سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 22485
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » از تیراندازی در اتوبان تا سنگ‌اندازی به مقدسات
Print This Post

به‌رغم کوتاه‌آمدن شاکی پرونده از دادخواست خود، گویا رسانه‌های دین‌ستیز و مذهب‌گریز، قصد ندارند از بزرگنمایی و جنجال‌آفرینی درباره این حادثه (فارغ از صحت و سقم عملکرد محمود کریمی) برای ضربه‌زدن به اصل اصیل عزاداری سیدالشهداء(ع) و موضوع مقدس هیئت و مداحی و روضه‌خوانی، دست بردارند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از مشرق- چندی پیش یکی از سایت‌های فیلترشده، خبری را منتشر کرد که بازخوردهای بسیار زیادی به همراه داشت. این خبر، حکایت از تیراندازی یکی از مداحان مشهور به طرف خودرو یک خانواده در بزرگراه بابایی داشت.

از این خبر روایت های متعددی به گوش رسید. سایت‌های داخلی به تناسب سیاست‌های خود به گونه‌ای با این حادثه و سایت‌های معاند به گونه‌ای دیگر برخورد کردند. برخی حادثه را این گونه مطرح کردند که عده‌ای اراذل و اوباش برای این مداح ایجاد مزاحمت کردند و چون خطر مرگ برای ایشان وجود داشته دست به اسلحه شده و در ابتدا چند تیر هوایی شلیک شده اما این افراد باز هم به مزاحمت خود ادامه دادند تا این که تیر مستقیم شلیک شده که باعث برخورد تیر به خودرو شده است.

در روایتی دیگر گفته شده بود که خودرو این مداح با یک خوروی دیگر برخورد می‌کند که این تصادف سرآغاز نزاع شده و این مداح با عصبانیت چند تیر هوایی شلیک می‌کند تا باعث رعب و وحشت این افراد شود و محل را ترک کنند. درباره این تیراندازی عده‌ای در مقام قضاوت برآمدند و قصاص قبل از محاکمه کردند. این اخبار در سکوت کامل خبری این مداح، بیشتر دامن زده شد، این فرصت خوبی بود برای رسانه‌های بیگانه که که این حادثه را به کل نظام تعمیم دهند و تا آنجا پیش بروند که به‌خاطر اشتباه دادگاهی‌نشده یک مداح، کل موضوعیت هیئت و هیئتی‌ها را زیر سؤال ببرند.

امروزشاکی پرونده تیراندازی مداح مشهور با روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد گفت‌وگویی انجام داده است. وی در بیان شرح ماجرا این گونه بیان می‌کند:

در تاریخ ۵ دی ماه ساعت ۵/۱۲ شب در اتوبان شهید بابایی به همراه همسرم در خودروی ۲۰۶ مان به همراه دو خودروی دیگر در مسیر، در حال تردد بودیم. من با خودرو‌ام یک لحظه سبقت گرفتم و بعد دوباره کنار آمدم. نمی‌دانم در ذهن آقای کریمی چه گذشت و چرا احساس خطر کردند که به ما شلیک کردند. البته من ابتدا متوجه شلیک نشدم؛ کمی که از صدای عجیبی که شنیده شد گذشت و ما مسافتی را همچنان ادامه می‌دادیم که ایشان چراغ زدند و ما هم به کنار اتوبان آمدیم و توقف کردیم. تازه آنجا متوجه شدیم که به خودروی‌مان شلیک شده است. من با چراغ زدن آقای کریمی کنار زدم. از خودرو که پایین آمدم، با دیدن چهره‌شان حدس زدم که محمود کریمی هستند. اما فکرش را هم نمی‌کردم که طرفم مداح اهل بیت باشد. ایشان سوار یک ماشین شاسی‌بلند بودند که سمت جلو پسرشان نشسته بودند و صندلی عقب هم دو خانم نشسته بودند. من از ایشان پرسیدم شما محمود کریمی هستید و ایشان هم تایید کردند اما باز هم باور نکردم و فکر کردم فردی شبیه ایشان است و دارد از هویت ایشان سوءاستفاده می‌کند.

ایشان اعتراض کردند که چرا سرعت داشتید و چرا این‌طور رانندگی کردید و بحث‌های اینچنینی شد و اصلا مجالی نشد که ما حرف بزنیم. آنقدر ترس و واهمه از اتفاق داشتیم که اصلا در این باره هیچ حرفی نزدیم. شما هم جای ما باشید و ببینید در آن موقع شب در اتوبان به خودروی‌تان شلیک کردند، اصلا حرفی نمی‌زنید. خب هراس داشتیم. البته همین که ایشان دید من و همسرم افراد عادی هستیم و به یک خودروی شهروند عادی شلیک کرده، سوار خودروی‌شان شدند و رفتند و من و همسرم در آن موقع شب تنها کاری که توانستیم بکنیم این بود که به پلیس زنگ زدیم و آنها مامور فرستادند. و ما هم به کلانتری رفتیم و شکایت را تنظیم کردیم.

سردار رادان جزء نخستین مسؤولانی بود که درباره این حادثه توضیحاتی داد. رادان در پاسخ به این سؤال که آیا اراذل و اوباش به این فرد حمله کرده‌اند، گفت: در خبرها آمده است که اراذل و اوباش به او حمله کرده‌اند، اما حرف من این است که این افراد (حمله‌کنندگان) از آن اراذلی نبوده‌اند که در تعریف هفت‌گانه پلیس گنجانده شود و گاهی یک حرکت در منظر مردم، حرکت اراذل و اوباش‌گونه جلوه می‌کند؛ اما این افراد در تعاریف و شاخص‌های ما نمی‌گنجد. ما حتی به ماموران خود نیز توصیه می‌کنیم که وسیله دفاعی به عنوان آخرین حرکت به کار گرفته شود، اما این یک اصل است و فرد بنا به تشخیص خود از وسیله‌اش استفاده می‌کند و باید جوابگوی تشخیص‌اش نیز باشد.

اما باز هم بعد از این صحبت‌ها از هیجان برخی رسانه‌ها کاسته نشد تا این بار شاهد توهین‌هایی به این مداح اهل بیت(ع) باشیم. در شبکه‌های اجتماعی نیز به هر نحوی به این شخص توهین شد؛ با کاریکاتور،‌ عکس، جوک و…

توضیح اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه درباره پرونده این مداح را در اینجا بخوانید

بعد از گذشت مدتی از این رخداد، مداحان مشهور به این اتفاق، این‌گونه واکنش نشان دادند؛ واکنش‌هایی که هر کدام از زاویه‌ای به این ماجرا نگریسته بود:

حاج منصور ارضی:
ما همیشه دشمن را احمق فرض کردیم، الان دشمنان بهتر از ما می دانند که کدام هیئت و یا کدام نوکر مؤثرتر است و اگر بتوانند می‌روند اذیت می کنند آن نوکر امام حسین را که او را بهم بریزند.

این مداح اهل بیت(ع) در ادامه گفت: حالا این نوکر امام حسین باید بیاید و ثابت کند که به خدا می خواستند اذیت کنند، ببینید رادیو اسرائیل چه می گوید در مورد نوکر امام حسین؟ همین کسانی که پای منبر من نشسته اند و سینه زدند، می نشینند و تحلیل می کنند که باید این کار را می کرد! نباید این کار را میکرد، تمام اجر محرم صفر خود را دادی رفت با این حرف هایی که پشت سر طرف گفتی.

حاج منصور ارضی با بیان اینکه دشمن می داند که ضربه ای که خورده است از این هیئت هاست، اظهار داشت: دشمن کار می کند و عناصر تاثیرگذار را پیدا می کند،  تا آنها را ترور شخصیت کند، دشمن می داند که ضربه‌ای که خورده است از این هیئت هاست، این سینه زنی ها روشنگری است، این است که از چای ریز هیئت تا مداح هیئت همه را می‌زند، برخی هم بی‌توجهند.

محمدرضا طاهری:
این توطئه پیچیده‌ای است که الان در دادگاه مسیرش جلو می‌‌رود. سه مرتبه در مسیر برگشت از دماوند که ایشان با خانواده هم بودند برای‌شان مزاحمت ایجاد می‌کنند و به مرحله خطر مرگ می‌رسانند.

محمدرضا طاهری با بیان اینکه انگار این داستان از قبل تعیین‌شده بوده است، اظهار داشت: آنهایی که پای منبر ایشان یک قطره اشک ریختند اگر بیایند این روزها حرف‌های دشمنان را بزنند خیلی نامردی است.

می‌خواهند اذهان عمومی را از در خانه امام حسین(ع) دور کنند و محمود کریمی هم نوکر با اخلاص امام حسین(ع) است.

طاهری با بیان اینکه من شب یلدا در مسیر کربلا بودم، گفت: ولی شنیدم که صحبت‌های ایشان در برنامه شب یلدا مثل تیر در قلب دشمنان بوده است.

حاج سعید حدادیان:
حاج محمود کریمی که کرامت انسانی و مراتب نورانی‌اش بر اهل دل روشن است، نیاز به حمایت دوستانی چون بنده ندارد اما مگر دل شکسته می‌گذارد.

دوراندیشان و مهرکیشان نیک می‌دانند که جوانمردی او که میراث پدر شهید و برادر شهید اوست، خدشه‌پذیر نیست.

 

به خاک پای مادرش سوگند که از برنامه شب یلدای شبکه ۳ معلوم بود چه آتش کینه‌ای از سینه شبکه‌های ضد انقلاب گُر خواهد گرفت؛ اینکه در برنامه‌ای بسیار موفق به دست‌بوسی مادر زانو می‌زند و هوشمندانه و زیرکانه نوامیس انقلاب را ارج می‌نهد، نقطه اوجی است که شرافت و فضیلت نوکری اباعبدالله الحسین(ع) را به رخ می‌کشد و دشمنان انقلاب را از غیض می‌کشد.

 

به یقین تضعیف دستگاه سیدالشهدا (ع) و تضییع زحمات خدمتگزاران این آستان گناهی نیست که خداوند تاوانش را به فردا موکول کند.

 

دشمنان و بدخواهان، قرآن بخوانند تا بدانند نام موسی‌بن عمران(ع)با مشاجره‌ای که در سوره قصص به آن اشاره شده است، از قرآن و از زمره انبیا حذف نشد.

 

شک نیست که برخی از مسئله پیش‌آمده برای انتقام‌‌گرفتن از دستگاه سیدالشهدا (ع) و دستاوردهای آن سوءاستفاده می‌کنند؛ هیچ فکر کرده‌اید که اگر خدای ناکرده در این مشاجره بلایی سر حاج محمود آمده بود، امروز حال و هوای ایران اسلامی چگونه بود؟

 

خردمندان می‌دانند که حاج محمود کریمی در سن ۴۵ سالگی نه سر تیراندازی دارد نه سودای اسلحه‌بازی؛ عجیب نیست که رسانه‌های اسرائیلی از تخت تفرعن خویش بانگ «وَفَعَلْتَ فَعْلَتَکَ الَّتِی فَعَلْتَ» سر می‌دهند که در عصای کریمی‌ها اژدهایی می‌بینند که ریسمان‌های سیاه و سفید سحر جادوهای شیطانی‌شان را می‌بلعد.

بیانیه خانه مداحان درباره حادثه تیراندازی در اتوبان بابایی

در این میان خانه مداحان نیز بیانیه‌ای صادر کرد که بخشی از این بیانیه به این شرح است: حالا چند روزی می‌شود که انتشار یک خبر، دست‌مایه هجوم همه جانبه به همان ارزش‌هایی‌شده که عزاداری‌ها، سینه‌زنی‌ها و هیئت‌ها برای زنده نگه داشتن‌اش برپا می‌شود. «حاج محمود کریمی» را همه محبان اباعبدالله الحسین(ع) خوب می‌شناسند. سال‌هاست که با روضه‌های او بر مصیبت‌های اهل بیت(ع) اشک ریخته‌اند و با دم‌های سینه‌زنی‌اش شور گرفته‌اند و به سینه زده‌اند. با نوای محزون مناجات‌هایش، دستها را رو به آسمان برده‌اند و «العفو»گویان، شب های روشن قدر را به صبح رسانده‌اند و با نغمه های مولودی خوانی‌اش ، هم کلام فرشتگان به آل الله تهنیت گفته‌اند.

صدای گرم «حاج محمود»، از خانواده‌ای برآمده که عطر شهادت، سال‌ها در آن پیچیده و یاد پدر و برادر شهیدش «حاج نقی کریمی» و «ابوالفضل کریمی» همچنان در ذهن‌ها جاری ست.

 

اما حالا تیرهای شایعه و طعنه و تهمت است که روز به روز، سطر به سطر و سایت به سایت، شلیک می‌شود؛ بی آن که کسی از اصل ماجرا آگاه باشد. اما کافی است نگاهی کوچک به دامن زنندگان این ماجرا بیندازیم تا مشخص شود این تیرها بی‌جهت شلیک نشده‌اند.

 

آن چه در پس پرده ماجرای رخ داده می‌گذرد‌، نشانه گرفتن هیئت‌های عزاداری و اصل و فلسفه قیام عاشوراست. ارزش‌هایی که سال‌هاست در تار و پود ایرانیان ریشه دوانده و حالا هیزم شایعه و افترا است که از گوشه و کنار به خیال آتش‌افروزی بر بغض و کینه از دستگاه عزاداری سیدالشهدا جمع می‌شود. رنج‌بارتر این که علاوه بر دشمنان آگاه و قسم خورده، پای بعضی دوستان نادان نیز به این ماجرای هیزم‌کشی و آتش‌افروزی باز شده است.

سخن آخر

حال با این تفاسیر و به‌رغم کوتاه‌آمدن شاکی پرونده از دادخواست خود، گویا رسانه‌های دین‌ستیز و مذهب‌گریز، قصد ندارند از بزرگنمایی و جنجال‌آفرینی درباره این حادثه (فارغ از صحت و سقم عملکرد محمود کریمی) برای ضربه‌زدن به اصل اصیل عزاداری سیدالشهداء(ع) و موضوع مقدس هیئت و مداحی و روضه‌خوانی، دست بردارند و با توجه به ارزش خبری این مداح اهل بیت(ع) و داغ‌بودن موضوع تیراندازی وی در افکار عمومی، دوست دارند از این بستر مهیا، برای پاشیدن بذر تفرقه و خالی‌سازی و کم‌جمعیت‌کردن هیئات و منابر مداحان سوءاستفاده بهینه کنند اما حاشا و کلا که هیئات خالی و از جمعیت عزادار پای منابر مداحان کم شود بلکه روز به روز بر سرنشینان این کشتی نجات، افزوده خواهد شد.

متأسفانه در این میان، رسانه‌ها و بالطبع، افکار عمومی با فراخور موقعیت اجتماعی خود ردای قضاوت برتن کرده و قصاص می‌کنند. حداقل کاری که مردم مؤمن و متعهد ایران می‌توانند انجام دهند این است که از پیش‌داوری‌ها و قضاوت‌های گاه غیرمنصفانه و بی‌پایه و اساس پرهیز کنند. درباره این حادثه هیچ نهاد و ارگان قضایی نظر قطعی نداده است پس مبادا هیزمی شویم برای آتش کینه‌توزان و دشمنان اسلام.

  1. zaynab می‌گه:

    خیلی محتاطانه عمل کردید!!!!بنظرم بایدجزء نفرات اول میبودیدکه
    ازحاج محموددفاع میکردیدوافکارعمومی وروشن میکردید
    شماهمیشه بایددوقدم ازعوام وکوردلان جلوترباشید…

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار