سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 86427
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » گفتگو با هنرمندی که نقاشی‌اش را به رهبر انقلاب تقدیم کرد
Print This Post
به گزارش سلام دلفان به نقل از تسنیم: «دانیال فرخ» هنرمند خوش ذوق، با ترسیم تصویر حاج احمد متوسلیان در آغوش رهبر انقلاب، این هدیه ویژه را به ...

به گزارش سلام دلفان به نقل از تسنیم: «دانیال فرخ» هنرمند خوش ذوق، با ترسیم تصویر حاج احمد متوسلیان در آغوش رهبر انقلاب، این هدیه ویژه را به حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای تقدیم کرد.

این هنرمند گرافیست، طراح و نقاش کشور، پیش از این نیز در همایش روز هنر انقلاب اسلامی، از سوی حوزه هنری، نامزد دریافت عنوان هنرمندان سال انقلاب اسلامی شده بود. پوسترهای وی که اغلب در واکنش به مسائل سیاسی و اجتماعی روز طراحی شده‌، در این سال ها تحسین و توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

دانیال فرخ از انگیزه‌هایش برای طراحی این پوستر گفت و توضیح داد: علت ابتدایی طراحی این پوستر، اعلام خبر زنده بودن حاج احمد متوسلیان بود که بازتابهای مختلفی از جمله تشکیل کمپین بازگرداندن حاج احمد متوسلیان داشت. من هم وظیفه خود می‌دانستنم، در حوزه‌ای که هستم، حرکتی در این زمینه انجام دهم. از طرف دیگر به دلیل اکران فیلم «ایستاده درغبار» و بر عهده داشتن مسئولیت اجرای تبلیغات محیطی این فیلم، بیش از پیش درگیر داستان وشخصیت احمد متوسلیان شده بودم.

وی افزود: در این بین اثر ذوقی برادر عزیزم «حسن روح الامین» نقاش انقلابی نیز منتشر شده بود که یک تلنگر برای من بود و به نظرم رسید، بازگشت حاج احمد باید درقالب یک واقعه جلوه بصری یابد. پس از بررسی‌ و جست‌و‌جو برای یافتن یک واقعه جذاب به این نتیجه رسیدم که جالبترین اتفاق بصری، دیدار فرمانده متوسلیان با رهبر انقلاب است. پس این اثر نمایانگر دیدار یک سرباز با ولی فقیه، یک فرمانده با امامش شد که قرار است پس از بازگشت دوباره یکی از فرماندهان و یاران ایشان باشد.

فرخ در مورد احساسش نسبت به اثر و تقدیم اثر به ولی فقیه گفت: به نظرم این غایت آرزوی هنرمند است که اثرش به دست رهبر و امامش برسد و چه سعادتی می‌توانست برای من از این بالاتر باشد که خودم با دستان خودم این اثر را تقدیم ایشان کنم. البته چون خود مقام معظم رهبری محوریت موضوع پوستر هم هستند؛ اهدای این اثر را برای من جذابتر بود و دوست داشتم واکنش ایشان را نسبت به اثر بدانم. اتفاقی که شاید برای من دیگر تا آخر عمر اتفاق نیفتد و من این دیدار را فضل خدا می‌دانم.

گرافیست فعال انقلابی در پایان تصریح کرد: امیدوارم حاج احمد متوسلیان هرچه زودتر بازگردند و برای رهبرشان سربازی کنند. امیدوارم بعد از بازگشتشان یکی از فرماندهان سپاهی به رهبری امام خامنه‌ای باشند و با بازگشتشان یکسری آرمانهای انقلاب که دستخوش فراموشی یا تحریف شده را گوشزد کنند. با اینکه بارها وبارها امام خامنه‌ای در مورد این آرمانها صحبت کرده و می‌کنند ولی شاید گویش حاج احمد اتمام حجتی باشد برای مردم و خط بطلانی باشد برای جریانهایی که قصد انحراف جریان انقلاب را در این سالها داشته و دارند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار