سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 9905
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » یکی از عوامل فتنه سال 88 درگذشت
Print This Post

در غیاب کارکنان شبکه دولتی بی بی سی فارسی، او در ایام اغتشاشات سال 88 گزارش های مغرضانه ی متعددی را برای شبکه بی بی سی انگلیس آماده کرد.

 

 

به گزارش سلام دلفان به نقل از جام نیوز، سایت بی بی سی خبر داد که “جان لاین، خبرنگار بی‌بی‌سی در ۵۵ سالگی درگذشت.”

جان لاین در سال ۱۹۸۵ به بی‌بی‌سی پیوست و به عنوان خبرنگار طی سه دهه گذشته از نقاط مختلف جهان گزارش تهیه کرد.

 

بی بی سی تاکید می کند: « جان لاین، تا پس از انتخابات دور پیش ریاست‌جمهوری ایران که به پیروزی محمود احمدی‌نژاد منجر شد، گزارشگر دائمی بی‌بی‌سی در تهران بود.»

 

 

 

 

مصاحبه مهدی کروبی یا جان لاین در ایام اغتشاشات سال 88

 

در غیاب کارکنان شبکه دولتی بی بی سی فارسی، او در ایام اغتشاشات سال 88 گزارش های مغرضانه ی متعددی را برای شبکه بی بی سی انگلیس آماده کرد. در نهایت او به علت وارونه نمایی واقعیت ها و تحریف حقایق در گزارش هایش و در نتیجه دمیدن در آتش فتنه، از کشور اخراج شد.

 

بی بی سی اضافه کرد: « جان لاین در نیویورک خبرهای سازمان ملل را پوشش داد و در دفاتر بی‌بی‌سی در واشنگتن، بغداد، کوزوو کار کرد. او طی دو سال گذشته، قیام‌های موسوم به بهار عربی را پوشش داد.»

 

او در سال ۲۰۰۱ خبرنگار بی بی سی در وزارت امور خارجه آمریکا بود و حمله به ساختمان پنتاگون در یازده سپتامبر را پوشش داد.   جان لاین در سال ۲۰۰۶ گزارشگر جنگ میان حزب الله لبنان و ارتش اسرائیل بود.

 

او اوائل سال جاری میلادی در دفتر قاهره کار می‌کرد اما به دلیل سردردهای شدید مجبور به ترک این دفتر شد.جان لاین برای درمان به انگلیس بازگشت و پزشکان گفتند او تومور مغزی دارد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار