سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 17601
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تحصیل رایگان قاریان قرآن در دانشگاه‌ها
Print This Post

ضوابط شمول تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها برای حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری قرآن کریم در سال ۱۳۹۲ از سوی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از تسنیم، ضوابط شمول تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها برای حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری قرآن کریم در سال 1392 از سوی محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی به معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهور ابلاغ شد.

متن نامه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی به شرح زیر است:

معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور، سازمان اوقاف و امور خیریه به پیوست مصوبه «ضوابط شمول تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها برای حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری قرآن کریم در سال1392» موضوع بند 95 قانون بودجه سال 1392 کل کشور که در جلسه بیستم مورخ 4/8/1392 شورای توسعه فرهنگ قرآنی به تصویب رسیده است برای اجرا ابلاغ می‌شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی

دکتر محمدرضا مخبر دزفولی

*ضوابط شمول تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها برای حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری قرآن کریم در سال 1392*

موضوع بند 95 قانون بودجه سال 1392 کل کشور (مصوب جلسه20 مورخ4/8/1392 شورای توسعه فرهنگ قرآنی و جلسه41 مورخ21/7/1392 مجمع مشورتی شورا)

*ماده‌­واحده ـ* در اجرای بند 5 ماده 4 منشور توسعه فرهنگ قرآنی و به منظور اجرای صحیح بند95 قانون بودجه سال1392 کل کشور، مبنی بر تحصیل رایگان حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری قرآن‌کریم در دانشگاه‌­ها، شرایط استفاده از این مزایا به شرح ذیل تعیین می­‌شود:

الف. حافظان کل قرآن کریم

1 . دارندگان مدرک تخصصی درجه یک، دو و سه حفظ قرآن کریم با امضای مشترک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ـ موضوع مصوبه جلسه 573 مورخ 8/9/1384 شورای عالی انقلاب فرهنگی.

2. حافظان کل قرآن که در اجرای قانون اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر به حافظان کل قرآن کریم (مصوب 16/2/1375مجلس شورای اسلامی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور به سازمان‌اوقاف و امورخیریه معرفی و موفق به قبولی در آزمون صحت حفظ کل قرآن‌کریم شده‌اند.

3. دارندگان رتبه اول تا سوم مسابقات بین‌­المللی، اول تا پنجم کشوری و اول تا سوم مسابقات استانی سازمان اوقاف و امور خیریه (طی سال­های 1385 تا 1392) در رشته حفظ کل قرآن کریم.

4. دارندگان رتبه اول تا سوم مسابقات ملی دانشجویان کشور و نفر اول مسابقات سراسری دانش­آموزی (طی سال­های 1385 تا 1392) در رشته حفظ کل قرآن کریم.

5 . سایر داوطلبان، در صورت احراز حفظ کل قرآن کریم بر اساس دستورالعمل آزمون موضوع بند دو توسط سازمان اوقاف و امور خیریه

ب. قاریان ممتاز کشوری قرآن کریم (تلاوت تحقیق / مجوّد)

1 . دارندگان گواهی­نامه تخصصی درجه یک و دو قرائت قرآن کریم با امضای مشترک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای عالی قرآن صدا و سیما ـ موضوع مصوبه جلسه نهم مورخ 7/12/1389 شورای توسعه فرهنگ قرآنی.

2. دارندگان رتبه اول تا سوم مسابقات بین­المللی قرائت قرآن کریم پس از انقلاب اسلامی که از طریق سازمان اوقاف و امور خیریه اعزام شده­‌اند.

3. راه­یافتگان به مرحله نهایی مسابقات سراسری قرائت قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه (طی سال­های 1385 تا1392).

4 . دارندگان رتبه اول تا سوم مسابقات ملی دانشجویان کشور و نفر اول مسابقات سراسری دانش­آموزی در رشته قرائت قرآن کریم (طی سال­های 1385 تا 1392).

تبصره1ـ سایر گواهی‌­های مؤید حفظ کل و قرائت قرآن دستگاه‌های دولتی و عمومی و نهادهای مردمی اعم از داخلی و خارجی فاقد اعتبار در این خصوص می‌­باشد.

تبصره2ـ سازمان اوقاف و امور خیریه موظف است، پس از مبادله موافقتنامه و تخصیص اعتبار، اسناد مربوط به شهریه پرداخت­شده توسط حافظان و قاریان متقاضی بابت نیمسال تابستانی 1392 و نیمسال اول و دوم سال تحصیلی 1393 ـ 1392 را دریافت و هزینه آن را به ایشان پرداخت نماید.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار