سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 29452
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نجات جان کودکی در چیتگر +تصاویر
Print This Post

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران خدمات ارائه شده در طرح ملی امداد و نجات نوروز۹۳ را تشریح کرد.

 به گزارش سلام دلفان،‌ غلامرضا گنج آبادی در جمع بندی خدمات ارائه شده در طرح ملی امداد و نجات نوروز۹۳ گفت: در مجموعه خدمات امدادی – درمانی صورت گرفته در طرح مذکور که بازه زمانی ۲۶ اسفند سال ۹۲ تا ۱۷ فروردین سال ۹۳ (به مدت ۲۱ روز) را در بر می‌گرفت با تلاش امدادگران و نجاتگران کادر و داوطلب خدمات ارزنده با هدف مشارکت در ایمنی و تسهیل سفرهای نوروزی ارائه شد.وی گفت: در مجموع با بکارگیری ۲۳۸۰ نیروی عملیاتی کادر و داوطلب امدادی و پزشک و پیراپزشک درغالب ۵۳۰ تیم مجهز با بکارگیری ۲۴۷ مورد از آمبولانس و ۵۰ مورد استفاده از خودروی نجات و یک فروند بالگرد عملیاتی در ۲۶۸ صحنه حادثه حاضر و به ۲۴۰۳ نفر خدمات امدادی ارائه کردند.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران، عوامل امدادی این جمعیت، ۱۱۱ نفر را ضمن انجام عملیات نجات، در محل حادثه درمان سرپایی کرده و ۱۳۱ نفر را نیز ضمن ارائه خدمات امدادی در محل برای اخذ اقدامات تکمیلی به مراکز در مانی منتقل کردند.

نجات جان کودکی در چیتگر +تصاویر

وی افزود: در طول انجام طرح امداد و نجات نوروزی در سطح استان تهران ۳۳۸ تن از هموطنان حادثه دیده در حوادث مختلف توسط عوامل این جمعیت از خدمات اسکان اضطراری بهره مند شدند.

گنج آبادی گفت: میانگین زمان حضور در صحنه عملیات یعنی از زمان اطلاع به جمعیت تا حضور عوامل عملیاتی در صحنه حادثه در ایام اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی در هلال احمر استان تهران ۷ دقیقه و ۱۸ ثانیه بوده است.

همچنین شاهین فتحی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران با اشاره به ارزیابی نقاط ضعف و قوت اجرای طرح در نوروز امسال در مورد خاطرات شیرین اجرای طرح امداد و نجات در نوروز امسال گفت: یکی از خاطرات شیرین اجرای طرح امسال مربوط به روزهای پایانی طرح است. در روز طبیعت با توجه به تردد سنگین در محور مواصلاتی داخل و خارج شهر تهران و محدوده بوستان چیتگر با توجه به اینکه یکی از نقاط اصلی مراجعه مردم می باشد با نیروی انسانی عملیاتی و امکانات امدادی بیستر پوشش امدادی داده شد که در همین روز یک کودک دچار قطع انگشت و آسیب جدی در ناحیه دست شد که پزشکان مستقر در پایگاه امدادی پارک چیتگر بعد از ارائه خدمات امدادی اولیه در محل به سرعت این کودک را توسط بالگرد امدادی به بیمارستان میلاد منتقل کردند که خوشبختانه با توجه به سرعت عمل کادر امدادی و انجام عمل پیوند، منجر شد که این کودک سلامت کامل خود حفظ کرد و خانواده وی نیز از این موضوع خوشحال شدند.

نجات جان کودکی در چیتگر +تصاویر

فتحی در پایان گفت: در همین روز شش کوهنورد در منطقه شمشک به دلیل کولاک شدید دچار آسیب شدند که بهد از بیش از چهار ساعت ضمن انجام عملیات عملیات جستجو و همچنین نجات و انتفال آنان موضوع ختم به خیر شد.

منبع: ایسنا

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار