سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 19809
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بازداشت مظنونان حمله به کاروان ایرانی
Print This Post

در پی این حادثه، امروز ژنرال “علی قیدان” فرمانده نیروی زمینی ارتش عراق تاکید کرد: نیروهای عراقی انتقام خون شهدای عزیزحمله روزجمعه را از تروریستها خواهند گرفت.

به گزارش سلام دلفان، باشگاه خبرنگاران به نقل از رسانه‌های عراقی نوشت: پنج خودروی حامل کارکنان شرکت ایرانی طرح انتقال گاز ایران به عراق عصر روزجمعه پس از کار روزانه هنگام بازگشت به مقراقامت شان در منطقه نفت خانه درحدود ۱۷۰ کیلومتری شمال شرق بغداد هدف تروریستها قرارگرفتند که ۱۵ ایرانی و دوعراقی شهید و چهار ایرانی دیگر مجروح شدند. پیکر شهدا به بیمارستان مقدادیه و مجروحان برای مداوا به یک مرکز درمانی در کلا از شهرهای استان دیالی منتقل شده است.فرمانده نیروی زمینی ارتش عراق از دستگیری چند تن از مظنونان به دست داشتن در حمله تروریستی به کاروان مهندسان و کارگران ایرانی دراستان دیالی خبر داد و گفت: تحققات برای دستگیری و مجازات عاملان این حمله ادامه دارد.


در پی این حادثه، امروز ژنرال “علی قیدان” فرمانده نیروی زمینی ارتش عراق تاکید کرد: نیروهای عراقی انتقام خون شهدای عزیزحمله روزجمعه را از تروریستها خواهند گرفت.
 
وی ژنرال “علی قیدان”  که به همراه “حسن دانایی‌فر” سفیر کشورمان در عراق و شماری از فرماندهان ارتش عراق برای بررسی جزئیات این حمله تروریستی به محل حادثه آمده بود گفت: تروریستها تلاش دارند مانع از اجرای پروژه مهم و جهادی انتقال گاز ایران به عراق شوند . پروژه ای که به نفع ملت و کشور عراق است. 
 
وی افزود: تروریستها مطمئن باشند که با اینگونه جنایتها نمی توانند در مسیر دوستی و توسعه روابط دوملت برادر و همسایه عراق و ایران خللی وارد کنند.
 
فرمانده نیروی زمینی عراق به وجود مشکل و کوتاهی نیروهای عراقی در حفظ امنیت منطقه اعتراف کرد و گفت: دراین ارتباط رسیدگی و با کسانی که درانجام وظایف شان کوتاهی کرده اند برخورد خواهد شد.
 
وی از طراحی مکانیزم جدید حفاظتی برای تامین امنیت کارکنان این پروژه در منطقه خبر داد و گفت: تحقق این مهم بعهده ارتش عراق گذاشته خواهد شد و پلیس نفت تنها مسئول حفاظت ازخطوط انتقال گازخواهد بود.
 
سفیرکشورمان درعراق هم با اشاره به هماهنگی های انجام شده با نخست وزیر و سرپرستان وزارتخانه های دفاع و کشور عراق درخصوص پیگیری این حمله تروریستی گفت: آقای نوری المالکی دستور داده است برای شناسایی علل و خاطیان احتمالی این حمله کمیته تحقیق تشکیل شود. 
 
حسن دانایی فر گفت: مقام های عالی کشورمان نیز به صورت مداوم این حادثه را پیگیری کردند .
وی کارمهندسان و کارگران ایرانی درپروژه انتقال گاز از نفت شهر به بغداد را یک نهضت خدمت رسانی به عراقی ها توصیف وابراز امیدواری کرد پیگیری و برخورد با مسببان این حادثه به نحوی باشد که دیگر شاهد تکرار چنین حوادثی در آینده نباشیم. 
 
وی همچنین تدابیر ویژه امنیتی برای حفاظت از کارکنان این پروژه را خواستارشد وگفت ناامنی هایی که درماههای گذشته رخ داد وخط لوله، تجهیزات و وسایل فنی، پلیس و نگهبانان این پروژه هدف قرا گرفت هشدار دهنده بود.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار