سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 33742
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خسارت سیل و توفان در غرب کشور
Print This Post

جاری شدن سیل در شهرستان چالدران ۳۰ میلیارد ریال خسارت بر جای گذاشت.

به گزارش سلام دلفان، رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران چالدران آذربایجان غربی گفت: بارش شدید باران و تگرگ در ۳ روز گذشته به۴۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی سیب زمینی،گندم و جو و ۷۰۰ هکتار از مراتع منطقه خسارت وارد کرد.

قلی پور افزود: سیلاب ۷ دهنه پل و راه های روستایی را تخریب کرده و باعث آبگرفتگی ۱۲ واحد مسکونی روستایی شده است.

وی گفت : مجموع این خسارات ۳۰ میلیارد ریال برآورد شده است بارش شدید باران در شنبه شب گذشته در شهرستانهای گرمی و مشگین شهر استان اردبیل سبب جاری شدن سیل در بسیاری از مناطق شهری و روستایی این شهرستان ها شد.

براثر جاری شدن سیل به بسیاری ازتاسیسات و امور زیربنایی شهرستان گرمی خسارت وارد شد و چندین واحد مسکونی و ده ها هکتار از مزارع و باغ ها دچار آبگرفتگی و خسارت شدند.

علائی فرماندار گرمی گفت: بارندگی شدید و طغیان رودخانه های برزند چایی، گرمی چایی و سامبور چایی به مزارع و باغ ها و راه های مواصلاتی اصلی و فرعی شهری و روستایی خسارت سنگینی وارد و آب آشامیدنی ده ها روستا در این شهرستان را قطع کرده است.

به گفته امامی سرپرست فرمانداری مشگین شهر بارش شدید باران که در برخی از مناطق با تگرگ همراه بود موجب وارد شدن خسارت قابل توجه به مبلمان شهری، تاسیسات زیر بنایی، باغ ها، مزارع، اماکن مسکونی و تجاری این شهرستان شده است.

وزش توفان با سرعت ۱۲۶ کیلومتر در ساعت در شنبه شب گذشته در شهرستان محلات استان مرکزی بیش از ۱۰ میلیارد ریال خسارت برجای گذاشت. وجگانی معاون جهاد کشاورزی محلات میزان خسارت وارده به گلخانه ها، باغها و مزارع کشاورزی این شهرستان را ۹ میلیارد ریال برآورد کرد.

فلفلی رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی محلات هم از بروز ۲۴ مورد خسارت به درختان، ابنیه و خودروهای سطح شهر خبر داد و افزود: میزان این خسارات حدود یک میلیارد ریال ارزیابی شده است. توفانی با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر در ساعت، سبب ریشه کنی و شکسته شدن ۶۷۰ اصله درخت در شهرستان آران و بیدگل اصفهان شد .

علیخانی مسئول امور خدمات شهری شهرداری آران و بیدگل با بیان اینکه این توفان ۵۰۰ اصله درخت این شهر را ریشه کن کرد گفت: میزان خسارت وارد شده حدود ۳ میلیارد ریال است.

منبع: خراسان

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار