سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 49270
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ایران و ۱+۵ در یک قدمی توافق هستند
Print This Post

خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از یک مقام نزدیک هیات مذاکره کننده در لوزان سوییس اعلام کرد: طرف های ایرانی و گروه ۱+۵ به توافق هسته ای بسیار نزدیک شده اند و در یک قدمی آن قرار گرفته اند.

به گزارش سلام دلفان ، خبرگزاری روسیا سگودنیا بامداد روز شنبه به نقل از یک مقام شرکت کننده در هیات های مذاکره کننده در لوزان سوییس که نامش فاش نشده است خاطرنشان کرد: ایران و گروه ۱+۵ به گام نهایی برای امضای توافق نامه هسته ای بسیار نزدیک هستند.

وی افزود : این توافقنامه ممکن است در روزهای آینده امضا و خبر آن اعلام شود.

خبرگزاری روسی به نقل از این مقام نوشت:توافق نامه اصولی متشکل از دو یا سه صفحه خواهد بود که برای تنظیم سند توافق نهایی بکار گرفته می شود.

به گفته این مقام، طرف های شرکت کننده در مذاکرات بطور فشرده در مورد جزییات کلیدی توافق نامه گفتگو می کنند.

مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ از روز پنجشنبه در لوزان سوییس آغاز شده است و قرار است تا روز ۲۹ مارس ادامه بیابد.

درهمین حال وزیران امورخارجه روسیه و آمریکا روزجمعه در گفتگویی تلفنی درباره دور کنونی مذاکرات هسته ای در لوزان و نتایج آن گفت وگو کردند و دو طرف درخصوص دیدار وزیران امور خارجه ایران و گروه ۱+۵ در لوزان سوییس به توافق رسیدند.

به گزارش وزارت امور خارجه روسیه، سرگئی لاوروف و جان کری به نزدیکی مواضع روسیه و آمریکا در بسیاری از مسایل مربوط به روند حل و فصل برنامه هسته ای ایران اشاره کردند.

وزیران امورخارجه روسیه و آمریکا درخصوص اقدامات انجام شده برای کسب توافق نهایی در مورد برنامه هسته ای ایران گفت وگو کرده و برای برگزاری دیدار وزیران امور خارجه ایران و گروه ۱+۵ در لوزان در روز ۲۹ مارس (روز یکشنبه) توافق شد.

شبکه راشاتودی روسیه هم روز جمعه به نقل از خبرنگار خود از لوزان گزارش کرد: برای دستیابی ایران و ۱+۵ به توافق هسته ای در آینده نزدیک خوش بینی زیادی وجود دارد./ایرنا

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار