سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 11074
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بیش از ۱۸ میلیارد ریال از بدهی شرکت آب و فاضلاب لرستان مربوط به مشترکان خانگی است
Print This Post

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: ۱۸ میلیارد و۵۶۷ میلیون ریال از بدهی ۲۳ میلیارد و ۵۶۱ میلیون ریالی مشترکان به این شرکت مربوط به مشترکان خانگی است.

به گزارش سلام دلفان به نقل ازروز دوشنبه روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان، ˈعلیرضا کاکاوندˈ افزود: مابقی بدهی مربوط به مشترکان غیرخانگی به ویژه واحدهای تجاری و شرکت های تولیدی است.

وی با اشاره به اینکه پرداخت بدهی مشترکان می تواند بخشی از مشکلات این شرکت را برطرف کند، اظهار داشت: چالش کم آبی و بی آبی در سال های اخیر، حدود ۵۳۰ روستای این استان را با مشکل جدی مواجه کرده است.

وی تصریح کرد: مردم این روستاها نه تنها در زمینه آب کشاورزی با مشکل مواجه هستند بلکه کمبود آب شرب نیز آنها را در مضیقه قرار داده است.

وی گرم شدن زمین و تغییر اقلیم، بارش های نابهنگام، بارش کم، نامناسب بودن زیرساخت ها و کمبود اعتبارات را از عوامل بروز مشکلات و کمبود آب شرب در روستاها عنوان کرد و گفت: این عوامل موجب خشک شدن چشمه ها و کاهش سطح آب چاه ها در مناطق حاشیه و دشت ها تا افت ۹ متر و رها شدن تعدادی از طرح های نیمه تمام شده است.

کاکاوند بابیان اینکه شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان به عنوان متولی آبرسانی به روستاها خود در وضعیت بحرانی به سر می برد، اظهار داشت: کمبود اعتبارات، تحقق نیافتن اعتبارات پارسال و امسال، بدهی های پیمانکاران، کمبود سوخت تانکرهای آبرسانی، مطالبات و حقوق های معوق برخی واحدها از مشکلات این شرکت است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان بر ضرورت توجه مسئولان برای جذب اعتبارات این شرکت تاکید کرد و گفت: اعتبار مصوب سال ۹۰ شرکت حدود ۴۰۰ میلیارد و ۹۷۷ میلیون ریال بوده که مبلغ ۳۳۹ میلیارد و ۵۰۹ میلیون ریال به این شرکت اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: اعتبار مصوب در سال گذشته نیز مبلغ ۱۶۳ میلیارد و ۱۴۶ میلیون ریال بوده که تنها مبلغ ۴۶ میلیارد و ۴۶۳ میلیون ریال تخصیص داده شده است.

وی اعتبار پیشنهادی در سال جاری برای حل مشکل بی آبی را حدود ۵۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در سال جاری تاکنون هیچگونه تخصیص اعتباری برای اجرای طرح ها داده نشده و وضع به گونه ای است که حتی در تامین هزینه سوخت تانکرهای آبرسانی هم با مشکلاتی مواجه هستیم.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار