سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 37971
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » گزارش سایت FIVB از بازی ایران
Print This Post

فدراسیون جهانی والیبال در گزارش خود از بازی ایران و روسیه که با پیروزی سه بر دو روسیه به پایان رسید، نوشت این دیدار آغازی پرهیجان برای مسابقات لیگ جهانی ۲۰۱۴ بود.

به گزارش سلام دلفان، ست اول این دیدار در شرایط مساوی آغاز شد و دو تیم در مقابل دیدگان هواداران پرانرژی ایرانی، مشغول جمعآوری امتیازات بودند. ایران به تدریج از حریف پیش افتاد و با بهره گیری از دفاع خوب خود و اشتباهات روسها امتیازات را به ۱۳-۱۰ رساند. بازی تا امتیاز ۱۳-۱۵ همچنان نزدیک دنبال میشد، اما پس از آن ایران با هوشمندی و هماهنگی پاسور خود توانست ست اول را ۲۵-۱۸ از آن خود کند. در این ست خصوصاً آبشارها و سرویسهای غفور موثر بود.در این گزارش آمده است: غفور و معروف در ست دوم نیز بازی خوب خود را ادامه دادند اما در نهایت روسیه با سرویسها و آبشارهای قدرتمند موزرسکی احیاء شد. دو طرف تا امتیاز ۸ با هم برابر بودند که روسها با امتیازگیری‎های موزرسکی و نیکولای پاولوف موفق شدند ۱۷-۱۳ پیش بیفتند. در ادامه سرگی ساوین نیز در امتیازگیری به این دو اضافه شد و در نهایت روسیه این ست را ۲۵-۱۸ برد تا بازی یک بر یک مساوی شود.

FIVB در تحلیل ست سوم نوشت: این ست نیز در شرایط برابری بود، جایی که آرتم ولویچ و عادل غلامی با حملات جالبی پا به زمین گذاشتند. دو تیم تا امتیاز ۱۴ با هم برابر بودند، اما روسها به یکباره کیفیت خود را نشان دادند. موزرسکی، ساوین، ولویچ و الکسی اسپیریدونوف، با آبشارهای سهمگین خود و با امتیاز ۲۵-۲۱، نتیجه را ۲ بر یک نمودند.

بار دیگر در ست چهارم، بازیکنان ایران ثابت کردند که توانایی رقابت با کشورهای صاحب عنوان در لیگ جهانی را دارند. آنها در حالی که روسیه کمی در امتیازات از آنها پیش بود، امتیازات را نزدیک به هم نگه داشتند اما موسوی عراقی، غفور و غلامی، با آبشارهای قدرتمند خود، ایران را  ۱۶-۱۵ پیش انداختند. دو تیم به قدری نزدیک بودند که به سادگی نمیشد بین آنها تیمی را برتر ارزیابی کرد. به نحوی که دو تیم تا امتیاز ۳۵ -۳۵ پیش رفتند. اما در نهایت این ایران بود که با ۱۴ امتیازی که غفور در این ست کسب کرد، ۳۷-۳۵ موفق شد بازی را در مجموع دو بر دو مساوی کند.

فدراسیون جهانی در گزارشش مینویسد: در حالیکه بازی در ست پنجم ۵-۱ به سود ایران بود و به نظر میرسید روسیه مغلوب ایران شود، روسیه تسلطش را بازیابی کرد و توانست خصوصاً با آبشارهای اسپریدونوف سطح بازی خود را به نمایش بگذاردو در نهایت این ست را ۱۵-۸ به سود خود به پایان رساند.

به گزارش این سایت، غفور از تیم ملی ایران با کسب ۳۰ امتیاز و موزرسکی با کسب ۲۰ امتیاز، امتیازآورترین بازیکنان مسابقه بودند.

منبع: فدراسیون والیبال

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار