سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 40180
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » توسعه حوزه‌ها و مدارس علمیه لرستان نیازمند مشارکت خیرین است
Print This Post

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: توسعه حوزه‌ها و مدارس علمیه لرستان نیازمند مشارکت خیرین است.

به گزارش سلام دلفان- حجت الاسلام سید احمد میرعمادی عصر چهارشنبه در مجلس بزرگداشت حاج احمد امیدیان پدر شهید و از خیرین نیک‌اندیش نورآبادی از این مرحوم به عنوان یکی از بندگان صالح خداوند یاد کرد.

وی افزود: ایشان در طول عمر با برکت خود هم خدمت به دین و هم خدمت به مردم و انقلاب اسلامی کرد که نمونه آن را می‌توان به پدر شهید بودن و تربیت فرزندان بزرگ و وارسته و بنا نهادن حوزه علمیه بقیه الله الاعظم این شهرستان با هزینه شخصی خود اشاره کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته توسط این مرحوم موجب ماندگاری و جاودانه بودن ایشان شده است بیان داشت: ایشان از مالی که در اختیار داشت در راه ترویج و تبلیغ دین استفاده کردند.

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: مرحوم حاج احمد امیدیان مردی اهل عبادت و بندگی، اهل راز و نیاز و دعا و نیایش و اهل زیارت بودند.

وی با اشاره به اینکه دین و توسعه حوزه‌های علمیه نیاز به کمک خیرینی چون مرحوم حاج احمد امیدیان دارد یادآور شد: مردنی با ارزش است که انسان با عزت و افتخار از دنیا برود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ایمان و انجام عمل صالح را از ویژگی های این مرحوم برشمرد.

بنار این گزارش مجلس بزرگداشت حاج احمد امیدیان پدر شهید و از خیرین نیک اندیش بانی حوزه علمیه بقیه‌الله الاعظم شهرستان دلفان و مبارزین وفادار قبل از انقلاب اسلامی در مسجد النبی شهر نورآباد برگزار شد.

این مراسم با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد، آیت‌الله عباسعلی صادقی رئیس حوزه علیمه کمالیه خرم‌آباد و جمعی از روحانیون مسئولین استان و شهرستان و اقشار مختلف مردم با شکوه خاصی برگزار شد.

حاج احمد امیدیان متولد ۱۳۰۳ در شهرستان دلفان و از مبارزین قبل از انقلاب بودند که پدر شهید حجت الاسلام مسعود امیدیان، پدر جانبازان محمد تقی و رحیم امیدیان و پدر روحانیون برجسته به نام های حجت الاسلام سعید و محمد رضا امیدیان هستند که بر اثر کهولت سن در سن ۹۰ سالگی دار فانی را وداع گفته و در شهر قم به خاک سپرده شد.

 

منبع: مهر

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار