سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 8745
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پاسخ آیت‌الله ‌سبحانی به شبهه سروش
Print This Post

حضرت آیت‌الله سبحانی در نخستین جلسه درس تفسیر خود در ماه مبارک رمضان به اظهارات اخیر دکتر سروش پاسخ دادند.

به گزارش‌ سلام دلفان به نقل از حوزه، معظم‌له در این جلسه که در مدرسه حجتیه قم برگزار شد با اشاره به نزول قرآن بر پیامبر‌(ص) گفتند: من از نویسنده‌ای که سابقه اسلامی دارد متاثر هستم که می‌گوید قرآن فکر و تصور پیامبر‌(ص) است.

ایشان افزودند: گفته‌اند قرآن فکر پیامبر‌(ص) است و به مثنوی هم مثال زده‌اند! ما نمی‌دانیم مثنوی را قبول کنیم یا صریح آیات قرآن را؟!

حضرت آیت‌الله سبحانی خاطرنشان کردند: طبق آیه شریفه «انک لتلقی القرآن من لدن حکیم علیم» قرآن از طرف خدا است و اگر خدا می‌خواست بگوید از طرف پیامبر‌(ص) نیست از این صریح‌تر نمی‌توانست بگوید.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به حروف مقطعه قرآن اضافه کردند: طبق احادیث، معنای حروف مقطعه این است که قرآن از همین حروف الفبا ساخته شده و خمیر مایه آن حروف الفبا است ولی کسی نمی‌تواند مانند آن بیاورد.

حضرت آیت‌الله سبحانی یادآور شدند معمولاً بعد از حروف مقطعه قرآن نامی از کتاب و قرآن آمده که قرینه و تایید کننده احادیث است.

ایشان ادامه دادند: امیدواریم این سخنان به گوش او برسد چون این مسایل برخلاف قرآن است.

معظم‌له در پاسخ به این سوال که چرا سوره یاسین قلب قرآن است؟ گفتند: در این سوره سه اصل توحید، نبوت و معاد مطرح شده و اسلام هم بر همین سه رکن استوار است لذا به آن قلب قرآن می‌گویند.

ایشان در پایان با اشاره به کاهش جرم و جنایت در ماه رمضان خاطرنشان کردند: همه از برکات معنوی این ماه استفاده کنیم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار