سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 87831
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » استفاده داعش از مواد منفجره ناشناخته در الکراده بغداد
Print This Post

در الكراده بغداد اتفاق عجیبی پس از انفجار خودروی بمب گذاری شده رخ داد که تا به حال نظیر آن را ندیده بودیم.

به گزارش سلام دلفان، جلال خالدي خبرنگار صدا وسيما در مورد انفجار در الکراده بغداد نوشت: در چهارده سال گذشته انفجارهاي زيادي در بغداد و ديگر استان ها ديده ام و به خوبي ميدانم خودروهاي انفجاري پس از منفجر شدن موجب گودي بزرگي در خيابان ها مي شوند كه نشان دهنده حجم زياد مواد منفجره بكار رفته در ان است اما انچه كه در كراده رخ داد امر عجيبي است.

شدت انفجار تا چند كيلومتري شنيده شد و حريق ناشي از انفجار چهارصد متري محل انفجار را كاملا نابود كرد به حدي كه حتى اهن پاره ها را هم ذوب كرده است و دو طرف خيابان را به خرابه اي باور نكردني بدل كرده است اما عجيب آن است اين خودروي انفجاري هيچ گودي را در محل حادثه ايجاد نكرد ولي همه موجودات زنده و غير زنده را تا شعاع چهارصد متري ذوب كرد.

امروز و با گذشت دو روز از انفجار همچنان رفتن به طبقه سوم پاساژ (  الليث )  دشوار است و حرارت ناشي از اتش سوزي  در اين پاساژ بزرگ به حدی است كه انگار صورتت را در فر نانوايي گذاشته اي و حتى ماموران اتش نشاني نيز نتوانستند تا كنون شعله هاي گداخته شده زير خاكستر را خاموش كنند.

لذا معتقدم داعش براي نخستين بار در انفجار كراده از مواد جديدي استفاده كرده كه هنوز جزئيات آن مشخص نشده است.

هر چند دولت عراق در اقدامي جديد فقط ماموران امنيتي كراده را بازداشت كرده است اما تاكنون در مورد نوع مواد منفجره استفاده شده عليه اين منطقه كه شايد از نوع سوزان ( حارق خارق ) باشد سخني نگفته است.

منبع: مشرق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار