سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 9340
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » چرا ائمه جمعه در نورآباد یکی دو سال بیشتر دوام نمی آورند؟
Print This Post
گلایه های یک مبلغ دینی از بی توجّهی مردم به دفتر امام جمعه؛

ائمه جمعه حقوق دولتی ندارند و دفتر مراجع نیز به آنان کمک نمی کنند و مردم باید با کمک های خود ازجمله وجوهات، ذکات، رد مظالم و… به دفتر امام جمعه رونق ببخشند.

سلام دلفان- یک مبلغ دینی با اظهار گلایه از بی توجّهی مردم شهرستان دلفان به دفتر امام جمعه  این شهر، خواستار تجدیدنظر جدّی مردم در این زمینه شد.

به گزارش خبرنگار ما حجّت الاسلام سجّادی که به مناسبت ماه مبارک رمضان به  نورآباد سفر کرده،  دوشنبه 31 تیر در مقدمه سخنرانی خود در مسجدجامع  با طرح این سؤال که چرا افرادی که به عنوان امام جمعه نورآباد منصوب می شوند یکی دو سال بیشتر دوام نمی آورند و این شهر را ترک می کنند به بیان یکی از مهمّ ترین علل این موضوع پرداخت.

pic001_002

وی خالی بودن دست امام جمعه و عدم کمک مردم به دفتر امام جمعه را علّت این امر دانست و افزود: ائمه جمعه حقوق دولتی ندارند و دفتر مراجع نیز به آنان کمک نمی کنند و مردم باید با کمک های خود ازجمله وجوهات، زکات، رد مظالم و… به دفتر امام جمعه رونق ببخشند.

وی در ادامه با بیان اینکه یک امام جمعه زمانی موفق است که دستش پر باشد و امکانات در اختیار داشته باشد گفت: این مسئله در شهر نورآباد اهمّیت بیشتری دارد زیرا آنچنان که ما شاهد هستیم مردم برای کوچک ترین نیازها و گرفتاری هایشان به دفتر امام جمعه مراجعه می کنند، بنابراین امام جمعه باید دستش پر باشد تا دست مردم را بگیرد و به تأمین جهیزیه افراد نیازمند و مسائلی از این قبیل اقدام کند.

حجت الاسلام سجّادی به تغییرات پیاپی در جایگاه امامت جمعه نورآباد اشاره کرد و با انتقاد از این موضوع گفت: برای مردم دلفان خوب نیست که در عرض 8 سال 4 امام جمعه را به خود دیده اند، این در حالی است که ائمه جمعه در برخی شهرها به مدت 20 سال و حتی بیشتر در سمت خودشان حضور دارند.

این مبلّغ دینی از اقدام مردم شهر تازه تأسیس “سراب دوره” در کمک های مردمی به دفتر امام جمعه به عنوان یک الگو یاد کرد و اظهار داشت: مردم این شهر که امسال صاحب نمازجمعه شده اند به گونه ای مثال زدنی به دفتر امام جمعه شهرشان کمک کرده اند و جالب اینکه مردم روستاها نیز بلا استثنا هر روستا مبلغ یکمیلیون تومان را برای این امر اختصاص داده است به گونه ای که از 120 روستا مبلغ 120 میلیون تومان جمع آوری شده است.

وی در پایان تأکید کرد اینکه برخی ها فکر بکنند کسی که سمت امامت جمعه را برعهده بگیرد همه امکانات را در اختیار او قرار می دهند  فکر درستی نیست بنابراین مردم باید حواسشان را جمع کنند و در این زمینه تجدید نظر کنند.

گفتنی است حجّت الاسلام سجّادی به واسطه سفرهایی که به دلفان داشته از آشنایی نسبی با منطقه برخوردار است.

وی در ایّام ماه مبارک رمضان هر روز بعد از نماز ظهر و عصر در مسجدجامع به بیان مسائلی نو و بدیع در خصوص زندگانی اهل بیت (علیهم السلام) و سایر مسائل دینی می پردازد.

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار