سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 33282
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اکثر آمریکایی‌ها به اوباما اعتماد ندارند
Print This Post

نتایج تازه ترین نظرسنجی انجام شده نشان می‌دهد که اکثر مردم آمریکا اعتماد خود را نسبت به دولت فدرال از دست داده‌اند.

به گزارش سلام دلفان،  جدیدترین نظرسنجی انجام شده توسط فاکس نیوز حاکی از آن است که از هر ۱۰ آمریکایی ۶ نفر هیچ اعتمادی به دولت آمریکا ندارند. این رقم در ژوئن ۲۰۱۳ میلادی به بیش از ۶۲ درصد رسیده بود.

بر اساس این گزارش، تنها ۳۷ درصد رای دهندگان آمریکایی به این سئوال که “آیا به طور کلی به دولت فدرال اعتماد دارید؟” پاسخ مثبت داده‌اند.

برای نخستین بار که این سئوال در سال ۲۰۰۲ میلادی مطرح شد حدود ۴۷ درصد دموکرات‌ها به آن پاسخ مثبت دادند. این رقم در فوریه ۲۰۰۹ میلادی به ۵۳ درصد افزایش یافت که همزمان با نخستین ماه ریاست جمهوری باراک اوباما بود. این رقم در تازه ترین نظرسنجی فاکس نیوز به ۵۵ درصد رسیده است.

در حالی که در سال ۲۰۰۲ میلادی ۶۳ درصد جمهوری خواهان به این سئوال پاسخ مثبت داده بودند این رقم در سال ۲۰۰۹ به کمتر از ۳۲ درصد و در نظرسنجی اخیر نیز به کمتر از ۱۹ درصد کاهش یافته است.

در سال ۲۰۰۲ میلادی ۵۳ درصد مستقل های آمریکا نیز به این سئوال پاسخ مثبت دادند و در سال ۲۰۰۹ این رقم به ۳۵ درصد و اکنون به کمتر از ۳۱ درصد تنزل یافته است.

۷۸ درصد مردم آمریکا نیز مدیریت حملات ضد کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی لیبی را یک مساله جدی و بیش از ۵۲ درصد نیز آن را یک مساله خیلی جدی ارزیابی کرده‌اند. برنامه جاسوسی آمریکا نیز دیگر نگرانی رای دهندگان بوده است. ۵۳ درصد مردم آمریکا برنامه نظارت و جاسوسی کاخ سفید را مساله‌ای خیلی جدی ارزیابی کرده‌اند.

حدود یک سوم مردم آمریکا نیز اعلام کردند، دولت اوباما نسبت به دولت‌های قبلی عملکرد شفاف کمتری در خصوص اقتصاد، حریم خصوصی و امنیت داشته است.

منبع: تسنیم

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار