سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 84844
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » مسکن مهر دلفان بی‌صفا و بی‌مهر/ ۴۵۶ واحد تکمیل نشد
Print This Post
در جلسه شورای مسکن مهر مطرح شد؛

سریال تکراری مشکلات پروژه های مسکن مهر همچنان در شهرستانهای مختلف لرستان ادامه دارد تا امروز خبر تکمیل نشدن ۴۵۶ واحد مسکن مهر در شهرستان دلفان داده شود.

مسکن مهر ماهدشت استان البرز

به گزارش سلام دلفان، فرشاد رضایی مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی لرستان صبح شنبه در جلسه شورای مسکن استان با موضوع بررسی وضعیت مسکن مهر شهرستان دلفان، اظهار داشت: در شهرستان دلفان ۶۴۱ واحد مسکن مهر وجود داشته که سال گذشته ۱۸۵ واحد آن افتتاح شد و ۴۵۶ واحد دیگر تحت پیمان چهار پیمانکار قرار دارند.

تذکر به پیمانکاران غیر فعال

وی با اشاره به اینکه بناست در هفته دولت امسال تعداد ۱۵۰ واحد مسکن مهر شهرستان دلفان آماده بهره برداری شود، عنوان کرد: ۱۵۰ واحد دیگر مسکن مهر در این شهرستان تا دی ماه امسال آماده بهره برداری شده که میزان پیشرفت فیزیکی آن ها حدود ۵۵ درصد است.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی لرستان افزود: دو شرکت پیمانکاری در زمینه ساخت مسکن مهر شهرستان دلفان که کار ساخت ۱۵۶ واحد بر عهده آن ها است تقریبا نیمه فعال بوده که تذکرات لازم برای فعال کردن پروژه ها به آن ها داده شده و این شرکت ها قول داده اند پروژه های خود را تا پایان امسال تحویل دهند.

رضایی افزود: در شرایط کنونی ناچار هستیم از ظرفیت پیمانکاران موجود استفاده کنیم زیرا اگر قرارداد آن ها فسخ شود پروژه از نظر برنامه زمان بندی عقب افتاده و شاهد افزایش قیمت هم خواهیم بود.

وی میزان پیشرفت فیزیکی پروژه های آماده سازی سایت مسکن مهر شهرستان دلفان را حدود ۶۵ درصد دانست و گفت: عمده کاری که در حوزه آماده سازی در این سایت باقی مانده مربوط به آسفالت معابر و جوی آب است که مطابق برنامه زمان بندی پیمانکار مربوطه کار آسفالت این سایت ظرف سه ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

واحدهایی که قرار بود پارسال افتتاح شوند

فرماندار شهرستان دلفان نیز در این جلسه به مشکلات مسکن مهر این شهرستان اشاره کرد و گفت: مطابق تعهد اولیه پیمانکاران واحدهای مسکن مهر این شهرستان بنا بود این پروژه ها تا پایان سال ۹۴ تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شوند ولی تا کنون از ۶۴۱ واحد مسکن مهر نورآباد تنها ۱۸۵ واحد تحویل داده شده است.

جعفر طولابی افزود: علت تحویل نشدن به موقع واحدهای مسکن مهر شهرستان دلفان این بوده که پیمانکاران به دلیل ارائه ندادن ضمانت نامه محکم خیلی پای کار نبوده و روند اجرای این پروژه ها کند پیش رفته است.

وی به نارضایتی متقاضیان واحدهای مسکن مهر شهرستان دلفان از روند کند پیشرفت این پروژه ها اشاره کرد و بیان داشت: کند بودن اجرای این پروژه ها باعث شده روزانه شاهد مراجعین زیادی به فرمانداری شهرستان باشیم.

فرماندار دلفان به وجود مشکلات فنی در ۱۸۵ واحد تحویلی مسکن مهر به متقاضیان در این شهرستان نیز اشاره کرد وگفت: وجود مشکلاتی همچون پایین بودن کیفیت مصالح بکار رفته در این واحدها، پیش بینی نشدن پارکینگ در آن ها، مشکلات تاسیسات مکانیکی و لحاظ نشدن عایق ایزوگام در قسمت های باران گیر این واحدها باعث شده مالکین واحدها معترض بوده و حتی برخی از آن ها از واحد خود بلند شده و به مکان دیگری بروند.

طولابی بر لزوم نظارت بیشتر بر اجرای پروژه های واحد های مسکن مهر در شهرستان دلفان تاکید کرد و افزود: سهم آورده متقاضی در روزهای اول شروع به کار مسکن مهر در این شهرستان بصورت ۱۷ میلیون تومان آورده و ۲۵ میلیون تومان تسهیلات بود که اکنون به ۲۷ میلیون تومان آورده و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات رسیده است که این موضوع هم باعث نارضایتی مردم شده است./ مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار