سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 8935
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » یادداشت » قانون را برای عشاق نمی نویسند
Print This Post
  باز شماری آرای انتخابات شورای شهر نورآباد و تغییر در جابجایی آرای کاندیداها نشان داد ، که ما حاضریم به قیمت ویرانی آخرت خود ، برای آبادانی دنیایمان از هر ...

 

باز شماری آرای انتخابات شورای شهر نورآباد و تغییر در جابجایی آرای کاندیداها نشان داد ، که ما حاضریم به قیمت ویرانی آخرت خود ، برای آبادانی دنیایمان از هر کوششی که باعث این آبادانی شود دریغ نکنیم و باری به هر جهت از عمر مادیمان  سود ببریم و در سایه ی شعارهایی که ظاهری موجه و قابل قبول دارند ؛ قبل از اینکه  برای دیگران مفید باشیم و خیری برسانیم به فکر مفید بودن  و خیر رساندن برای خود باشیم .

باید گفت :  آنچه که اتفاق افتاد محصول قانون شکنی و قانون گریزی عده ای از دوستان برای رسیدن به اهداف خود بود ، عده ای که به برکت اشراف اجتماعی و سیاسی خود بر منافذ گریز از قانون ؛ توانستند طوری از لبه ی تیز قانون عبور کنند که نه سقوط کنند و نه حین ارتکاب جرم کسی مُچ شان را بگیرد . قانون چیز خوبی است ، اما اجرا و تمکین در برابر آن ، ضرورتی انکار ناپذیر است . اغلب قوانین تا آنجا که برصفحه ی کاغذ جادارند ، متین ، خوب،  دانه بندی شده  و به ظاهر شدنی اند .  اما مشکل از انتقال و تطبیق قانون به اجتماع است . شکی نداریم که در نگارش قانون ، آدم های عاشقی به پابوس حق نائل آمده اند چرا که عشق کمال عقل است و اگر انسانی به کمال برسد امکان خطا و اشتباه در او وجود ندارد . و همین انسان های عاشق بوده اند که بُراده هایی از عشق را به دامن قانون خالکوبی کرده اند . اما صد افسوس که این چراغ ، در انتقال از دفترخانه به بیرون ، با پُف و باد مخالف و تکان تکان شدید این و آن ، نور دهی اش به میزان قابل توجهی تقلیل یافته است . اگر نظم در کارها ، محصول شادابی  تعقل است ، قانون خوب گل سرسبد این حاصل ، و نظارت و اجرای موبه موی آن تقدیم این گل خوشبو به آحاد مردم است ، باهر کوتاهی و چشم پوشی که در اجرای قانون صورت بگیرد ، یک شاخه از گُل های معطر پلاسیده شده و به جایش خرزهره ای قد می کشد . و با تکرار این خسران تو خود صورت کلی جامعه را ببین که چگونه در محاصره خرزهره ها از ریخت و نفس می افتد . قانون را برای عشاق نمی نویسند ؛ چرا که پای عشق هیچ گاه به محکمه ی زمینی باز نمی شود ، او دل و چشم به محکمه ی والاتر و قانون آسمانی دارد . قانون برای زمینی هاست و برای این است که آداب زیستن مخدوش نشود . پس بیایید برای رسیدن به مطامع و منویات خود ، آداب زیستن در کنار هم را مخدوش نکنیم ، خود را محور حق قرار ندهیم و برای رسیدن به حقی که شاید در تصورمان فقط و فقط مختص به ماست ، حرمت قانون و اعتقادات خود را نشکنیم واگر برای رسیدن به هدف خود مرتکب قانون شکنی شدیم و در حین ارتکاب جرم  ، یا بعد از آن  مُچ مان را گرفتند ؛ چاره ای جز تمکین و احترام به قانون نداشته باشیم . وظیفه ی دولت اسلامی هم هیچ نیست جز به صحنه کشاندن این قوانین و به همین دلیل اگر ما به مشکل برخوردیم ، نباید قانون را خرج خود کنیم ، این ما هستیم که باید خرج قانون شویم .

 1. نویسنده دیدگاه: احسان
  تیر ۲۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۴۴

  چرا نظر بازديد كننده ها رو حذف كرديد اين بود دفاع از حق شما كامنت مربوط به اطاق فكر قم بد جوري حالتون رو گرفت
  از دستتون رفت منتشر كرديد حالا حذف كرديد
  ههههههههههههههههههههههههههههههههه تحمل انتقاد نداريد …..تازه همه رو به باد انتقاد ميگيريد
  كامنت حذف ميكنيد

  • نویسنده دیدگاه: سلام دلفان
   مرداد ۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۴۶

   کاربر محترم :
   این یادداشت قبلاً دربخش گزارشات درج شده بود و نظرات کاربران محترم نیز درذیل آن منتشر شده بود . با توجه به اینکه بخش گزارشات در هر روز با درج اخبار جدید به روز می شود ، بدیهی است اخبار و گزارشات قدیم تر جای خود را به اخبار جدید می دهند و رفته رفته خبرهایی که زودتر منتشر شده اند از بخش گزارشات حذف خواهند شد . شما اگر به قسمت مطالب پر بازدید مراجعه فرمایید روی همین عنوان کلیک کنید متوجه خواهید شد که هیچ نظری حذف نشده است . ضمن اینکه این مطلب مجدداً در قسمت یادداشت ها منتشر شده است .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار