سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 19060
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بی رحم ترین قاتل ایرانی ها را بشناسید
Print This Post

در زمان حاضر ۱۰ درصد جمعیت ۱۵تا ۶۴ سال کشور سیگار مصرف می کنند که متاسفانه ۱۱هزار مرگی که در کشور اتفاق می افتد به مصرف سیگار مرتبط است. سالانه ۳۸۰ هزار مرگ در کشور رخ می دهد که از این میزان ۹۱ هزار مورد به علت سکته قلبی به وقوع می پیوندد و هیچ زنگ خطری به صدا نمی آید.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا، علی اکبر سیاری معاون بهداشت این وزارتخانه روز چهارشنبه درچهارمین کنگره پیشگیری و درمان چاقی ایران گفت: به علت افزایش بیماری های غیرواگیر از جمله سکته قبلی به سرعت شاهد رشد افتتاح بخش های مراقبت های ویژه در ایران هستیم.

سیاری، بی رحم ترین قاتل ایرانی ها را معرفی کرد و خواستار هشیاری مردم برای حفظ سلامت خود شد.

وی با اشاره به اینکه بروز مرگ نابهنگام در هر خانواده، بدترین حادثه برای آنها محسوب می شود، اظهار داشت: اگر یک مادر بر اثر حاملگی در گوشه ای از کشور فوت کند، زنگ خطر برای تمام نظام بهداشت و درمان از دفتر رییس دانشگاه علوم پزشکی تا وزیر بهداشت نواخته می شود.

وی ادامه داد: این درحالی است که سالانه ۳۸۰ هزار مرگ در کشور رخ می دهد که از این میزان ۹۱ هزار مورد به علت سکته قلبی به وقوع می پیوندد و هیچ زنگ خطری به صدا نمی آید.

معاون بهداشت، وزیربهداشت توضیح داد که می توان با برنامه های پیشگیرانه به راحتی از بروز مرگ های ناشی از سکته های قلبی، مغزی و حتی حوادث جلوگیری کرد.

سیاری به عامل دیگر خطر که همان مصرف دخانیات است اشاره کرد و گفت: در زمان حاضر ۱۰ درصد جمعیت ۱۵تا ۶۴ سال کشور سیگار مصرف می کنند که متاسفانه ۱۱هزار مرگی که در کشور اتفاق می افتد به مصرف سیگار مرتبط است.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار