سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 979
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » پاسخ شهرداری به «سلام دلفان» و اهالی خیابان سعدی شرقی
Print This Post
ضمن عرض احترام و تقدیر از انتقادات مردم شریف خصوصاً اهالی خیابان سعدی شرقی که انتقادات سازنده شما همیشه چراغ راهی برای این مجموعه بوده و از طرفی وظیفه ما ...

ضمن عرض احترام و تقدیر از انتقادات مردم شریف خصوصاً اهالی خیابان سعدی شرقی که انتقادات سازنده شما همیشه چراغ راهی برای این مجموعه بوده و از طرفی وظیفه ما را سنگین تر نموده است، امّا بر خود لازم می دانم توضیحاتی را بعنوان جوابیه در مورخ فوق ارائه نمایم؛

بی شک بهبود عبور و مرور شهری و در رأس آن بهسازی و آسفالت معابر سطح شهر وظیفه ذاتی شهرداری بوده و عملکرد این مجموعه در دو سال گذشته گواه خوبی بر این ادعا می باشد همانطور که مستحضرید از ابتدای سالجاری اجرای بیش از صد پروژه و پخش بیست 20000 تن آسفالت در سطح معابر سطح شهر تلاش شهرداری در راستای تحقق هدف فوق بوده امّا توضیحات جهت اطلاع رسانی در خصوص خیابان سعدی شرقی.

1- جمع کردن آسفالت خیابان مورد نظر بدلایل ذیل بوده

الف) نداشتن پروفیل عرضی و عدم رعایت شیب بندی مناسب بعلت تعریض خیابان مذکور.

ب) عدم دفع آبهای سطحی گذرهای سمت شرق

ج) حفاریهای متعدد توسط شرکت آب و فاضلاب در نتیجه لازم بود آسفالت قدیمی تا مسافت لازم بطور کلی تخریب گردد.

2- آماده نمودن یک بستر جهت پخش آسفالت مستلزم شرایط ذیل می باشد.

الف) اجرای لایه های زیرسازی مانند اساس و زیر اساس باید برابر آیین نامه های فنی باشد و به تأیید آزمایشگاه مکانیک خاک برسد.

ب) شرایط جوی نامناسب و سرمای بیش از حد سبب گردیده رطوبت داخل لایه ها و زیرسازی دفع نگردد که همین موضوع سبب عدم تراکم پذیری و بسترهای زیرسازی می باشد و پیشرفت فیزیکی پروژه را با مشکلاتی مواجه خواهد نمود.

  ج) همچنین تهیه، تولید و پخش mc و آسفالت باید در دمای خاصی صورت پذیرد که بدلیل سرمای شدید مسافت زیاد کارخانه محل تولید سبب پایین آمدن دمای mc و آسفالت می گردد که این موضوع سبب عدم نفوذ و جذب mc در لایه اساس گردید و چسبندگی لازم درجه صورت نخواهد گرفت.

 عملیات آماده سازی (زیرسازی) بخصوص در محلهای حفاری شده معابر جزء مراحل زمان بر می باشد که جهت آماده شدن و عدم نشست در آینده برای آسفالت باید به تراکم استاندارد برسد، لازم به توضیح است وجود ترافیک دائمی توسط شهروندان و شرایط بد جوی بعلت بارندگی مزید بر علت طولانی شده عملیات آماده سازی گردیده است.

معاونت عمرانی این شهرداری حداقل به طور همزمان در بیش از ده نقطه دیگر شهر چنین عملیاتی را در دست اجرا دارد، بدیهی است اولویت بندی و زمان بندی اجرای آنها معقول بنظر می رسد و این امر باعث می شود اجرای برخی پروژه دیرتر از انتظار مردم انجام پذیرد.

هوشنگ نوری

معاونت عمرانی شهرداری نورآباد

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار