سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 9220
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » استاندار لرستان: خدمت به اقشار محروم باید موجب توانمندسازی و کارآمدی آنان در سطح جامعه شود
Print This Post

استاندار لرستان گفت: حمایت و پشتیبانی از خانواده های محروم و کم درآمد جامعه باید به نحوی باشد که موجب توانمندسازی و کارآمدی افراد و حضور آنان در عرصه های مختلف اجتماعی و اقتصادی شود.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا، دکتر حبیب الله دهمرده روز شنبه در دیدار با مدیران و کارکنان سازمان های تامین اجتماعی ، مدیریت درمان و بهزیستی استان، افزود: خدمت به اقشار محروم و کم درآمد جامعه و تلاش برای رفع کمبودها و تامین بخشی از نیازها و مطالبات آنها، یکی از بزرگترین و ارزشمند ترین اقدامات و فعالیت های اجتماعی محسوب می شود.

وی تاکید کرد: بخش عمده ای از افراد مخاطب و تحت پوشش سازمان های درمانی و حمایتی در ردیف اقشار محروم و کم درآمد جامعه هستند که از داشتن بسیاری امکانات و خدمات محرومند.
وی اظهار داشت: به همین دلیل خدمت در این قبیل سازمان ها و کار و تلاش برای رفع مسایل و مشکلات آنها و تامین بخشی از نیازها و مطالبات اجتماعی و فرهنگی آنان، یک عبادت بزرگ و ارزشمند است.
وی با تاکید براینکه نجات یک انسان همانند نجات جامعه بشری است، گفت: عدم حمایت و پشتیبانی بسیاری از این افراد محروم و کم درآمد می تواند موجب بروز مشکلات و ناهنجاری های بسیاری در سطح جامعه شود.
استاندار لرستان افزود: البته نوع و نحوه امدادرسانی و حمایت از این افراد نیز باید به گونه ای باشد که زمینه توانمندسازی و کارآمدی آنان را در عرصه های مختلف اجتماعی و اقتصادی فراهم کند.
به گفته وی، حمایت بدون برنامه و غیرهدفمند تنها موجب رفع مسایل و مشکلات مقطعی افراد می شود و در دراز مدت نمی تواند برای این افراد و خانواده آنها مفید و کارساز باشد.
استاندار لرستان گفت: باید به گونه ای از این خانواده ها حمایت شود که شرایط برای حضور آنها در بخش های مختلف اجتماعی و اقتصادی برای کار و تلاش و درآمدزایی به صورت پایدار نیز فراهم شود.
دکتر دهمرده تصریح کرد: فرصت خدمت به مردم به عنوان یک عبادت بزرگ و ارزشمند در نزد خداوند محدود و کوتاه است و همه ما باید از فرصت ها برای جلب رضایت خداوند و خدمت صادقانه و بی منت به مردم نهایت استفاده را ببریم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار