سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 20160
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » عربستان:به تنهایی در سوریه وارد عمل می‌شویم
Print This Post

سفیر عربستان در انگلیس گفت که کشورش با همراهی غرب یا بدون همراهی آن به حمایت از مخالفان مسلح در سوریه ادامه خواهد داد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از العالم، “محمد بن نواف بن عبدالعزیز آل سعود” اظهار داشت: عربستان به تنهایی وارد عمل خواهد شد و درسایه عدم تحرک غرب، به حمایت مالی و تسلیحاتی از گروههای مسلح در سوریه ادامه خواهد داد.
سفیر عربستان در مقاله ای در روزنامه “نیویورک تایمز” خطاب به “دوستان غربی اش” گفت: روابط بین عربستان و شرکایش بویژه به علت اختلاف نظرها درباره ایران و سوریه در بوته محک و آزمایش قرار داشت.
وی افزود: گزینه های سیاست خارجی برخی کشورهای غربی ثبات منطقه خصوصا امنیت همه جهان عرب را به خطر می اندازد.
سفیر سعودی در لندن خاطرنشان کرد: ریاض اعلام می کند که به تنهایی (در سوریه) وارد عمل می شود، و گزینه دیگری به جز حرکت با عزم بیشتر در امور بین المللی ندارد.
سفیر سعودی تأکید کرد: عربستان برای برعهده گرفتن مسئولیت هایش با حمایت شرکای غربی خود یا بدون حمایت آنها، وارد عمل خواهد شد.
وی درباره نگرانی ها درخصوص جریانهای افراطی مرتبط با شبکه القاعده و نفوذ آنها در درون مخالفان سوریه گفت: برای برخی ساده است که از (اهرم) تهدید القاعده به اقدامات تروریستی به عنوان بهانه ای برای تردید خود یا وارد عمل نشدن استفاده کنند.
وی بر حمایت عربستان از گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه و مخالفان نظام این کشور تاکید کرد و گفت: ابزار مقابله با افزایش تندروی در سوریه و سایر مناطق همان حمایت مالی و در صورت لزوم تسلیحاتی از جناح میانه رو است.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار