سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 10282
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » شهرستان دلفان رتبه نخست طرح سنجش فشارخون،قد و وزن رادرلرستان دارد
Print This Post

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان گفت : این شهرستان در اجرای طرح سنجش فشارخون ،قد و وزن در بین 11 شبکه بهداشت و درمان استان لرستان رتبه نخست را دارد.

به گزارش سلام دلفان ˈنورالدین ویسیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : این طرح شامل افراد بالای 30 سال است که در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی شهری و خانه های بهداشت روستایی در حال اجرا است.

به گفته وی، در راستای این طرح تاکنون 28 هزار نفر کار سنجش فشارخون ، قد و وزن آنان انجام شده و کارشناسان در صورت وجود مشکل راهنمایی های لازم به انان جهت درمان ارائه کرده اند.

وی اظهار داشت : این طرح از فروردین ماه آغاز و تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت و در جریان آن 50 هزار نفر از افراد بالای 30 سال فشار خون ، قد و وزن آنها را مورد سنجش قرار می گیرند.

وی افزود: کارشناسان این شبکه در مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت ، ادارات ، مکان های عمومی و مراجعه به درب منازل شهروندان و روستاییان در حال اجرای این طرح هستند .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان گفت : یکی از مهمترین نمادهای پیشرفت هر کشوری بهبود شاخص های مربوط به سلامت است که از بهترین و منطقی ترین راه های ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری است.

وی بیان داشت :پرفشاری خون و چاقی به عنوان بیماری های خاموش در جامعه گسترش یافته و به عنوان عامل بسیاری از بیماری های خطرناک و تهدید کننده سلامت مردم شناخته شده است .

به گفته وی ، می توان با تغذیه مناسب، ورزش و فعالیت کافی، آرامش فکری، دوری از استرس و توجه به اعتقادات دینی و معنوی و رعایت موازین احتیاطی می توانند در راستای شعار امسال سازمان جهانی بهداشت ˈفشار خون را جدی بگیریمˈ گام های مهمی بردارند.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار