سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 45072
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دلیل حفظ اسد از سوی ایران
Print This Post
شرايط در سوريه از مرحله سرنگوني نظام كاملا عبور كرده و شكست نيروهاي تفكيري به عنوان يك گزينه ممكن درآمده است. به گزارش سلام دلفان، حسين رويوران گفت: ايران و روسيه ...

شرایط در سوریه از مرحله سرنگونی نظام کاملا عبور کرده و شکست نیروهای تفکیری به عنوان یک گزینه ممکن درآمده است.
دلیل حفظ اسد از سوی ایران

به گزارش سلام دلفان، حسین رویوران گفت: ایران و روسیه از دو ماه پیش تلاش‌های گسترده ای انجام داده‌اند تا به راه‌حلی برای گفت‌وگو با مخالفان دولت سوریه و جذب آنها در ساختار رسمی و افزایش اجماع ملی در سوریه برای عبور از مرحله درگیری با نیروهای تکفیری دست یابند.

حسین رویوران صاحبنظر مسایل منطقه در گفتگویی اظهار داشت: هرگونه ناامنی در سوریه و عراق امنیت ملی ایران را نیز تهدید می‌کند و به همین دلیل، ایران نمی‌تواند تحت هیچ شرایطی نسبت به حوادث عراق و سوریه بی‌تفاوت باشد.

وی با اشاره به اینکه ایران بحث حفظ بشار اسد را دنبال نمی‌کند گفت: حفظ اسد از آنجا ضرورت دارد که وی بعد از اصلاح‌ قانون اساسی و برگزاری انتخابات، برنده انتخابات شد.

رویوران افزود: از سوی دیگر، بدون بشار اسد احتمال اینکه سوریه درگیر جنگ داخلی شده و تقسیم شود، وجود دارد بنابراین حضور بشار اسد نمادی از حفظ وحدت این کشور است.

این تحلیل گر مسایل منطقه ای درمورد وضعیت تروریست ها در عراق و سوریه گفت: در حال حاضر دولت عراق تقریبا در آستانه یکسره‌سازی جنگ علیه تروریست‌هاست. بالطبع سوریه در شرایط بهتری برای پایان دادن به تروریست‌ها قرار خواهد گرفت و به همین دلیل، ایجاد زمینه‌های سیاسی لازم برای مرحله پس از پایان شکست داعش و دیگر گروه‌های تکفیری ضروری است و عمده گفت‌وگوهایی که امروز صورت می‌گیرد، عطف به آینده است.

رویوران افزود: شرایط در سوریه از مرحله سرنگونی نظام کاملا عبور کرده و شکست نیروهای تفکیری به عنوان یک گزینه ممکن درآمده است و به این دلیل، همه در حال گفت‌وگو برای مرحله پس از شکست تروریست‌ها هستند.

این صاحبنظر مسایل منطقه در مورد وضعیت جبهه مقامت در مقابل تروریست ها گفت: توطئه علیه سوریه و بعد عراق برای ضربه زدن به جبهه مقاومت است و موفقیت دولت‌ عراق در بسیاری از مناطق و همچنین موفقیت دولت سوریه برای عبور از مرحله سرنگونی نظام امکان پیروزی جدید برای جبهه مقاومت را متحمل می‌سازد.

رویوران خاطرنشان ساخت: یکی از دلایل اینکه عربستان وارد جنگ قیمت نفت شده است، به این پیروزی‌های قابل تحقق و مشاهده در عراق و سوریه برمی‌گردد و می‌تواند جایگاه مقاومت را افزایش دهد و بنابراین با جنگ قیمت نفت می‌کوشد ایران را وارد یک بحران اقتصادی کند تا این پیروزی تبعات زیادی برای عربستان نداشته باشد.

منبع: پارس

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار