سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 86731
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تجارت با ایران در پسابرجام تغییری نکرده است
Print This Post
به گزارش سلام دلفان، دویچه وله در گزارشی نوشت «نگرانی بانک‌های اروپایی از تحریم‌های باقی‌مانده علیه ایران سبب شده که روند توسعه صادرات شرکت‌های آلمان و اتریش به ایران متوقف ...

به گزارش سلام دلفان، دویچه وله در گزارشی نوشت «نگرانی بانک‌های اروپایی از تحریم‌های باقی‌مانده علیه ایران سبب شده که روند توسعه صادرات شرکت‌های آلمان و اتریش به ایران متوقف شود. اتحادیه ماشین‌سازان آلمان اعلام کرد که مبادلات جدی با ایران هنوز شروع نشده است».
اتحادیه ماشین‌سازان آلمان اعلام کرد این کشور همچنان از مناسبات بازرگانی جدی با ایران فاصله دارد. این اتحادیه روز پنج‌شنبه مهم‌ترین مشکل ارتباط با ایران را نبود رابطه بانکی با این کشور دانست. اتحادیه ماشین‌سازان آلمان در بیانیه خود توضیح داده است که گرچه دولت آلمان حمایت از صادرات به ایران را از سر گرفته، اما کارفرمایان این کشور نمی‌توانند بدون حمایت نهادهای مالی، صادرات به ایران راتوسعه دهند.
شرکت نفت و گاز اتریشی (OMV) نیز اعلام کرد که شرط سرمایه‌گذاری این شرکت در ایران تنها پس از برطرف شدن نگرانی مؤسسات مالی امکان‌پذیر است.
به گزارش خبرگزاری رویترز راینر زله، رئیس شرکت نفت و گاز اتریشی (OMV) در مقاله‌ای در روزنامه اتریشی «ترند» اعلام کرده است: «مشکلات سرمایه‌گذاری در ایران به این زودی‌ها برطرف نمی‌شوند.»
دویچه وله افزود: بانک‌های اروپا ریسک نقض تحریم‌های آمریکا را بسیار زیاد می‌دانند. به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، وزیران دارایی و مسئولان اتحادیه اروپا از آمریکا خواسته‌اند درباره مصونیت از تحریم‌های باقی مانده علیه ایران تضمین بدهند، اما مقام‌های ایالات متحده از اظهار نظری فراتر از بیانیه‌ها و سخنان رسمی خودداری کرده‌اند.
در سال‌های گذشته دست‌کم پنج بانک اروپایی به اتهام نقض تحریم‌ها در معامله با ایران به پرداخت میلیاردها دلار جریمه محکوم شده‌اند. یکی از سنگین‌ترین جریمه ها مربوط به بانک فرانسوی «بی‌ان‌پی‌پاریبا» است که در سال 2014 پذیرفت به خاطر نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران، کوبا و سودان 9 میلیارد دلار جریمه پرداخت کند.

منبع: کیهان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار