سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 9108
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » مطب بیمارستان یا اتاق دردهای مشترک
Print This Post

اینجا اتاق پزشک! در بیمارستان سینای دلفان است حتم دارم اگر ابن سینا بود و این صحنه ها را می دید یا کتابی دیگر در شرح شفا می نوشت یا قانون را دور می زد و سریع خودش را به اینجا می رساند تا همه بیماران را به صورت دسته جمعی ویزیت کند.

صندلی های خالی راهرو بیمارستان به تلوزیون بی مخاطب چشم دوخته اند و کمی آنطرف تر ازدحام جمعیت آدم را یاد صف های نا منظم نانوایی می اندازد با این تفاوت که حریم مشتریان و خدمه نانوایی و البته صف زن و مرد در نانوایی ها از هم جدا هستند!

اما اینجا انگار اتاق راز های مشترک است چرا که راز درد های بر دوش مانده بیماران در این مکان به اشتراک عموم گذاشته می شود.

pic001

سرتان را درد نیاورم،اینجا اتاق پزشک! در بیمارستان سینای دلفان است حتم دارم اگر ابن سینا بود و این صحنه ها را می دید یا کتابی دیگر در شرح شفا می نوشت یا قانون را دور می زد و سریع خودش را به اینجا می رساند تا همه بیماران را به صورت دسته جمعی ویزیت کند.

ساعتی از حضورم در بیمارستان می گذرد بیماران می آیند و می روند ؛ بیماری  که در گوشه ای نشسته و با درد دست و پنچه نرم می کند توجه ام را جلب می کند،جویای حال ناخوشش که می شوم از وضعیت موجود گله می کند و می گوید با این وضعیت آدم چگونه درد خویش را به دکتر بگوید چرا باید اسرار بیماریم را همه بدانند….

بی شک چنین رویداد تلخی فقط برآمده از بی تدبیری مسئولان بیمارستان و یا بی توجهی پزشکان به اخلاق پزشکی نیست! بلکه  خود مردم و بیماران نقش مهمی در ایجاد این صحنه های نا زیبا دارند به گونه ای که برخی از همشهریان عزیز نسبت به این امر هیچ عکس العملی نشان نداده و به راحتی سفره دلشان را در جمع دیگر بیماران برای پزشک پهن می کنند بی آنکه اعتراضی نسبت به این امر داشته باشند.

pic004

نکته دیگری که با وجود چنین وضعیتی جالب به نظر می رسد نصب بنر های متعدد در را هرو های بیمارستان است که حاوی منشور حقوق کارکنان بیمارستان است و این سوال را در ذهن می پروراند که کارکنان بیمارستان حقوق بیماران را چگونه رعایت می کند؟!

امیدواریم مسئولان بیمارستان به این امر توجه بیشتری  نموده و شرایطی را بوجود بیاورند که درد و رنج اضافه ای بر دوش بیماران گذاشته نشود.

 1. نام شما... می‌گه:

  برخی مطب های سطح شهر هم اوضاع مناسبی ندارند

 2. ............ می‌گه:

  با سلام و ممنون از اطلاع رسانی مفیدتان

  من واقعا متاسف در شهرستان دلفان، مردم با چنین فاجعه ای روبرو هستند. جالب اینکه همین به اصطلاح بیمارستان!!! در غرب کشور بهترین شده!!! وای به حال بقیه!!! سوال من از مسئولین اینست که چرا مردم باید با چنین فاجعه ای روبرو شوند؟ چرا نه انتظاماتی و نه مسئول نظمی که مردم بتوانند با آرامش خاطر و به نوبت وارد مطب پزشک شوند و به راحتی با پزشکشان صحبت کنند؟ چرا در زمان آمار دادن، مسئولین تمام سعی خود را در عالی جلوه دادن محیط کارشان می نمایند؟ به جرئت می توان گفت ار بین کسانی که به بیمارستان مراجعه می نمایند، تعداد معدودی راضی بوده و درصد قابل توجهی از مراجعین با نارضایتی کامل از آن خارج می گردند و تنها به اجبار و ضعف وضعیت مالی، به چنین مکانی مراجعه می کنند. امیدواریم روزی برسد که مسئولین با جدیت در رفع نواقص همت گماشته و شاهد باشیم که با این نابسامانیها، نارضایتیها، و … روبرو نشویم و شاهد بهبود وضعیت خدمت به مراجعین و بیماران باشیم.

 3. نام شما... می‌گه:

  به نظرم اگه یه چند نفری دیگه جا بشه !!!

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار