداد ولادت نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو درصد کاهش‌یافته است.

وی بابیان اینکه استان لرستان ازنظر ثبت ازدواج رتبه ششم را در کشور دارد، خاطرنشان کرد: میانگین سن ازدواج در کشور برای مردان 29 سال و برای زنان 24 سال است و در استان لرستان میانگین سن مردان برای ازدواج 28 و برای زنان 23 سال است.

امانی پور تصریح کرد: در کشور هر ساعت 19 واقعه طلاق ثبت می‌شود که بیشترین آمار طلاق در البرز و کمترین آمار طلاق در سیستان و بلوچستان ثبت‌شده است، استان لرستان نیز ازنظر نسبت ازدواج به طلاق، رتبه دهم را در کشور دارد.

وی بیان کرد: در استان لرستان، به ازای هر 5.5 ازدواج، یک طلاق صورت می‌گیرد، میانگین سن طلاق در لرستان برای مردان 33 سال و برای زنان 28 سال ثبت‌شده است.

مدیرکل ثبت‌احوال لرستان گفت: در سال 94، 5.9 درصد کاهش ازدواج و 2.7 درصد افزایش طلاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته در لرستان داشته‌ایم.

وی افزود: بیشترین ازدواج در شهرستان کوهدشت و کمترین ازدواج در دوره چگنی به ثبت رسیده و بیشترین نسبت ازدواج به طلاق در شهرستان سلسله و کمترین آن در شهرستان ازنا بوده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار