سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 88092
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » واکنش عربستان به آتش‌سوزی پتروشیمی ماهشهر/ آماده‌باش گارد ملی عربستان
Print This Post

“کارشناسان سعودی درباره آلودگی آب ها هم گفته اند که در صورت نشت مواد شیمیایی از محل آتش سوزی به دریا، ممکن است در سطح نسبتا پایینی آب ها نیز آلوده شوند.”  

بوعلی واکنش عربستان به آتش‌سوزی پتروشیمی ماهشهر/ آماده‌باش گارد ملی عربستان

به گزارش سلام دلفان به نقل از روزنامه الحيات، کارشناسان سعودی تأکید کردند که هیچ آلودگی هوا در کشورهای حوزه خلیج [فارس] در پی انفجار و آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی جنوب غرب ایران مشاهده نشده است.

الحیات افزود: گارد ملی عربستان  ضمن آماده باش، رصدخانه ای را تدارک دیده است تا در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک به آلودگی وارد عمل شود.

به نوشته الحیات، این آتش سوزی در درجه اول به خاطر وضعیت جوی و جهت وزش باد، بر مناطق اطراف محل آتش سوزی در جنوب ایران اثر خواهد گذاشت و اگر جهت وزش باد تغییر کند امکان دارد به  آلودگی هوا کشور عمان هم اثر بگذارد.

بنا به این گزارش، کارشناسان سعودی درباره آلودگی آب ها هم گفته اند که در صورت نشت مواد شیمیایی از محل آتش سوزی به دریا، ممکن است در سطح نسبتا پایینی آب ها نیز آلوده شوند.

خاطر نشان می شود که چهارشنبه گذشته آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) در استان خوزستان روی داد. در این آتش سوزی هیچ یک از پرسنل آسیبی ندیده‌اند.

 

 

منبع: جام نیوز

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار