سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 10592
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » وقتی ترحم ما بی جا گُل می کند!
Print This Post

جولان متکدیان پاکستانی در سطح شهر…

سلام دلفان- سایت دلفان امروز نوشت: حدود یکسال است که  روزانه با انبوه افرادی که مشغول به تکدی گری در سطح شهر نورآباد هستند روبه رو می­شویم ، برخورد همه ما نسبت به این پدیده یا شاید معضل اجتماعی بنا به میزان آگاهی ما متفاوت است ، برخوردهای که گاه سبب تحریک احساس ترحم ما به این افراد می­شود.

جالب است بدانیم ما به خیال خود در حال کمک کردن به این افراد هستیم اما شاید نگاهی عمیق و دقیق تر ما را از این طرز تفکر دور کند و آن زمان است که بدانیم  بسیاری از متکدیان سطح شهر ما اهل کشور پاکستان هستند.

 این افراد به نحوی کارگر یک سری آدم سودجو هستند که صبح آنها را در سطح شهر قرار داده و شب آنها را جمع آوری می­کند و جالب تر اینکه این افراد به صورت روزانه  در 3  شهرنورآباد ، هرسین و الشتر پراکنده اند اگر توجه کرده باشید مقدار مبلغی که ما به این افراد میدهیم برای آنها مهم نیست چرا که در هر صورت آنها نزد کارفرمایان سودجویشان تنها چیزی که عایدشان میشود سرپناه و غذایی برای زنده ماندن است.

در حقیقت ما در حال پر کردن جیب این اشخاص سود جو هستیم .

بگزارید کمی واقع بین تر باشیم چند قدم بالاتر نزدیک میدان امام تجمع کارگرهای بیشماری را میبینیم که متاسفانه از هر سنی در بین این افراد وجود دارد .

روزهای زیادی یا به قول خودشان روزگارهای سخت زیادی که به خاطر عدم کار و عدم دریافت دستمزد دست خالی به خانه برگشته اند . این نوشته نگاهی احساسی به این افراد نیست بلکه می­خواهیم یک مقایسه هر چند کوچک بین این 2 گروه داشته  باشید و این سوال را در ذهن خود حلاجی کنید که کدام گروه مستحق توجه بیشتر ما هستند.

کشاندن نوک پیکان انتقاد به مسئولین شاید تلنگری باشد برای توجه  بیشتر به این معضل شهرمان هر چند که ….

گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من   آنچه البته به جای نرسد فریاد است

  1. نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
    مرداد ۲۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۲۴

    سلام
    طبق آمار سازمان های بین المللی از جمله سازمان تجارت جهانی، تکدی گری یا گدایی یکی از 3 شغل پر درآمد دنیا محسوب می شود.
    به نظرم راه جلوگیری از این سواستفاده ها، تقویت مدیریت سازمان های حامی افراد نیازمند مانند کمیته امداد و بهزیستی و در کنار آن برخورد انتظامی و قضایی با متکدیان است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار